Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 22 listopada 2019
Kianto Velux okna Grybów

Tłumy wiernych wzięło udział w procesji Bożego Ciała

mIMG_9193

Setki wiernych zgromadzonych przy parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie wzięło udział w uroczystej eucharystii połączonej z procesji z okazji przypadającego dzisiaj święta Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie nazywanego Bożym Ciałem. Święta, którego tradycja sięga XIII wieku.

Jak zawsze w procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy chętnie włączyli się wierni, którzy nie tylko gorliwie śpiewali pieśni i odmawiali modlitwy ale również zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy. W procesyjnym orszaku obecne były dzieci komunijne, poczty sztandarowe, formacja strażaków ochotników, niesione były również chorągwie i feretrony. O oprawę muzyczną podczas uroczystości Bożego Ciała zadbała orkiestra dęta z Siołkowej. W pomocy, przy niesieniu baldachimu jak zwykle niezawodni byli strażacy ochotnicy z jednostek OSP Grybów oraz OSP Siołkowa.

Ołtarze zlokalizowane były na grybowskim rynku, przy:
1. Urzędzie Miasta przygotował go Trzeci Zakon oraz mieszkańcy Siołkowej i Starej Wsi (opiekun ks. Damian Pitwor)
2. sklepie metalowym przygotowali go mieszkańcy Białej Wyżnej oraz Kąclowej (części przynależącej do parafii w Grybowie – opiekun ks. Janusz Mąka)
3. Liceum Ogólnokształcącym przygotowała go Akcja Katolicka oraz mieszkańcy Białej Niżnej (opiekun ks. Piotr Cichoń)
4. Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym Caritas w Grybowie a przygotowali go mieszkańcy miasta Grybowa (opiekunowie ks. prałat Paweł Bobrowski i ks. Janusz Szpilowski)

Niewątpliwie procesje Bożego Ciała w tym roku nawiązują wyraźnie do hasła roku: Idźcie i głoście – tłumaczy ks. proboszcz Ryszard Sorota, kustosz Bazyliki Mniejszej w Grybowie. – Jeżeli my wierzymy i tą wiarę wyrażamy, także przez udział w procesjach od najmłodszego po najstarsze pokolenia, to zobowiązuje nas to do tego aby dalej głosić wiarę swoim życiem i słowem. Dzisiaj świat tego świadectwa bardzo czytelnego potrzebuje. Bardzo mieszają się wartości, dlatego jednoznaczne opowiedzenie się za Chrystusem jak i wartościami chrześcijańskimi jest niezbędne. Myślę, że Chrystus Eucharystyczny  jak i udział w procesji umacnia nas, by starczyło sił i mądrości do dawania świadectwa innym. Boże Ciało ma taki jakby oddolny charakter, my jako księża uczestniczymy, pomagamy i konsultujemy jednak większa część prac związana z przygotowaniami do procesji należy do świeckich wiernych. Począwszy od budowy ołtarzy, przez zakup kwiatów i ozdób aż przez udział orkiestry, przyprowadzenie dzieci, które sypią kwiatki i dzwonią dzwonkami. Cieszę, że rodzice tak zabiegają aby ich pociechy brały udział aktywnie w procesji. Żałuję tylko, że w niesienie feretronów jak i chorągwi jeszcze zbyt mało angażuje się młodsze pokolenie, młodsi niestety szukają wymówek i to nas martwi.

Nad bezpieczeństwem uczestników procesji Bożego Ciała czuwali policjanci z Komisariatu w Grybowie oraz druhowie z OSP Biała-Grybów.

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

AF Constructions
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.


Partnerzy i reklamodawcy: