Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 20 października 2019
Praca dla cieśli, budowlańców w Niemczech, Stawki w euro

„Grybów pamięta 1918-2018”! Czeka nas wyjątkowy 11 listopada

m_swieto_narodowe_oficjalne_plakat

Uroczysta msza święta, przemarsz pod pomnik, odsłonięcie tablicy, apel poległych a także biegi oraz spektakl poświęcony rocznicy wystawiony w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Edukacji, to tylko niektóre z punktów bogatego programu jakie Miasto Grybów przygotowało z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji specjalny list do mieszkańców skierował burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda:

Szanowni Mieszkańcy Miasta Grybowa. Jak dobrze wiemy, w roku bieżącym obchodzimy istotną dla historii naszego Państwa 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Drodzy mieszkańcy…

Pragnę przypomnieć , iż z tej okazji, chcąc upamiętnić wydarzenia roku 1918 oraz bohaterów tamtych lat, Samorząd Miasta Grybów przygotował program obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Realizacja tego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki środkom finansowym pozyskanym przez miasto w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Pierwsza część obchodów miała miejsce dnia 9 września br. podczas tegorocznej Jesieni Grybowskiej.

Druga część zaplanowana została na dzień 11 listopada 2018 roku. Tradycyjnie, obchody rozpoczniemy uroczystą Mszą Św. o godzinie 9:30 odprawioną w Bazylice Mniejszej w Grybowie w intencji naszych rodaków którzy polegli w obronie Rzeczypospolitej Polskiej. Po Mszy Św. udamy się pod Pomnik w Parku Miejskim w Grybowie, gdzie około godziny 10:45 rozpoczną się oficjalne obchody setnej  rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uroczystość ta zostanie poprzedzona wykonaniem przez wszystkich zgromadzonych Mazurka Dąbrowskiego. Tym samym Miasto Grybów włączy się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „NIEPODLEGŁA DO HYMNU”. Następnie będzie miał miejsce montaż słowno-muzyczny pod tytułem „ODZYSKANIE    NIEPODLEGŁOŚCI     –    STO    LAT    MINĘŁO”. Jednak kulminacyjnym punktem obchodów będzie odsłonięcie drugiej, nowej tablicy umieszczonej na Pomniku. Tablicy, upamiętniającej córki i synów Królewskiego Miasta Grybowa, którzy daniną życia i krwi wpisali się w dzieje i wolność umiłowanej ojczyzny.

Pragnę również Państwa poinformować, że w ramach trwających obecnie prac związanych z renowacją pomnika, zostanie dodatkowo umieszczone na nim godło Państwa Polskiego. Orzeł wraz z koroną to zachowana pamiątka pochodząca z nieistniejącego już pomnika 1000 lecia Państwa Polskiego, który znajdował się na płycie Rynku miejskiego w Grybowie.

W godzinach popołudniowych w Sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 7 zostanie wystawiony spektakl pt. „PACJENTKA”

Setna rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę, obchodzona jest w naszym mieście pod hasłem „GRYBÓW    PAMIĘTA    1918   –   2018”

Składając hołd dla uczestników wydarzeń z 1918r. ale i późniejszych walk narodowych, musimy pamiętać, że powinnością nas wszystkich, jest zachowanie odzyskanej wówczas niepodległości tak, aby korzystać z niej mogły obecne i przyszłe pokolenia.

Szanowni mieszkańcy….. 

Chcąc okazać szacunek dla pokoleń dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce, zapraszam bardzo serdecznie wszystkich mieszkańców Grybowa i okolic do licznego udziału w tym wielkim wydarzeniu. Jesteśmy tym szczęśliwym pokoleniem, które może żyć w wolnej i niepodległej Polsce, a jednocześnie być świadkami i obchodzić setną rocznicę tej niepodległości.

Zapraszam więc wszystkich, do udziału we Mszy Świętej, uroczystościach pod Pomnikiem, oraz zapraszam do wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego.

Zapraszam i do zobaczenia

Paweł Fyda

Burmistrz Miasta Grybów

swieto_narodowe_oficjalne_plakat

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

Itnet24 - rozwiązania informatyczne
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: