Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 17 kwietnia 2021
Auto Detailing Grybów

Dobre wieści z XXXII sesji Rady Miejskiej

mIMG_8955

dniu dzisiejszym (17 lutego br.) o godzinie 14 odbyła się sesja Rady Miejskiej w Grybowie. W obradach, poświęconych m.in. dostosowaniu sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego uczestniczyło 15 radnych. Wiele dobrych informacji płynęło również ze sprawozdania burmistrza Pawła Fydy z działalności między sesjami.

Radni głosowali nad uchwałami w sprawie:

 • zmiany budżetu Miasta Grybowa i uchwały budżetowej na 2017 rok. (jednogłośnie)
 • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Grybowa na lata 2017-2021. (jednogłośnie)
 • projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. (jednogłośnie)
 • oceny aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Grybowa oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Grybowa. (12 za, 2 przeciwne, 1 wstrzymujący)
 • ustalenia składów osobowych stałych Komisji Rady Miejskiej w Grybowie. (jednogłośnie)
 • zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Miejskiej w Grybowie na 2017 rok. (jednogłośnie)

sprawozdanie z realizacji wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Miasto Grybów. Radni przyjęli je jednogłośnie.

Interpelacje złożyli:

Antoni Motyka
1) Bardo proszę aby miasto wystąpiło z wnioskiem do PKP o zmianę kategorii niektórych przejazdów kolejowych, w związku z planowaną przez kolej inwestycją gruntownej modernizacji linii kolejowej nr 96 zwłaszcza na odcinku Grybów-Ptaszkowa. Zwrócił także uwagę na awaryjność urządzeń kolejowych zwłaszcza sygnalizacji świetlnych. Poprawy wymaga z

2) Są tereny miasta Grybowa, które nie posiadają możliwości wpięcia do sieci gazociągowej, ponieważ takowa infrastruktura nie istnieje. Mówię o tym zwłaszcza w kontekście smogu, bowiem ogrzewanie gazem byłoby bardziej ekologiczne. Dlatego proszę pana Burmistrza aby interweniował we wszelkich instytucjach aby taka sieć powstała.

W sprawozdaniu burmistrza miasta Grybowa Pawła Fydy z działalności w okresie między sesjami zebrani radni oraz goście mogli usłyszeć m.in.:
– do jednostki OSP Grybów-Biała trafi w tym roku nowy wóz bojowy marki VOLVO rocznik 2017. Jego odbiór zaplanowany jest na dzień 10 czerwca 2017 roku.
– został złożony wniosek na realizację zadania p.n. „Usuwanie skutków klęsk żywiołowych” potocznie nazywanych „Powodziówką”. Do remontu zostały zgłoszone następujące odcinki: ul. Kolejowa nr drogi (K290745), droga w kierunku pana Liszki na Sośniu (K290796), ul. Zdrojowa (K290767), droga w kierunku posesji Pani Małek na Sośniu (K290786), droga na Sośniu Górnym do posesji p. Franciszka Dziedziaka (K290795). Miasto posiada na realizację robót na wszystkie pięć zgłoszonych zadań wydane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.
– 18 stycznia  br. złożono wniosek o dofinansowanie zadania ze środków budżetu województwa małopolskiego dotyczące remontu tzw. „dróg rolniczych”. Do realizacji zadania zgłoszono remont drogi rolniczej, nr drogi K290842 dz. nr 1421, 1458, 1234 obr. 4 m. Grybowa w osiedlu BIAŁA WYŻNA.
– 15 lutego br. uprawomocniło się pozwolenie wodno-prawne oraz podział działek, które niezbędne są do realizacji inwestycji budowy chodnika dla pieszych wzdłuż drogi krajowej nr 28 w kierunku Gorlic. Następnym etapem będzie załatwienie formalności notarialnych, co pozwoli projektantowi na złożenie zadania do pozwolenia na budowę.
– 6 lutego br. podpisano umowę z firmą „NDE” z Krakowa na opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej zadania jakim jest „Termomodernizacja SP nr 1 w Grybowie” w zakresie remontu kotłowni oraz instalacji, oraz na termomodernizację kompleksową budynku Urzędu Miasta w Grybowie.
– zlecono wykonanie prac geodezyjnych związanych bezpośrednio z prowadzonymi przez miasto inwestycjami na łączną kwotę 10 880zł

złożone zostały kolejne trzy wnioski do Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Dotyczą one zagadnień związanych z ochroną środowiska. Pierwszy wniosek dotyczy zapowiadanej już wcześniej rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków „Równie”. Dwa pozostałe są niejako kontynuacją programu zapoczątkowanego przez NFOŚiGW oraz WFOŚiGW.
– przeprowadzony został nabór wniosków, który umożliwił złożenie do RPO dwóch projektów w ramach osi priorytetowych 4.4.2 i 4.4.3.  Na chwilę obecną zakończyła się weryfikacja przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie dokumentu pn. „Plan działań na rzecz zrównoważonej energii – plan gospodarki niskoemisyjnej dla miasta Grybów na lata 2016 – 2020” a pismem z dnia 1 lutego 2017 r. Urząd Miasta Grybowa otrzymał informację, iż wniosek został zweryfikowany pozytywnie. Proces analizy i oceny planu trwał kilka miesięcy.
– w dniu 6 lutego br. zapadła pozytywna decyzja KRAJOWEJ RADY BIBLIOTECZNEJ w/s połączenia instytucji kulturalnych z terenu naszego miasta, w tym przypadku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Domu Kultury.
– w dniu 31 stycznia 2017 roku miało miejsce II SPOTKANIE NOWOROCZNE Z PRZEDSIĘBIORCAMI na które przybyli licznie zaproszeni goście, głownie przedsiębiorcy oraz właściciele firm z terenu miasta jak również z terenu gminy i okolic –  zaproszeni zostali wszyscy którzy przyczynili się do realizacji imprezy kulturalnej jaką jest „JESIEŃ GRYBOWSKA”

– 8 marca 2017 roku w Miejskim Domu Kultury w Grybowie odbędzie się koncert JANA WOJDAKA z zespołu „WAWELE” z okazji DNIA KOBIET i dedykowany będzie wszystkim mieszkankom, wszystkim kobietom z terenu naszego miasta.
– dobiegła końca kontrola jednostek organizacyjnych miasta Grybowa. Kontrolą objęto Przedszkole Samorządowe „ Pod Topolą”, Szkołę Podstawową nr 1 i 2, Gimnazjum. Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Dom Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Ochotniczą Straż Pożarną Białej Wyżnej. Zakres kontroli obejmował sprawy organizacyjne oraz gospodarkę finansową jednostek a wypadku OSP – działalność dot. gotowości bojowej, która finansowana jest z budżetu miasta. W wyniku przeprowadzonego postępowania  stwierdzono jedynie drobne nieprawidłowości, które nie miały wpływu na pracę jednostek. Zostały one wyjaśnione jeszcze w toku kontroli a działania w tym zakresie dostosowane do istniejących wymagań. Środki finansowe były wydatkowane w sposób efektywny, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawnymi oraz regulacjami wewnętrznymi jednostek.

fot. Mateusz Książkiewicz


 

 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Miasto oraz Gmina Grybów otrzymają środki na inwestycje turystyczne

m1-Ptaszkowa-IMG_2934

Ponad 200 gmin skorzysta w pierwszym kwartale 2021 roku z dodatkowego wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów położonych na terenach górskich. W wykazie beneficjentów projektu uchwały przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii znalazło się Miasto Grybów oraz Gmina Grybów. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: