Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 21 maja 2019
OK Polska praca ogłoszenie

Spotkanie noworoczno-opłatkowe pszczelarzy w Bartnej Chacie (TV)

mIMG_9317

Już po raz dziewiąty, w niedziele 27 stycznia br. pszczelarze zrzeszeni w grybowskim Kole Pszczelarzy oraz zaproszeni goście wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu noworoczno-opłatkowym. Wydarzenie podobnie jak we wcześniejszych lat, odbyło się w Bartnej Chacie w Stróżach będącą częścią Gospodarstwa Pasiecznego Sądecki Bartnik.

– Spotkanie opłatkowe członków koła grybowskiego jest już tradycją – mówi Janusz Kasztelewicz, właściciel Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”. – Jest to okazja do spotkania się z władzami gminy, urzędu miasta czy też innymi osobami współpracujących z pszczelarzami. Jest to również okazja do podziękowań: dla pszczelarzy za trud prowadzenia pasiek oraz władzy samorządowych za wsparcie, umożliwienie organizacji pewnych wydarzeń związanych ze środowiskiem pszczelarskim, bowiem hodowla jest coraz trudniejsza. Warto tutaj przypomnieć apel do rolników, decydentów środowiska wiejskiego, żeby jak najmniej używali niepotrzebniej chemii, aby tak mocno tego środowiska nie zatruwać. Ważne jest także przestrzeganie zasad prawidłowego oprysku. Pszczoły się z roku na rok chorują coraz bardziej. My pszczelarze, idziemy z duchem czasu, staramy się podążać za nowościami, szkolimy się, edukujemy aby pszczoły odpowiednio prowadzić. Staramy się pozyskiwać jak najwięcej produktów pszczelich łącznie z użądleniem pszczelim. Kuracje użądleniowe powodują wyleczenie wiele chorób reumatycznych, bólowych.

Spotkanie pszczelarzy rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym w Stróżach. Liturgię w intencji pszczelarzy celebrował ks. kanonik Stanisław Betlej proboszcz parafii. Wśród gości, którzy przybyli na noworoczno-opłatkowe spotkanie pszczelarzy byli m.in. radny Miasta Nowego Sącza Leszek Zegzda wraz z małżonką, senator Stanisław Kogut, burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda, wójt gminy Grybów Jacek Migacz, poprzedni wójt gminy Grybów Piotr Krok, prezes Koła Pszczelarzy w Grybowie Ryszard Dargiewicz, właściciel Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik” Janusz Kasztelewicz oraz księża z parafii w Stróżach – ks. kanonik Stanisław Betlej, ks. Szymon Ćwik.

– Od wielu lat uczestniczę w takich noworocznych spotkaniach pszczelarzy w Sądeckim Bartniku – powiedział Leszek Zegzda, radny Miasta Nowego Sącza. – Do tego jak ważną funkcję pełnią pszczoły i to jak potrzebna jest praca pszczelarzy nie trzeba właściwie nikogo przekonywać, jest to wiedza powszechna. Warto tworzyć takie wspólnoty ludzi, którzy zajmują się tą samą pracą.  Deklaruje chęć i pomoc dla tych wszystkich, którzy pszczołami się opiekują.

– Spotkaliśmy się jak co roku, na spotkaniu noworocznym, gdzie gospodarzami jest Koło Pszczelarzy działające w naszym mieście, mieście Grybowie.  Pragnę podziękować za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu od dobrych kilku lat. Życzę pszczelarzom aby ten rok był dobry, obfity w zbiory i abyśmy mogli uczestniczyć w kolejnych takich spotkaniach  – podsumował spotkanie Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa.

– Cieszę się, że mamy aż tylu pszczelarzy, bowiem jest nadzieja, że tradycja bartnictwa na ziemi grybowskiej nie zaginie – dodał Jacek Migacz, wójt Gminy Grybów. – Jest to moje pierwsze spotkanie noworoczne w gronie pszczelarzy, dlatego tym bardziej jestem mile zaskoczony z wyróżnienia, jakie otrzymałem. Piękny album oraz list gratulacyjny zobowiązują mnie do dobrej współpracy jako Wójta Gminy Grybów z pszczelarzami. Będę was wspomagał na ile tylko będę miał możliwości.

Po oficjalnych przemówieniach wszyscy mogli porozmawiać przy wspólnym stole. Spotkanie było w głównej mierze okazją do wzajemnego złożenia życzeń, przełamania się opłatkiem oraz wręczenia nagród i wyróżnień. Spotkanie uatrakcyjnił Zespół Kowalnia ze Stróż, wykonując tradycyjne kolędy i pastorałki.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: