Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 06 czerwca 2020
Kianto Velux okna Grybów
PWSZ oferta edukacyjna

Jest dofinansowanie na remont parku. Burmistrz podpisał umowę! (TV)

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda oraz wicemarszałek Stanisław Sorys podpisali umowę na renowację parku miejskiego w Grybowie.

Dzięki pozyskanemu przez Urząd Miasta Grybowa dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rewitalizacji zostanie poddany grybowski park miejski, który wzbogaci się m.in. o pole do mini-golfa, fontannę oraz siłownię zewnętrzną. Zmodernizowany zostanie również kort tenisowy a także alejki wraz z terenem przy pomniku.

– Cieszę się, że w dniu dzisiejszym doszła do skutku realizacja zadania jakim jest wspólny projekt, który został przygotowany przez cztery gminy; gminę Chełmiec, Kamionka Wielka, Grybów oraz miasto Grybów – powiedział tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa. – Pragnę przypomnieć, że dwa lata temu powstał pomysł abyśmy wspólnie wystąpili z wnioskiem o dofinansowanie projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania, do której należy również miasto Grybów.  Tak też się stało, dzisiaj mamy szczęśliwy finał czyli podpisanie umowy na dofinansowanie. W ramach tego tego projektu miasto Grybów zgłosiło renowację parku miejskiego w Grybowie, które jest sercem naszego miasta. Zakres prac obejmuje modernizację alejek parkowych, budowę pola do mini golfa, siłowni zewnętrznej oraz kortu tenisowego. Renowacji zostanie poddany również pomnik Ofiar Faszyzmu. Wokół pomniku powstanie fontanna oraz aleja zasłużonych. Docelowo będę wnioskował do Rady Miejskiej w Grybowie aby w przyszłości park nosił imię ś.p. Jerzego Gostiwckiego byłego burmistrza miasta Grybowa, który wpisał się bardzo dobrze w historię naszego miasta. Wstępnie wartość szacunkowa projektu to około 1,5 mln złotych. Dla naszego miasta przeznaczone jest dofinansowanie pozwalające sfinansować około 56 % czyli kwota ponad 800 tysięcy. Po przetargach będziemy widzieć czy kwota ta jest wystarczająca.

Przetarg pn. Budowa obiektów turystyczno – rekreacyjnych, małej architektury oraz remont istniejących alejek w ramach tworzenia centrum turystyczno rekreacyjnego na terenie parku miejskiego w Grybowie został ogłoszony w dniu 9 listopada 2017 roku. Termin składania ofert mija w dniu 24 listopada 2017 r. o godzinie 10:30. Zgodnie z warunkami przetargu termin wykonania całości prac to 14 sierpnia 2018 roku.

– Zadania zgłoszone w tym projekcie powinny być zrealizowane do końca przyszłego roku. Kwota dofinansowania to 3 mln 700 tys przy czym wartość szacunkowa projektów wynosi ponad 6 mln złotych – mówił Stanisław Sorys, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. – Beneficjentami są cztery gminy z powiatu sądeckiego, liderem natomiast Lokalna Grupa Działania Korona Sądecka. Cieszymy się bardzo, że udało się przygotować taki zintegrowany projekt dotyczący kilku gmin. Często kiedy mówimy o realizacji jakiejś inwestycji czy przedsięwzięć to gminy ze sobą rywalizują czy starają się kopiować pomysły z sąsiednich samorządów. Tutaj mamy przede wszystkim wykorzystanie lokalnego potencjału, który jest w poszczególnych gminach i ta infrastruktura będzie się uzupełniać. Realizacja tych projektów ma istotne znaczenie tutaj na Sądecczyźnie, gdzie przyjeżdża sporo turystów ale w znacznej mierze są to turyści tzw. weekendowi. Staramy się promować te miejsca, te obiekty, które również dysponują bazą noclegową tworząc wokół nich infrastrukturę turystyczną, tak aby turysta, który przyjedzie z Warszawy czy Krakowa miał dostęp do różnorakiej oferty turystycznej. Ciężko cały tydzień chodzić po jednym parku linowym, czy korzystać z jednego wyciągu narciarskiego. W związku z tym bardzo mocno oczekujemy i wspieramy te wszystkie projekty, które dotyczą współpracy na bazie subregionu czy też na bazie krainy geograficznej. Wszystko po to by wymieniać się ofertą turystyczną aby turyści co raz przyjeżdżali do innej gminny.

Wśród zadań zgłoszonych przez gminę Grybów jest budowa dodatkowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

– Chcielibyśmy aby przy obiekcie Centrum Sportów Zimowy w Ptaszkowej pojawiła się ścianka wspinaczkowa, siłownia zewnętrza – dodał wójt Piotr Krok. – Potrzebne są jeszcze dodatkowe obiekty techniczne tak aby funkcjonowanie tego ośrodka było jak najlepsze.

Jak się będzie prezentował park miejski po renowacji objętej tym projektem? Sami zobaczcie:
min_park2_wizualizacja_krok_znak

min_park1_wizualizacja_krok_znak

min_park_wizualizacja_krok_znak

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: