Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 23 marca 2019

Elektroniczny obieg dokumentów- czy warto go wdrożyć?

pexels-photo-272980

W każdej firmie, urzędzie czy przedsiębiorstwie mamy do czynienia z wieloma formalnościami. Wypełnianie i przechowywanie dokumentów jest niezbędne, jednak zabiera bardzo wiele czasu i miejsca, co wiąże się z pewnymi kosztami.

Staje się to także coraz mniej wygodne, zwłaszcza w dobie Internetu, gdy zdążyliśmy już przyzwyczaić się do załatwiania różnych spraw online. Coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów. Jakie są zalety tego rozwiązania i czy warto je wybrać?

Oszczędność czasu i kosztów

Elektroniczny obieg dokumentów bez wątpienia przekłada się na znaczą oszczędność czasu. W ten sposób okres poświęcony na wypełnianie dokumentów skraca się nawet o 2/3. Oznacza to, że odzyskany czas można poświęcić na zupełnie inne czynności, dzięki czemu wzrośnie efektywność pracy, a co za tym idzie, także zyski. W związku z tym, że zostaje zminimalizowany nakład pracy, jaki jest potrzebny na codziennie wykonywanie zadań administracyjnych, można skupić się na osiągnięciu innych celów. Wielu specjalistów prognozuje, że elektroniczny obieg dokumentów wyprze tradycyjne dokumenty papierowe. Już teraz możemy się z nim spotkać w wielu jednostkach sektora publicznego oraz prywatnych przedsiębiorstwach. Na Zachodzie jest to powszechne, w Polsce to rozwiązanie dopiero raczkuje, można się jednak spodziewać jego znaczącego wzrostu. Papier w codziennej komunikacji już teraz odgrywa o wiele mniejszą rolę. Usprawnienie narzędzi służących do zarządzania dokumentami, a także ich obiegiem elektronicznym, tylko się do tego procesu przyczyni. Dzięki temu stanie się on dostępny dla szerszego grona odbiorców.

Co można zyskać dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów?

Wspomniano już, że pozwala on zaoszczędzić nawet 70% czasu. To jednak nie wszystko. Poza zmniejszonymi kosztami, istotne będą także czynniki niewymierne. W praktyce oznacza to, że poprawi się przepływ informacji pomiędzy pracownikami. Utrzymanie porządku w dokumentacji stanie się o wiele prostsze, każda osoba uprawniona będzie mieć do niej dostęp w dowolnym czasie. Wystarczy, że zaloguje się do danego systemu. Tym samym codzienna praca stanie się znacznie usprawniona. Elektroniczny obieg dokumentów nie wymaga zużywania papiery, jest więc proekologiczny, co w dzisiejszych czasach ma bardzo duże znaczenie. Brak papieru to brak potrzeby drukowania, skanowania i utrzymywania archiwów. Zniwelowane zostaną więc kosztu obsługi urządzeń drukujących czy przechowywania dokumentów.

Gdzie sprawdzi się elektroniczny obieg dokumentów?

Tego rodzaju rozwiązanie doskonale sprawdzi się szczególnie w firmach, które charakteryzują się rozproszoną strukturą. Co to właściwie oznacza? O rozproszonej strukturze można mówić, gdy część pracowników pracuje zdalnie bądź firma posiada oddziały w różnych miejscach, a potrzebuje stałego kontaktu z wieloma działami. Wydaje się również, że odpowiednim miejscem na jego zastosowanie będzie sektor publiczny.

fot. nadesłane

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Możliwość komentowania jest wyłączona.


Wydarzenia

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


Reklama nr 5 (grupa 10)

AF Constructions

Turystyka

Można już się ślizgać na lodowisku w Białej Niżnej (TV)

m20-IMG_8656

W czwartek, 6 grudnia br. nastąpiła inauguracja nowego, kolejnego już sezonu na lodowisku Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej. Lodowisko będzie czynne 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 21 (ostatnie wejście na ślizgawkę o 19:30).

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: