Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
środa 24 kwietnia 2019
 Skok Kwiatkowskiego Grybów

Uczymy się przez całe życie – czyli spotkanie na Słowacji

Słowacja 2

W listopadzie uczniowie klasy 5d Szkoły Podstawowej nr 1 w Grybowie wraz z opiekunami: dyr. Jerzym Udzielą, Grażyną Madoń, Niną Skrabą realizowali mobiliności zagraniczne projektu Erasmus + „Uczymy się przez całe życie” 2018-2019 na Słowacji.

Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus + organizowanego już od kilkunastu lat przez Magdalenę Janusz – nauczycielkę języka angielskiego.

Celem wyjazdu była między innym i integracja uczniów szkoły słowackiej, węgierskiej i polskiej. Uczniowie poprzez zabawę, śpiew ,  taniec i różne aktywności poznawali tradycje, zwyczaje i język słowacki. Nie małym wezwaniem okazała się również konwersacja w języku angielskim. To właśnie sumienna praca realizowanych zadań projektowych pozwoliła uczniom wyjechać na spotkanie międzynarodowe  do naszych „południowych” sąsiadów. W ramach wyjazdu uczniowie zdobywali też wiedzę historyczną podczas zwiedzania kasztelu Betliar umiejscowionym w przepięknym parku angielskim, sztuczną jaskinią i wodospadem z XVIII wieku . Poznali też Soliwar – najbardziej znaczące miejsce wydobywania soli w historii Słowacji. Uczniowie mieli okazję zwiedzić wystawę „Leonardo da Vinci- energia umysłu”. Wystawa była poświęcona twórczości wynalazcy, naukowca, inżyniera, człowieka renesansu. Uczniowie poznali twórczość geniusza znanego bardziej jako malarza, który pozostawił po sobie także blisko 7 tysięcy kart nakreślonych szkicami i rysunkami. Rysował nie to co widział, ale to jak rozumiał. Był wizjonerem, który wyprzedzał epokę w której żył.

Niezapomnianą  atrakcją  podczas pobytu na Słowacji była jaskinia Domica. Przepięknie podświetlone stalaktyty i stalagmity, oraz inne wyjątkowo zróżnicowane bogactwo form naciekowych przeniosło nas w świat fantazji. Sama jaskinia zaliczona jest do grona najpiękniejszych jaskiń. Uczestnicy projektu wysłuchali koncertu zespołu słowackiego Duo Farsa. Wieczorem uczyli się tańców i piosenek w języku gospodarzy. Miłym akcentem pobytu było wspólne posadzenie drzewka przed szkołą na cześć naszego spotkania. Drzewo czereśniowe będzie pamiątką i potwierdzeniem bardzo dobrej współpracy między szkołami, która będzie się rozwijała tak jak głęboko będą sięgały jego korzenie. Nauczyciele i uczniowie mieli również okazję obserwować lekcje, metody pracy oraz zaplecze dydaktyczne z  jakiego korzysta szkoła. Pobyt na Słowacji wzbogacił uczniów intelektualnie, poszerzył horyzonty i pogłębił wiedzę. Był też ważną i fajną lekcją języka angielskiego.

Wyjazd w ramach programu Erasmus+ z pewnością dał uczniom poczucie przynależności do międzynarodowej braci uczniowskiej, która chce się przyjaźnić bez względu na pochodzenie czy kolor skóry.

fot. materiał uczestników projektu Erasmus +


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Nocleg w Krynicy Zdrój – uzdrowisku pośród pięknych terenów, które warto odkryć

5459e80bc83280e84a8dec82e48a6f2d

Krynica Zdrój to urocze, choć niewielkie miasteczko na południu Polski. Mimo swoich skromnych rozmiarów ma jednak wiele do zaoferowania każdemu turyście, który zawędruje w te okolice.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


Solid Finanse Grybów

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: