Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
środa 24 kwietnia 2019
Kamienne Dywany
OK Polska praca ogłoszenie

Czego szuka u nas ORLEN? Geofizyka prowadzi badania w terenie

mIMG_0635

Od kilkunastu dni na terenie gminy Grybów a także w samym mieście można zauważyć sporą liczbę pojazdów opatrzonych logiem firm Geofizyka Kraków oraz Geofizyka Toruń. Ich obecność związana jest z prowadzonymi w naszym regionie poszukiwaniami ropy i gazu na zlecenie spółki Orlen Upstream.

Już pod koniec listopada 2013 roku ówczesny Minister Środowiska wydał koncesję nr 29/2013/p dla spółki RWE Dea AG S.A. na poszukiwanie i rozpoznanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w obszarze części bloku koncesyjnego nr 434, powiększonego o część bloku nr 433, które zlokalizowane są m.in. na terenie gmin i miast: Bobowa, Ciężkowice, Grybów, Gródek nad Dunajcem, Korzenna oraz Łużna. Koncesja została udzielona na pięć lat. W między czasie, w 2015 roku prawa do koncesji nabyła spółka Orlen Upstream. Tym samym to „orlenowska” spółka, na rzecz której pracuje Geofizyka prowadzi obecne prace poszukiwawczo rozpoznawcze.

Odkąd samochody oraz ciężki sprzęt pojawił się w naszym regionie na adres naszej reakcji otrzymaliśmy kilkanaście maili z różnymi pytania od czytelników. Najwięcej wiadomości dotyczyło zniszczenia łąk, upraw ale także dróg. Zgłaszane są obawy co do utrzymania poziomu wód po wykonanych badaniach czy ewentualnym skażaniu wód gruntowych. Jeden z napotkanych mieszkańców, wspomniał nam nawet o interwencji policji w związku z badaniami. Należy przypomnieć, że prace prowadzone są one zgodnie z prawem a wszelkie pozwolenia i decyzje zapadły już na etapie wydawania koncesji. O wszelkich szczegółach przeczytacie już niebawem na naszym portalu. Materiał poświęcony ewentualnym skutkom czy zagrożeniom opublikujemy jak tylko otrzymamy odpowiedź od rzeczników prasowych Geofizyki Toruń oraz ORLEN UPSTREAM.

Największą uwagę mieszkańców wzbudzają tzw. wibrosejsy czyli sporych rozmiarów urządzenia do generowania fali sejsmicznej o odpowiedniej długości i zakresie częstotliwości. Ich sygnał trafia wgłąb ziemi, odbijany jest od odpowiednich struktur wewnątrz podłoża, po czym wraca z powrotem na powierzchnię ziemi i jest rejestrowany przez zespół czujników. To właśnie z tych sygnałów tworzy się mapy geologiczne, które dają obraz tego co jest w ziemi.

Obecnie prace prowadzone są od Gminy Grybów (Siołkowa, Chodorowa) w kierunku Gminy Bobowa (Wilczyska, Stróżna, Siedliska). Warto wspomnieć, że wykonane wcześniej, na zlecenie spółki ORLEN UPSTREAM, badania w bloku nr 435 – na terenie gminy Lipinki doprowadziły początkiem października ubiegłego roku do rozpoczęcia prac wiertniczych. Wykonany otwór Lipinki – OU1 mierzy 2100 metrów.

fot. Mateusz Książkiewicz


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:
 • jwk

  W lasach syf niemiłosierny, szambo na żywca do rzeki spuszczane i mieszkańcy się czepiają o koleiny, które zostaną zlikwidowane a wszelkie koszty pokryte. Wstyd.


Wydarzenia

Turystyka

Nocleg w Krynicy Zdrój – uzdrowisku pośród pięknych terenów, które warto odkryć

5459e80bc83280e84a8dec82e48a6f2d

Krynica Zdrój to urocze, choć niewielkie miasteczko na południu Polski. Mimo swoich skromnych rozmiarów ma jednak wiele do zaoferowania każdemu turyście, który zawędruje w te okolice.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: