Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 20 lipca 2019

Młodzi artyści kolędowali dla podopiecznych hospicjum w Stróżach (TV)

m14-IMG_8904

We wtorek, 22 stycznia br. w budynku Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach odbył się wieczór kolęd dla podopiecznych ośrodka, podczas którego wystąpili absolwenci i uczniowie szkół muzycznych.

Działające od 2006 roku Hospicjum stacjonarne im. Chrystusa Króla zapewnia pacjentom całodobową opiekę medyczną. Wieczór kolęd sprawił, że jego podopieczni mogli choć na chwilę zapomnieć o swoich problemach i zmartwieniach. Na twarzach wielu chorych pojawił się uśmiech, a w oku zakręciła się łza wzruszenia, co również udzieliło się wszystkim śpiewającym. Niezwykle utalentowani kolędnicy zostali bardzo ciepło i miło przyjęci przez podopiecznych jak i personel Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnych w Stróżach.

Papież Franciszek powiedział – „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”. Młodzież dająca wspaniały występ dla podopiecznych hospicjum w Stróżach może z całą pewnością tak o sobie powiedzieć.

– Pomysł powstał bardzo spontanicznie – mówi Monika Janur, dyrektor Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. – Wpadł na niego pan Krzysztof Gryzło, za co serdecznie mu dziękuję, ponieważ okazał się strzałem w dziesiątkę. Wspólnie z Mateuszem Porebą, stworzyliśmy scenariusz, który mogliśmy dzisiaj zaprezentować naszym pacjentom. Dla podopiecznych hospicjum zagrali absolwenci i uczniowie szkół muzycznych. Najbardziej ujmujące było to, że zrobili to w odruchu serca, chcieli zagrać dla ludzi, którzy oczekują od nas wsparcia, rozrywki, tego że będzie przy nich ktoś kto rozjaśni im codzienność.

-Przede wszystkim pojawia się wielka radość, że czas bożego Narodzenia pozwolił nam się spotkać, można powiedzieć po dwóch osiach pokoleniowych. Z jednej strony są podopieczni hospicjum, a z drugiej strony niesamowicie uzdolniona młodzież. To jest nasza misja, aby nieść ciepło, dobroć i dzielić się nimi – powiedziała Karolina Wiłkojć-Żesławska, wiceprezes zarządu FPON w Stróżach.

– Jest to bardzo szczytna i godna naśladowania inicjatywa – dodał obecny na wydarzeniu wójt gminy Grybów Jacek Migacz. – Występująca młodzież pomimo tego, że ma ferie i mogłaby wypoczywać, przyjechała do chorych koncertując i dając im dobrą energie oraz przesłanie. Na twarzach podopiecznych hospicjum, na co dzień cierpiących pojawił się uśmiech, radość, że mogą uczestniczyć w kolędowaniu. Jestem dumny z naszych muzyków, którzy koncertują dla tak charytatywnych idei.

Dla chorych znajdujących się pod opieką Hospicjum oraz Ośrodka na Stwardnienie Rozsiane kolędowali:
– Aneta Siedlarz – gitara, śpiew
– Aleksandra Gryzło – pianino, śpiew
– Aleksandra Dudra – wiolonczela
– Mateusz Krok – instrumenty perkusyjne
– Patryk Kruczek – gitara

pod artystyczną i techniczną opieką Łukasza Kruczka.

Przypominamy, że Hospicjum stacjonarne im. Chrystusa Króla znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo przekazać na rzecz hospicjum i jego podopiecznych 1% podatku dochodowego. Aby podarować jeden procent wystarczy podać numer KRS: 0000028676. Więcej informacji o 1% znajduje się na stronie fundacji – kliknij tutaj.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z wydarzenia:

fot. M.Książkiewicz


 

 

 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Informator


katering dietetyczny grybów, korzenna

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: