Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
poniedziałek 18 czerwca 2018
PWSZ oferta edukacyjna

Sprawdź za co nie dostaniesz świadczenia mając polisę na życie

grybow24.pl(4)

Ubezpieczenie życiowe to produkt składający się z wielu elementów, na które warto zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy z towarzystwem. Jednym z takich elementów są wyłączenia odpowiedzialności, które każdy powinien znać zanim zdecyduje się ubezpieczyć własne życie, wycieczkę zagraniczną czy nieruchomość.

Bez względu na rodzaj polisy, wyłączenia odpowiedzialności mają jeden cel – ochronę interesów ubezpieczyciela. Przy czym nie chodzi tu o próbę oszukania klienta, ale o wyeliminowanie nadużyć ze strony ubezpieczonego.

Z kolei z punktu widzenia ubezpieczonego chodzi o uzyskanie z polisy odszkodowania i to najlepiej w maksymalnej wysokości. Tę wysokość ustala się jako sumę ubezpieczenia za dane zdarzenie.

Przykład: Pan Marek zdecydował się wykupić polisę na życie w podstawowym wariancie z sumą ubezpieczenia 100 000 zł. Zakresem polisy jest śmierć ubezpieczonego, więc świadczenie otrzyma rodzina Pana Marka, a dokładniej osoby uposażone. Czy będzie to dokładnie 100 000 zł? To już zależy od samego zdarzenia. Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku wypadku komunikacyjnego (jest takie rozszerzenie dokupywane do umowy podstawowej), wówczas towarzystwo może odmówić wypłaty odszkodowania lub wypłacić tylko część.

Czego nie obejmuje polisa?

Odpowiednio dobrana polisa na życie to taka, która w razie zdarzenia będzie skutkowała wypłatą świadczenia na sumę zawartą w umowie. Ale posiadając nawet rozbudowane ubezpieczenie nie będziemy mieli 100% pewności wypłaty odszkodowania. Z 2 powodów:

 • zdarzenie nie zawiera się w zakresie ochrony
 • zdarzenie jest wyłączone z odpowiedzialności ubezpieczyciela

Drugi powód nie powinien być żadnym zaskoczeniem dla ubezpieczonego. Gdy chce on wykupić ochronę dla siebie, dziecka czy zawrzeć ubezpieczenie rodzinne na życie, może przed podpisaniem umowy sprawdzić szczegóły polisy i na tej podstawie podjąć decyzję.

Gdzie znaleźć wyłączenia odpowiedzialności?

Wyłączenia odpowiedzialności tworzą osobny rozdział w dokumencie OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Jest to swoisty regulamin każdej polisy, który można pobrać w formie pliku ze strony internetowej ubezpieczyciela, znaleźć na portalu ubezpieczeniowym gdy poszukujemy ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl, a po zawarciu umowy otrzymać od agenta.

Wyłączenia w polisie na życie dotyczą zarówno umowy podstawowej, jak i rozszerzeń. Weźmy dla przykładu śmierć ubezpieczonego. Najbliżsi nie dostaną odszkodowania, jeśli do zgonu ubezpieczonego doszło w wyniku:

 • upojenia alkoholowego,
 • zażycia narkotyków,
 • przedawkowania leków (niezapisanych przez lekarza),
 • działań wojennych,
 • zamieszek i strajków,
 • aktów terroru.

Podobnie jest z każdą umową dodatkową – posiada ona swój zakres, sumę ubezpieczenia (maksymalną kwotę świadczenia) i wyłączenia odpowiedzialności. Tutaj dobrym przykładem jest rozszerzenie „leczenie szpitalne” – ubezpieczony musi spędzić w placówce medycznej przynajmniej 3 dni. Jeśli przebywał krócej, nie przysługuje mu wypłata środków z polisy.

Innym przykładem wyłączeń jest „operacja”. Aby otrzymać odszkodowanie, należy spełnić dwa warunki – schorzenie operacyjne powinno być zawarte w zakresie ubezpieczenia, a przynajmniej nie może być wymienione w wyłączeniach.

W „poważnym zachorowaniu” diagnoza nowotworu złośliwego nie oznacza od razu wypłaty odszkodowania, bo gdy wczytać się w dokument OWU, okaże się, że towarzystwo tego typu przypadki rozróżnia bardzo szczegółowo.

Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym

Wyłączenia odpowiedzialności są dla ubezpieczonego pewną wskazówką i podpowiedzią, jakich sytuacji powinien unikać, aby skorzystać z polisy na życie. Tę wiedzę warto też wydobyć od agenta ubezpieczeniowego na spotkaniu w cztery oczy.

Zakup polisy przez porównywarkę ubezpieczeń i sprawdzenie OWU na stronie internetowej to tylko część czynności, o jakie powinien zadbać przyszły ubezpieczony. Rozmowa z agentem to doskonała okazja do zadania pytań o niejasne kwestie, także te dotyczące wyłączeń odpowiedzialności, aby móc uniknąć niepotrzebnego rozczarowania kiedy otrzymamy zbyt niskie odszkodowanie lub decyzję o jego odmowie.

fot. materiał nadesłany

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm
nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: [email protected]

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logotyp_optimar

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.

praca

Praca sezonowa – kucharz, pomoc kucharza, sprzedawca

Przyjmiemy do pracy na stanowisku sprzedaż (wynagrodzenie 2600zł), pomoc kuchenna (wynagrodzenie 3000zł) oraz kucharz (wynagrodzenie 7000-9000zł). Zapewniamy obiad pracowniczy oraz nocleg. Praca sezonowa. Więcej informacji pod numerem 609 464 028 lub mailowo [email protected] Zapraszamy.

praca

Poszukiwany księgowy oraz kadrowy!

Przedsiębiorstwo Przewozowo-Handlowe LIBROPOL z Siedlisk (gmina Bobowa) w związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukuje chętnych do pracy na stanowiskach administracyjnych w zakresie księgowym i kadrowym.

miniatura_ogloszenie_praca_polwar

PRACA dla niterów konstrukcji stalowych

Niterów konstrukcji stalowych, do pracy za granicą, zatrudni spółka. Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 525 717.


Partnerzy i reklamodawcy: