Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 18 czerwca 2019
PWSZ oferta edukacyjna

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki są już w grybowskiej Bazylice

IMG_3308

W niedzielę, 21 października br. w Bazylice Mniejszej w Grybowie odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której do grybowskiej świątyni wprowadzone zostały relikwie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

Relikwie bł. księdza Popiełuszki znajdują się obok obecnych już w Bazylice Mniejszej w Grybowie relikwii św. Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii bł. księdza Jerzego do Grybowa a zarazem ich fundatorem jest parafianin Grzegorz Szczecina.

– W związku z 34 rocznicą męczeństwa Ks. Jerzego Popiełuszki oraz setnym jubileuszem Niepodległości Polski, wspólnie z księdzem proboszczem parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie podjęliśmy inicjatywę aby do Bazyliki sprowadzone zostały z Białegostoku relikwie ks. Jerzego – mówi Grzegorz Szczecina, doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. – Stąd też ta piękna uroczystość wprowadzenia relikwii a także promocja mojej najnowszej książki pod tytułem „Aktualność przesłania moralnego Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki”. Jest to już drugie wydanie tej książki, której patronował właśnie portal Grybów24.pl, za co serdecznie dziękuje. Drugie wydanie książki zostało poszerzone o nauczanie patriotyczne ks. Jerzego nawiązujące do 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obecne wydanie składa się z trzech rozdziałów, pierwszy poświęcony jest życiu księdza Jerzego, drugi i trzeci rozdział traktuje o nauczaniu błogosławionego w kontekście społeczno-politycznym. Nauczanie Księdza Jerzego jest charakterystyczne ponieważ wciąż nie traci na aktualności. Z okazji tej uroczystości został ofiarowany relikwiarz neogotycki Księdza Jerzego a także ornat patriotyczny z wizerunkiem błogosławionego i godłem Polskim. Umieszczone relikwie będą na codzień w gablocie przy chrzcielnicy, w gablocie z relikwiami Jana Pawła II. Warto wspomnieć, że ks. Jerzy Popiełuszko w swoim nauczaniu często czerpał z Jana Pawła II, był wzorem dla księdza. Myślę, że jest to swoista klamra spajająca naszych patronów, współczesnej Polski -bł. ks Jerzy Popiełuszko oraz św. Jan Paweł II. Bardzo dziękuje ks. proboszczowi Ryszardowi Sorocie za przyjęcie mojej inicjatywy i pomoc w jej realizacji. Dziękuje też portalowi Grybów24.pl, który przez relacje wpisuję się w propagowanie kultu i nauczanie Ks. Jerzego.

Swoimi wspomnieniami dotyczącymi błogosławionego ks. Popiełuszki podzielił się z nami ks. Leszek Jan Marciniak z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach, który głosił w dniu wprowadzenia relikwii do Bazyliki Mniejszej w Grybowie wszystkie kazania: – Z księdzem Jerzym zaprzyjaźniłem się w momencie jego śmierci. Wcześniej go nie znałem ale w momencie jego śmierci wyczułem przyjaźń z jego strony wobec mojej osoby. Odczuwałem, to podczas całej swojej drogi kapłańskiej kiedy nieustannie otaczał mnie swą opieką, mimo moich potknięć, mimo mojej choroby alkoholowej. Zawsze czułem, że jest blisko mnie, że mnie wspomaga aby miał siłę przezwyciężyć samego siebie i przyznać się do swojej choroby i rozpocząć drogę trzeźwienia. Ta droga rozpoczęła się właśnie 4 lata temu w 30 rocznicę śmierci Księdza Jerzego 19 października 2014. Do dziś jestem alkoholikiem trzeźwiejącym, który daje świadectwo o tym, że ks. Jerzy pomaga każdemu niezależnie od tego w jakie nałogi popadał. Myślę, że ks. Jerzy jest patronem  wszystkich ludzi, którzy pragną się wyzwalać, którzy pragną być ludźmi wolnymi wewnętrznie i zewnętrznie. Poprzez swoje wstawiennictwo o Boga pozwala nam zwyciężać samych siebie tak abyśmy byli ludźmi autentycznie wolnymi. Z okazji tej pięknej uroczystości życzę parafianom Bazyliki Mniejszej w Grybowie aby byli często przy księdzu Jerzym i poprzez jego wstawiennictwo wypraszali sobie u Pana Boga wszystkie potrzebne łaski, nie tylko dla siebie ale również wspólnoty.

fot: Jacek Kieroński


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Informator


Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: