Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 20 czerwca 2019
PWSZ oferta edukacyjna

Wstęga na estakadzie w Kąclowej przecięta. Radość mieszkańców!

mIMG_0232

Dzisiejszego popołudnia, oficjalnie oddano do użytku blisko stumetrową estakadę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Kąclowa (gmina Grybów). Inwestycja o wartości ponad 14,7 mln złotych cieszy nie tylko mieszkańców ale również turystów jadących do Krynicy-Zdroju, bowiem aby ominąć zamknięty odcinek drogi musieli pokonać bardzo długie objazdy. 

Budowa imponującej estakady o nośności 50 ton była jedyną możliwością wobec dwóch czynnych osuwisk, które systematycznie od 2014 roku niszczyły istniejącą drogę wojewódzką nr 981 (Zborowice – Grybów – Krynica). Początkowo zniszczenia pozwalały na organizację ruchu wahadłowego, jednak w ostatniej fazie zagrażały zdrowiu i życiu użytkowników drogi. Wtedy też podjęto decyzję o zamknięciu feralnego odcinka i rozpoczęciu prac budowlanych. Środki finansowe na budowę estakady pozwalającej na ominięcie osuwisk udało się pozyskać z rezerwy celowej budżetu państwa pozostającej w dyspozycji MSWiA (kwota 10,9 mln złotych), brakującą natomiast kwotę pokryto z budżetu Województwa Małopolskiego. Wykonawcą robót była firma SKANSKA S.A.

Wstęgę na nowo-wybudowanym obiekcie przecinali dzisiaj m.in.: członek zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, radny województwa Małopolskiego Stanisław Pasoń, starostowie Marek Pławiak i Antoni Koszyk, dyrektor ZDW w Krakowie Marta Maj, radny powiatu nowosądeckiego Wiktor Durlak, zastępca wójta gminy Grybów Andrzej Poręba oraz przedstawiciele wykonawcy.

– To kolejna inwestycja, dzięki której poprawi się nie tylko komfort jazdy, ale też bezpieczeństwo wszystkich podróżujących po Małopolsce – powiedział podczas otwarcia Leszek Zegzda, członek zarządu Województwa Małopolskiego. – Estakada w Kąclowej to jednak tylko jedna z wielu inwestycji drogowych realizowanych przez samorząd województwa. Od kilku lat Województwa Małopolskiego realizuje bowiem największy w historii plan budowy dróg – w sumie do 2023 r. w całym regionie powstanie 14 nowych obwodnic miast, rozbudujemy też prawie 300 km dróg wojewódzkich, a zmodernizujemy kolejnych 84 km. To bez wątpienia imponujące liczby, ale i konkretne rezultaty, z których korzystają wszyscy Małopolanie.

Radości z otwarcia drogi nie kryli też mieszkańcy, obecni podczas przecięcia wstęg.

– Długo czekaliśmy na otwarcie tego obiektu – mówi jedna z mieszkanek, która przyglądała się otwarciu estakady. – Przez ponad rok, przeżywaliśmy prawdziwy koszmar związany z objazdami. Wiele dróg gminnych zostało rozjeżdżonych. Nie mówiąc o tym, że podróżujący busami musieli zamknięty odcinek pokonywać pieszo. Cieszymy się z ponownego otwarcia drogi, w końcu nie musimy się wstydzić.

– Trzeba się cieszyć się z otwarcia tej estakady, jest to wspaniały prezent mikołajkowy nie tylko dla mieszkańców Kąclowej ale również gminy i powiatu – dodaje Wiktor Durlak, radny powiatu nowosądeckiego. – Wiemy, że wielką gehenną był dla mieszkańców Zawodzia przejazd wielu setek aut drogą gminną. Nowo-oddana inwestycja na pewno będzie służyć miejscowym jak i turystom, którzy na sezon zimowy będą mogli komfortowo dojechać do naszych uzdrowisk.

Przypomnijmy parametry inwestycji w Kąclowej. Estakada ma długość 96,5 metra i 15 metrów szerokości. Po obu stronach jezdni wykonano chodniki. Nośność nowego obiektu to 50 ton. Oprócz budowy estakady, zabezpieczono osuwisko, a także odnowiono sąsiednie drogi (gminną i wojewódzką).

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:
 • Hardkorowy Gracz

  Nie odnowili tylko zniszczyli drogę gminą poza rzekę


Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Informator


AF Constructions

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: