Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 17 kwietnia 2021
Auto Detailing Grybów

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki są już w grybowskiej Bazylice

IMG_3308

W niedzielę, 21 października br. w Bazylice Mniejszej w Grybowie odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której do grybowskiej świątyni wprowadzone zostały relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Relikwie bł. księdza Popiełuszki znajdują się obok obecnych już w Bazylice Mniejszej w Grybowie relikwii św. Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii bł. księdza Jerzego do Grybowa a zarazem ich fundatorem jest parafianin Grzegorz Szczecina.

– W związku z 34 rocznicą męczeństwa Ks. Jerzego Popiełuszki oraz setnym jubileuszem Niepodległości Polski, wspólnie z księdzem proboszczem parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie podjęliśmy inicjatywę aby do Bazyliki sprowadzone zostały z Białegostoku relikwie ks. Jerzego – mówi Grzegorz Szczecina, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – Stąd też ta piękna uroczystość wprowadzenia relikwii a także promocja mojej najnowszej książki pod tytułem „Aktualność przesłania moralnego Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki”. Jest to już drugie wydanie tej książki, której patronował właśnie portal Grybów24.pl, za co serdecznie dziękuje. Drugie wydanie książki zostało poszerzone o nauczanie patriotyczne ks. Jerzego nawiązujące do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obecne wydanie składa się z trzech rozdziałów, pierwszy poświęcony jest życiu księdza Jerzego, drugi i trzeci rozdział traktuje o nauczaniu błogosławionego w kontekście społeczno-politycznym. Nauczanie Księdza Jerzego jest charakterystyczne ponieważ wciąż nie traci na aktualności. Z okazji tej uroczystości został ofiarowany relikwiarz neogotycki Księdza Jerzego a także ornat patriotyczny z wizerunkiem błogosławionego i godłem Polskim. Umieszczone relikwie będą na codzień w gablocie przy chrzcielnicy, w gablocie z relikwiami Jana Pawła II. Warto wspomnieć, że ks. Jerzy Popiełuszko w swoim nauczaniu często czerpał z Jana Pawła II, był wzorem dla księdza. Myślę, że jest to swoista klamra spajająca naszych patronów, współczesnej Polski -bł. ks Jerzy Popiełuszko oraz św. Jan Paweł II. Bardzo dziękuje ks. proboszczowi Ryszardowi Sorocie za przyjęcie mojej inicjatywy i pomoc w jej realizacji. Dziękuje też portalowi Grybów24.pl, który przez relacje wpisuję się w propagowanie kultu i nauczanie Ks. Jerzego.

Swoimi wspomnieniami dotyczącymi błogosławionego ks. Popiełuszki podzielił się z nami ks. Leszek Jan Marciniak z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach, który głosił w dniu wprowadzenia relikwii do Bazyliki Mniejszej w Grybowie wszystkie kazania: – Z księdzem Jerzym zaprzyjaźniłem się w momencie jego śmierci. Wcześniej go nie znałem ale w momencie jego śmierci wyczułem przyjaźń z jego strony wobec mojej osoby. Odczuwałem, to podczas całej swojej drogi kapłańskiej kiedy nieustannie otaczał mnie swą opieką, mimo moich potknięć, mimo mojej choroby alkoholowej. Zawsze czułem, że jest blisko mnie, że mnie wspomaga aby miał siłę przezwyciężyć samego siebie i przyznać się do swojej choroby i rozpocząć drogę trzeźwienia. Ta droga rozpoczęła się właśnie 4 lata temu w 30 rocznicę śmierci Księdza Jerzego 19 października 2014. Do dziś jestem alkoholikiem trzeźwiejącym, który daje świadectwo o tym, że ks. Jerzy pomaga każdemu niezależnie od tego w jakie nałogi popadał. Myślę, że ks. Jerzy jest patronem  wszystkich ludzi, którzy pragną się wyzwalać, którzy pragną być ludźmi wolnymi wewnętrznie i zewnętrznie. Poprzez swoje wstawiennictwo o Boga pozwala nam zwyciężać samych siebie tak abyśmy byli ludźmi autentycznie wolnymi. Z okazji tej pięknej uroczystości życzę parafianom Bazyliki Mniejszej w Grybowie aby byli często przy księdzu Jerzym i poprzez jego wstawiennictwo wypraszali sobie u Pana Boga wszystkie potrzebne łaski, nie tylko dla siebie ale również wspólnoty.

fot: Jacek Kieroński


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Miasto oraz Gmina Grybów otrzymają środki na inwestycje turystyczne

m1-Ptaszkowa-IMG_2934

Ponad 200 gmin skorzysta w pierwszym kwartale 2021 roku z dodatkowego wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów położonych na terenach górskich. W wykazie beneficjentów projektu uchwały przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii znalazło się Miasto Grybów oraz Gmina Grybów. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: