Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 21 maja 2019
OK Polska praca ogłoszenie

Niepełnosprawni i ich Przyjaciele połamali się opłatkiem w Stróżach

min46mIMG_9966

Dzisiejszym przedpołudniem (tj. 26 stycznia br.) w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Stróżach (gmina Grybów) odbył się Opłatek Bożonarodzeniowy osób niepełnosprawnych oraz przyjaciół Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i składanie sobie nawzajem życzeń przez osoby niepełnosprawne to już wieloletnia tradycja w Stróżach. W programie uroczystości są zawsze występy dzieci jak również osób niepełnosprawnych. Nie inaczej mogło być w tym roku. Na zaproszenie Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym odpowiedziało blisko 300 niepełnosprawnych jak również wielu znamienitych gości, wśród nich samorządowcy, przedstawiciele firm oraz instytucji wspierających Fundację w Stróżach.

Wśród szerokiego grona gości zauważyć można było: starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka, członka zarządu powiatu nowosądeckiego Mariana Rybę, radnego powiatu nowosądeckiego Wiktora Durlaka, wójta gminy Korzenna Leszka Skowrona, burmistrza miasta i gminy Bobowa Wacława Ligęzę, wicestarostę powiatu gorlickiego Jerzego Nalepkę, komendanta KaOSG ppłk Stanisława Laciugę a także zarząd fundatorów oraz pracowników FPON w Stróżach.

Tuż przed momentem dzielenia się opłatkiem o głos poprosili rodzice osób niepełnosprawnych: – To wielki zaszczyt, że mogę dzisiaj tutaj z Państwem być i podziękować senatorowi Stanisławowi Kogutowi za wszystko co dla nas robi, bo jestem tylko mamą – mówiła mama córki korzystającej z pomocy Fundacji. – W imieniu rodziców wszystkich dzieci, które mogą liczyć na wsparcie i pomoc fundacji dziękuję senatorowi oraz wszystkim pracownikom FPON. Życie nasze, życie naszych dzieci dzięki Wam nabrało nowego lepszego wymiaru. To nie jest tak, że wszyscy wiedzą, że gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina. Każdy dzień to jest walka, każdy dzień to walka o każdy krok, o każde słowo a nawet o uśmiech. Walczymy o godność naszą jak również o godność naszych dzieci. Walczymy też z wykluczeniem społecznym i o tym tak naprawdę nie wiele osób chce wiedzieć ale o tym zawsze wiedział pan senator. Mieliśmy ogromne szczęście, niewypowiedziane, że na naszej drodze los postawił nam pana senatora, postawił też ludzi którzy wspierają i prowadzą tą fundację. Otrzymaliśmy fachową pomoc, w każdej dziedzinie. To właśnie tutaj przestaliśmy być osamotnieni, znaleźliśmy tutaj ludzi, którzy nas nie tylko zrozumieli ale chcieli wyciągnąć rękę i po prostu pomóc nam żyć. Ja i moja córka, nie jesteśmy ze Stróż, jesteśmy aż z Krynicy ale to właśnie tutaj, co bardzo ważne, nikt nie pytał gdzie mieszkamy, do jakiej gminy należymy, jakiego jesteśmy wyznania, jaki mamy światopogląd i na kogo głosujemy. Nigdy nikt tutaj nas o to nie zapytał, pytano nas tylko o to jak można nam pomóc. Panie Senatorze, nie wiem jak mam Panu dziękować, bardzo proszę by w tych trudnych dla Pana chwilach, żeby się Pan nie poddawał dla nas. Jest nam Pan bardzo potrzebny. Potrzebujemy Pana siły i wytrwałości.

Pod koniec tych słów, wypowiedzianych przez matkę jednej z uczestniczek Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez fundację, większość osób zebranych na sali w Stróżach miało łzy wzruszenia. Trudno się dziwić, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach to wielkie dzieło, prawdziwa stolica osób niepełnosprawnych w Polsce.

fot. Mateusz Książkiewicz


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


katering dietetyczny grybów, korzenna

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: