Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 20 października 2019
Kianto Velux okna Grybów
Praca dla cieśli, budowlańców w Niemczech, Stawki w euro

Obchody 100-tnej rocznicy Odzyskania Niepodległości w Grybowie (TV)

m118-IMG_4676

W dniu 11 listopada br. miasto Grybów zorganizowało Uroczyste Obchody rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę pod hasłem „GRYBÓW PAMIĘTA 1918 – 2018”.

Tradycyjnie obchody Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. o godzinie 9:30 odprawioną w Bazylice Mniejszej w Grybowie w intencji Grybowian, którzy polegli w obronie Rzeczypospolitej Polskiej. Eucharystii przewodniczył ks. kustosz Ryszard Sorota. Po Mszy Św. zebrani w kościele goście, poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy udali się pod Pomnik w Parku Miejskim w Grybowie, gdzie rozpoczęły się oficjalne obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Patriotyczny obchód rozpoczynała banderia konna na czele z aktorem ucharakteryzowanym na Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie maszerowali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Grybów-Biała, którzy w rękach swych nieśli kilkunastometrową flagę. Za nimi szła orkiestra dęta OSP Siołkowa, poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych, instytucji, szkół oraz stowarzyszeń działających na terenie Ziemi Grybowskiej. W pochodzie swój udział zaznaczyli uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie oraz harcerze i skauci. Wśród gości, którzy odpowiedzieli na zaproszenie miasta Grybowa związana z setną rocznicą Odzyskania Niepodległości znalazły się również delegacje zagraniczne, miast partnerskich Grybowa – Velky Sarys (Słowacja), Nyirtelek (Węgry) oraz Rakoszyno (Ukraina)

Uroczystemu przemarszowi przyglądała się spora ilość mieszkańców, którzy z flagami w rękach równie dumnie podkreślali swoje przywiązanie do Ojczyzny. Oficjalne obchody Odzyskania Niepodległości, jakie zaplanowano pod pomnikiem w Parku Miejskim zostały poprzedzone wykonaniem przez wszystkich zgromadzonych czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym Miasto Grybów włączyło się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „NIEPODLEGŁA DO HYMNU”. Po odśpiewaniu hymnu, na placu przed pomnikiem miał miejsce montaż słowno-muzyczny pod tytułem „ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI –STO LAT MINĘŁO”. Młodzież z grybowskich szkół oraz dorośli mieszkańcy Grybowa i okolic, jako aktorzy ucharakteryzowani na m.in. burmistrza wraz z małżonką, grybowską rodzinę, księdza czy też strażaka powitali marszałka Piłsudskiego, który dumnie wjechał na swej kasztance.

Po występie głos zabrał Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa oraz współinicjator powstania drugiej tablicy historyk i rodak grybowski Grzegorz Szczecina. Kulminacyjnym punktem obchodów było odsłonięcie drugiej, nowej tablicy umieszczonej na Pomniku. Tablicy, upamiętniającej córki i synów Królewskiego Miasta Grybowa, którzy daniną życia i krwi wpisali się w dzieje i wolność umiłowanej ojczyzny. Warto dodać, że pomnik w ostatnim czasie przeszedł gruntowną renowację a na jego szczycie umieszczono godło Państwa Polskiego. Orzeł wraz z koroną to zachowana pamiątka pochodząca z nieistniejącego już pomnika 1000 lecia Państwa Polskiego, który znajdował się na płycie Rynku miejskiego w Grybowie. Ponadto w specjalnej krypcie, przygotowanej u podstawy pomnika złożono urnę z prochami, pochodzącymi z miejsc pamięci (m.in. Katyń, Miednoje, Bykowni a także ze Smoleńska).

Wieńczącym punktem obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości było złożenie wieńców oraz kwiatów przez delegacje przybyłe na uroczystość a także apel poległych.

Projekt „Grybów – Niepodległa” dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

AF Constructions
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: