Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
czwartek 09 grudnia 2021

Jest dofinansowanie na remont parku. Burmistrz podpisał umowę! (TV)

Burmistrz Grybowa Paweł Fyda oraz wicemarszałek Stanisław Sorys podpisali umowę na renowację parku miejskiego w Grybowie.

Dzięki pozyskanemu przez Urząd Miasta Grybowa dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego rewitalizacji zostanie poddany grybowski park miejski, który wzbogaci się m.in. o pole do mini-golfa, fontannę oraz siłownię zewnętrzną. Zmodernizowany zostanie również kort tenisowy a także alejki wraz z terenem przy pomniku.

– Cieszę się, że w dniu dzisiejszym doszła do skutku realizacja zadania jakim jest wspólny projekt, który został przygotowany przez cztery gminy; gminę Chełmiec, Kamionka Wielka, Grybów oraz miasto Grybów – powiedział tuż po podpisaniu umowy na dofinansowanie Paweł Fyda, burmistrz miasta Grybowa. – Pragnę przypomnieć, że dwa lata temu powstał pomysł abyśmy wspólnie wystąpili z wnioskiem o dofinansowanie projektu do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania, do której należy również miasto Grybów.  Tak też się stało, dzisiaj mamy szczęśliwy finał czyli podpisanie umowy na dofinansowanie. W ramach tego tego projektu miasto Grybów zgłosiło renowację parku miejskiego w Grybowie, które jest sercem naszego miasta. Zakres prac obejmuje modernizację alejek parkowych, budowę pola do mini golfa, siłowni zewnętrznej oraz kortu tenisowego. Renowacji zostanie poddany również pomnik Ofiar Faszyzmu. Wokół pomniku powstanie fontanna oraz aleja zasłużonych. Docelowo będę wnioskował do Rady Miejskiej w Grybowie aby w przyszłości park nosił imię ś.p. Jerzego Gostiwckiego byłego burmistrza miasta Grybowa, który wpisał się bardzo dobrze w historię naszego miasta. Wstępnie wartość szacunkowa projektu to około 1,5 mln złotych. Dla naszego miasta przeznaczone jest dofinansowanie pozwalające sfinansować około 56 % czyli kwota ponad 800 tysięcy. Po przetargach będziemy widzieć czy kwota ta jest wystarczająca.

Przetarg pn. Budowa obiektów turystyczno – rekreacyjnych, małej architektury oraz remont istniejących alejek w ramach tworzenia centrum turystyczno rekreacyjnego na terenie parku miejskiego w Grybowie został ogłoszony w dniu 9 listopada 2017 roku. Termin składania ofert mija w dniu 24 listopada 2017 r. o godzinie 10:30. Zgodnie z warunkami przetargu termin wykonania całości prac to 14 sierpnia 2018 roku.

– Zadania zgłoszone w tym projekcie powinny być zrealizowane do końca przyszłego roku. Kwota dofinansowania to 3 mln 700 tys przy czym wartość szacunkowa projektów wynosi ponad 6 mln złotych – mówił Stanisław Sorys, wicemarszałek Województwa Małopolskiego. – Beneficjentami są cztery gminy z powiatu sądeckiego, liderem natomiast Lokalna Grupa Działania Korona Sądecka. Cieszymy się bardzo, że udało się przygotować taki zintegrowany projekt dotyczący kilku gmin. Często kiedy mówimy o realizacji jakiejś inwestycji czy przedsięwzięć to gminy ze sobą rywalizują czy starają się kopiować pomysły z sąsiednich samorządów. Tutaj mamy przede wszystkim wykorzystanie lokalnego potencjału, który jest w poszczególnych gminach i ta infrastruktura będzie się uzupełniać. Realizacja tych projektów ma istotne znaczenie tutaj na Sądecczyźnie, gdzie przyjeżdża sporo turystów ale w znacznej mierze są to turyści tzw. weekendowi. Staramy się promować te miejsca, te obiekty, które również dysponują bazą noclegową tworząc wokół nich infrastrukturę turystyczną, tak aby turysta, który przyjedzie z Warszawy czy Krakowa miał dostęp do różnorakiej oferty turystycznej. Ciężko cały tydzień chodzić po jednym parku linowym, czy korzystać z jednego wyciągu narciarskiego. W związku z tym bardzo mocno oczekujemy i wspieramy te wszystkie projekty, które dotyczą współpracy na bazie subregionu czy też na bazie krainy geograficznej. Wszystko po to by wymieniać się ofertą turystyczną aby turyści co raz przyjeżdżali do innej gminny.

Wśród zadań zgłoszonych przez gminę Grybów jest budowa dodatkowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej.

– Chcielibyśmy aby przy obiekcie Centrum Sportów Zimowy w Ptaszkowej pojawiła się ścianka wspinaczkowa, siłownia zewnętrza – dodał wójt Piotr Krok. – Potrzebne są jeszcze dodatkowe obiekty techniczne tak aby funkcjonowanie tego ośrodka było jak najlepsze.

Jak się będzie prezentował park miejski po renowacji objętej tym projektem? Sami zobaczcie:
min_park2_wizualizacja_krok_znak

min_park1_wizualizacja_krok_znak

min_park_wizualizacja_krok_znak

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

fot. M.Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Funkcjonalne wiaty rowerowe zdobią Grybów i Ptaszkową

m6-wiaty-przystankowe-Grybow-Ptaszkowa-3W8A2690

Nowoczesne i funkcjonalne wiaty rowerowe nie tylko zdobią ale również są wsparciem dla miłośników kolarstwa górskiego i szosowego. Dzięki współpracy samorządów Miasta Grybowa, Gminy Grybów oraz stowarzyszenia LGD Korona Sądecka, dwie takie wiaty będą służyć rowerzystom, którzy zawitają do Grybowa oraz Ptaszkowej. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz

Reklama

Studio projektowe Bobowa
Katalog firm
studio_ideal

Studio Projektowe Ideal – Idealnie dla Ciebie!


Projektujemy domy, budynki, wnętrza oraz meble. Zapewniamy kierownika budowy.

+48 575 777 184 lub + 506 621 700

hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: