Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 26 kwietnia 2018

Co jest wymagane do wzięcia pożyczki?

pieniadze_1

Pożyczkę otrzymuje się znacznie szybciej i łatwiej niż kredyt, co nie zmienia faktu, że pewne formalności muszą zostać dopełnione. Zapewne zastanawiasz się, jakie dokumenty są niezbędne, aby firma pozabankowa pozytywnie rozpatrzyła Twój wniosek. Dowiedz się więc, co jest wymagane do wzięcia pożyczki.

W Internecie znajdziesz pożyczki na dowód

Analizując informacje na takich portalach jak bezpiecznechwilowki.pl, szybko się zorientujesz, że istnieją firmy pozabankowe, które udzielają pożyczek na dowód. Co to oznacza w praktyce? Cóż, są firmy, dla których liczą się tylko podstawowe informacje: fakt posiadania polskiego obywatelstwa, wiek mieszczący się w regulaminowych widełkach (np. 18 – 70 lat), a także dane personalne (imię, nazwisko, adres zamieszkania itd.). Gdy pożycza się pieniądze przez Internet, jest czymś oczywistym, że dowodu ani paszportu nie okazuje się fizycznie, ale za pomocą kopii – skanu, fotografii. Wgrywa się ją jako załącznik do e-maila lub wkleja do formularza.

Nawet jeżeli firma potrzebuje więcej dokumentów, aby przyznać pożyczkę, i tak warto przygotować sobie zawczasu wysokiej jakości skan dowodu osobistego lub paszportu. W natłoku innych wymagań powinno się mieć pod ręką kopię potwierdzającą Twoje podstawowe dane, niezbędne do pozytywnego zakończenia sprawy. Można więc podsumować, że dowód osobisty lub paszport jest konieczny w przypadku każdej pożyczki, a w niektórych sytuacjach wystarczy do załatwienia wszystkich formalności.

Zaświadczenie o zarobkach

Niektórzy pożyczkodawcy mogą się zastanawiać, skąd czerpiesz dochody i jaka jest ich wysokość. Działają w tej materii podobnie do banków, w których wnioskuje się o kredyt. One również chcą upewnić się, że będziesz miał źródło pieniędzy do spłaty zobowiązania. Ocena zdolności przez firmy pożyczkowe nie wymaga zbyt wielu formalności, potrzebny jest jedynie dokument zaświadczający oysokości dochodów. Dowiedz się, zaglądając do regulaminu lub rozmawiając z konsultantem, co będzie potrzebne w tym konkretnym przypadku: skan umowy o pracę? Dokument z tzw. kadr? A może zaświadczenie o przychodach z tytułu alimentów lub wynajmowania lokalu? Są przecież różne sytuacje i zależy, jak się definiuje regularnie otrzymywane środki. Pamiętaj jednak, że tylko niektóre
firmy pożyczkowe będą tego wymagać. Pozostaje tylko pytanie, czy spełnisz wymagane kryteria.

Wyciąg z konta bankowego

Niektóre firmy pożyczkowe potrzebują do przyznania decyzji jeszcze innego rodzaju dokumentu, a mianowicie wyciągu z konta bankowego. To zbytnia ingerencja w Twoje prywatne życie? Cóż, pożyczkodawca może się interesować, czy regularnie opłacasz rachunki, skąd posiadasz dochody, a także jakimi kwotami operujesz w przeciągu miesiąca. Tego typu informacje pozwalają ocenić pracownikom firmy pozabankowej, czy będziesz w stanie spłacać raty pożyczki. Czasami jest to kwota 200, innym razem 2000 złotych. Przyznasz, że to różnica, a ponadto liczy się zdolność do spłaty. Nie wszystkie firmy oczekują przesłania wyciągu, więc dowiedz się, na jakich zasadach jest przyznawana pożyczka, która wpadła Ci w oko, na przykład podczas przeglądania aktualnego rankingu dostępnego
online.

W tym artykule przybliżyliśmy najczęściej wymagane, podstawowe dokumenty, których oczekuje się od klientów firm pozabankowych. Jest ich zdecydowanie mniej niż przy braniu kredytu. Pamiętaj również o tym, że konsolidacja chwilówek albo innego rodzaju zlecenie może wymagać dodatkowych formalności, a co za tym idzie – stosownych dokumentów. W specyficznej sytuacji są emeryci i renciści, w ich przypadku czasami wystarczą odcinki potwierdzające otrzymywanie
świadczenia. Wreszcie: najważniejszym dokumentem w przypadku każdej pożyczki jest umowa, którą należy podpisać.

fot. archiwum własne

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm
nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: [email protected]

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logotyp_optimar

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.

praca

Praca sezonowa – kucharz, pomoc kucharza, sprzedawca

Przyjmiemy do pracy na stanowisku sprzedaż (wynagrodzenie 2600zł), pomoc kuchenna (wynagrodzenie 3000zł) oraz kucharz (wynagrodzenie 7000-9000zł). Zapewniamy obiad pracowniczy oraz nocleg. Praca sezonowa. Więcej informacji pod numerem 609 464 028 lub mailowo [email protected] Zapraszamy.

praca

Poszukiwany księgowy oraz kadrowy!

Przedsiębiorstwo Przewozowo-Handlowe LIBROPOL z Siedlisk (gmina Bobowa) w związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukuje chętnych do pracy na stanowiskach administracyjnych w zakresie księgowym i kadrowym.

miniatura_ogloszenie_praca_polwar

PRACA dla niterów konstrukcji stalowych

Niterów konstrukcji stalowych, do pracy za granicą, zatrudni spółka. Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 525 717.

mIMG_7495

WYNAJMĘ: lokal użytkowy przy głównej ulicy w centrum Grybowa

Wynajmę lokal użytkowy o powierzchni 58 m2, wraz z łazienką  przy jednej z głównych ulic miasta Grybowa. Tel. 663 – 377 – 320 

ziemia

Przyjmę ziemię

Przyjmę ziemię (nie gruz) na działkę w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa, niedaleko remizy OSP). Chętne osoby proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 519 177 720 lub 506 533 800.

mIMG_1136

Sprzedam atrakcyjną działkę!

Na sprzedaż atrakcyjna 10-arowa działka w kształcie prostokąta zlokalizowana w Bobowej przy ulicy Słonecznej, dojazd drogą asfaltową. Działka posiada wszelkie media, roztacza się z niej bardzo ładny widok na pasmo Pogórza. Okazyjna cena!


Partnerzy i reklamodawcy: