Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 20 kwietnia 2018

Jest dofinansowanie na remont parku. Burmistrz podpisał umowę! (TV)

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda oraz wicemarszałek Stanisław Sorys podpisali umowę na renowację parku miejskiego w Grybowie.

Dzięki pozyskanemu przez Urząd Miasta Grybowa dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rewitalizacji zostanie poddany grybowski park miejski, który wzbogaci się m.in. o pole do mini-golfa, fontannę oraz siłownię zewnętrzną. Zmodernizowany zostanie również kort tenisowy a także alejki wraz z terenem przy pomniku.

– Cieszę się, że w dniu dzisiejszym doszła do skutku realizacja zadania jakim jest wspólny projekt, który został przygotowany przez cztery gminy; gminę Chełmiec, Kamionka Wielka, Grybów oraz miasto Grybów – powiedział tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa. – Pragnę przypomnieć, że dwa lata temu powstał pomysł abyśmy wspólnie wystąpili z wnioskiem o dofinansowanie projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania, do której należy również miasto Grybów.  Tak też się stało, dzisiaj mamy szczęśliwy finał czyli podpisanie umowy na dofinansowanie. W ramach tego tego projektu miasto Grybów zgłosiło renowację parku miejskiego w Grybowie, które jest sercem naszego miasta. Zakres prac obejmuje modernizację alejek parkowych, budowę pola do mini golfa, siłowni zewnętrznej oraz kortu tenisowego. Renowacji zostanie poddany również pomnik Ofiar Faszyzmu. Wokół pomniku powstanie fontanna oraz aleja zasłużonych. Docelowo będę wnioskował do Rady Miejskiej w Grybowie aby w przyszłości park nosił imię ś.p. Jerzego Gostiwckiego byłego burmistrza miasta Grybowa, który wpisał się bardzo dobrze w historię naszego miasta. Wstępnie wartość szacunkowa projektu to około 1,5 mln złotych. Dla naszego miasta przeznaczone jest dofinansowanie pozwalające sfinansować około 56 % czyli kwota ponad 800 tysięcy. Po przetargach będziemy widzieć czy kwota ta jest wystarczająca.

Przetarg pn. Budowa obiektów turystyczno – rekreacyjnych, małej architektury oraz remont istniejących alejek w ramach tworzenia centrum turystyczno rekreacyjnego na terenie parku miejskiego w Grybowie został ogłoszony w dniu 9 listopada 2017 roku. Termin składania ofert mija w dniu 24 listopada 2017 r. o godzinie 10:30. Zgodnie z warunkami przetargu termin wykonania całości prac to 14 sierpnia 2018 roku.

– Zadania zgłoszone w tym projekcie powinny być zrealizowane do końca przyszłego roku. Kwota dofinansowania to 3 mln 700 tys przy czym wartość szacunkowa projektów wynosi ponad 6 mln złotych – mówił Stanisław Sorys, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. – Beneficjentami są cztery gminy z powiatu sądeckiego, liderem natomiast Lokalna Grupa Działania Korona Sądecka. Cieszymy się bardzo, że udało się przygotować taki zintegrowany projekt dotyczący kilku gmin. Często kiedy mówimy o realizacji jakiejś inwestycji czy przedsięwzięć to gminy ze sobą rywalizują czy starają się kopiować pomysły z sąsiednich samorządów. Tutaj mamy przede wszystkim wykorzystanie lokalnego potencjału, który jest w poszczególnych gminach i ta infrastruktura będzie się uzupełniać. Realizacja tych projektów ma istotne znaczenie tutaj na Sądecczyźnie, gdzie przyjeżdża sporo turystów ale w znacznej mierze są to turyści tzw. weekendowi. Staramy się promować te miejsca, te obiekty, które również dysponują bazą noclegową tworząc wokół nich infrastrukturę turystyczną, tak aby turysta, który przyjedzie z Warszawy czy Krakowa miał dostęp do różnorakiej oferty turystycznej. Ciężko cały tydzień chodzić po jednym parku linowym, czy korzystać z jednego wyciągu narciarskiego. W związku z tym bardzo mocno oczekujemy i wspieramy te wszystkie projekty, które dotyczą współpracy na bazie subregionu czy też na bazie krainy geograficznej. Wszystko po to by wymieniać się ofertą turystyczną aby turyści co raz przyjeżdżali do innej gminny.

Wśród zadań zgłoszonych przez gminę Grybów jest budowa dodatkowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

– Chcielibyśmy aby przy obiekcie Centrum Sportów Zimowy w Ptaszkowej pojawiła się ścianka wspinaczkowa, siłownia zewnętrza – dodał wójt Piotr Krok. – Potrzebne są jeszcze dodatkowe obiekty techniczne tak aby funkcjonowanie tego ośrodka było jak najlepsze.

Jak się będzie prezentował park miejski po renowacji objętej tym projektem? Sami zobaczcie:
min_park2_wizualizacja_krok_znak

min_park1_wizualizacja_krok_znak

min_park_wizualizacja_krok_znak

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm
nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: [email protected]

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logotyp_optimar

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.

praca

Praca sezonowa – kucharz, pomoc kucharza, sprzedawca

Przyjmiemy do pracy na stanowisku sprzedaż (wynagrodzenie 2600zł), pomoc kuchenna (wynagrodzenie 3000zł) oraz kucharz (wynagrodzenie 7000-9000zł). Zapewniamy obiad pracowniczy oraz nocleg. Praca sezonowa. Więcej informacji pod numerem 609 464 028 lub mailowo [email protected] Zapraszamy.

praca

Poszukiwany księgowy oraz kadrowy!

Przedsiębiorstwo Przewozowo-Handlowe LIBROPOL z Siedlisk (gmina Bobowa) w związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukuje chętnych do pracy na stanowiskach administracyjnych w zakresie księgowym i kadrowym.

miniatura_ogloszenie_praca_polwar

PRACA dla niterów konstrukcji stalowych

Niterów konstrukcji stalowych, do pracy za granicą, zatrudni spółka. Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 525 717.

mIMG_7495

WYNAJMĘ: lokal użytkowy przy głównej ulicy w centrum Grybowa

Wynajmę lokal użytkowy o powierzchni 58 m2, wraz z łazienką  przy jednej z głównych ulic miasta Grybowa. Tel. 663 – 377 – 320 

ziemia

Przyjmę ziemię

Przyjmę ziemię (nie gruz) na działkę w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa, niedaleko remizy OSP). Chętne osoby proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 519 177 720 lub 506 533 800.

mIMG_1136

Sprzedam atrakcyjną działkę!

Na sprzedaż atrakcyjna 10-arowa działka w kształcie prostokąta zlokalizowana w Bobowej przy ulicy Słonecznej, dojazd drogą asfaltową. Działka posiada wszelkie media, roztacza się z niej bardzo ładny widok na pasmo Pogórza. Okazyjna cena!

Flag_of_France

Korepetycje z języka francuskiego

Witam, jestem absolwentką filologii romańskiej o profilu pedagogicznym i tłumaczeniowym. Bardzo chętnie udzielę korepetycji z języka francuskiego, we wszystkich grupach wiekowych, i z różnym profilem. Posiadam doświadczenie w tej dziedzinie, mnóstwo materiałów i indywidualne podejście. Serdecznie zapraszam! Numer telefonu: 517 807 064 (Dominika)


Partnerzy i reklamodawcy: