Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 20 lipca 2019

Dlaczego warto się przeprowadzić do Warszawy za pracą?

warsaw-787880_1280

Warszawa to nowoczesny i duży ośrodek, który utożsamiany jest z możliwością osiągnięcia sukcesu zawodowego. Stolica to miejsce szczególnie godne polecenia dla osób, które są pewne swoich umiejętności i nie obawiają się podjąć wyzwania.

Więcej miejsc pracy

Praca: Warszawa jest miastem, które nieustannie i bardzo dynamicznie się rozwija. Powstają nowe firmy, międzynarodowe konsorcja zakładają tu swoje filie a istniejące już przedsiębiorstwa rozbudowują się. Mieszkańcy nie narzekają na brak miejsc pracy. Ponadto pracodawcy oferują swoim pracownikom rozwój zawodowy, ponieważ inwestowanie w zasoby ludzkie powoli staje się ogólno obowiązującym standardem, potrzebne są osoby z wysokimi kwalifikacjami. Wiele firm prowadzi też politykę polegającą na zatrudnianiu osób bez doświadczenia zawodowego, wyposażone jedynie w konkretne umiejętności, które będą rozwijane już po objęciu posady.

Szczególnie pożądani na warszawskim rynku pracy są: informatycy, programiści, graficy komputerowi, księgowi, kurierzy, magazynierzy, lekarze, ratownicy medyczni, ślusarze, robotnicy budowlani i spawacze. Niemniej poszukiwanie pracy w każdym innym zawodzie nie powinno zakończyć się fiaskiem.

Życie w Warszawie

W porównaniu z innymi miastami w Polsce wynagrodzenia w Warszawie są najwyższe. Po części jest to związane ze zdecydowanie wyższymi kosztami życia w stolicy. Korzystanie z niektórych usług, np. dentysty czy fryzjera jest cenowo mniej atrakcyjne niż np. w Poznaniu. Jednak warto pamiętać, że ceny produktów codziennego użytku nie odbiegają znacznie od tych obowiązujących w innych miastach. Wysokie zarobki są też konsekwencją m. in. wielkości metropolii oraz dużej konkurencji na rynku pracy.

Mieszkanie: wynajęcie mieszkania w Warszawie to niestety niemały wydatek, szczególnie gdy poszukuje się lokalizacji znajdującej się w centrum. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie pracy przed przeprowadzką, wówczas można poszukiwać lokum znajdującego się w pobliżu miejsca zatrudnienia, co nie tylko zmniejszy koszty związane z koniecznością dotarcia na miejsce, ale też zaoszczędzi bardzo dużo czasu.

Standard życia

Standard życia w Warszawie jest jednym z najwyższych w kraju, często fakt ten jest elementem decydującym o zamieszkaniu w stolicy. Statystycznie Warszawiak może pozwolić sobie na więcej luksusu i przyjemności niż np. osoby żyjące w mniejszym mieście. Warszawa to również ogromny ośrodek kulturalny, nietrudno znaleźć tu rozrywki i możliwości spędzania wolnego czasu, również te z obszaru tzw. kultury wysokiej.

Czytaj więcej: 5 powodów dla których warto mieszkać i pracować w Bydgoszczy

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:
 • Adam Roberts

  Ja się przeprowadziłem do Warszawy i nie żałuję tej decyzji. Mam dobrą pracę i w końcu idealne mieszkanie, chociaż z tym drugim to była długa i męcząca podróż aż w końcu wylądowałem na swoim 😉 Na terenie Warszawy przeprowadzałem się chyba z 10 razy i zawsze ale to zawsze miałem problem z właścicielami – ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo nauczyłem się, że nie ma co przeprowadzać się na własną rękę tylko lepiej skorzystać z pomocy specjalistów, tak jak ja zaufałem Wiki przeprowadzki po 3 przeprowadzce i było mi dużo lżej póżniej 😀


Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Informator


Kamieniarstwo

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: