Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
poniedziałek 21 stycznia 2019
OK Polska praca ogłoszenie
Kamienne Dywany

Kryte lodowisko w Białej Niżnej oficjalnie otwarte i poświęcone

nIMG_9632

Dzisiaj o godzinie 10 nastąpiło oficjalne otwarcie wraz z poświęceniem krytego lodowiska wybudowanego przez Gminę Grybów w ramach Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej. W uroczystości wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, wójt gminy Grybów Piotr Krok oraz senator Stanisław Kogut.

Obecni byli także radni, sołtysi, wykonawca obiektu a także młodzież wraz z kadrą pedagogiczną. Wszystkich uczestników wydarzenia zebrano początkowo w obiekcie lodowiska, to dam dokonano oficjalnego otwarcia oraz poświęcenia, którego dokonał miejscowy ksiądz proboszcz. Po krótkich przemowach wójta gminy Grybów oraz członka Zarządu Województwa Małopolskiego Leszka Zegzdy, uczestników zaproszono na część artystyczną, która odbyła się w hali sportowej pobliskiego Zespołu Szkół w Białej Niżnej. Uczniowie przygotowali przepiękne kolędy, do których wykonania zaprosili wszystkich przybyłych.

– Od 1999 roku systematycznie co roku samorząd Województwa Małopolskiego przeznacza około 10-15 mln na infrastrukturę sportową, a jeśli chodzi o turystykę trzeba pamiętać, że perspektywa finansowa z lat 2007-2013 pozwoliła na inwestycję w odnowę centrów miejscowości, atrakcje turystyczne, wyciągi narciarskie i całą inną infrastrukturę, i to już trzeba liczyć w setkach milionów –  mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. – Cała Małopolska została pod tym kątem odnowiona, dzisiaj właściwie nie ma gminy na południu Małopolski, która nie niosłaby jakiś atrakcji turystycznych. Wszędzie są wyciągi, lodowiska, hale sportowe, sale gimnastyczne, boiska, orliki itp. Nie ma gminy, która nie miałaby obiektów umożliwiających na aktywizację społeczną mieszkańców, młodzieży. Cieszę się, że mogłem dzisiaj uczestniczyć w otwarciu tego pięknego i jakże potrzebnego obiektu. Optymistyczne wydają się być słowa wójta gminy, który jak już szacował z obiektu skorzystało już ponad 10 tysięcy osób. 

Historię powstania obiektu przybliżył naszemu portalowi wójt Gminy Grybów Piotr Krok: – Sukcesem zakończyła się trwają niecały rok budowa krytego lodowiska oraz letnich kortów tenisowych w Białej Niżnej, zwłaszcza, że nie była to łatwa pod kątem technologicznym inwestycja. Nie mieliśmy gdzie podpatrzeć gotowych rozwiązań, jakie moglibyśmy wdrożyć tutaj. Mimo to mieliśmy bardzo dobre założenia, był dobrze wykonany projekt i dzięki temu ta realizacja wypadła pomyślnie. Dzisiaj radosny dzień poświęcenia obiektu, podziękowania wszystkich, którzy byli zaangażowani w projekt za ich wysiłek. Wykonanie inwestycji nie byłoby możliwe, bez sporych środków od marszałka Województwa Małopolskiego na rozwój baz sportowych. W zimie obiekt będzie spełniał funkcję krytego lodowiska natomiast latem, kiedy temperatury są wyższe będą tutaj funkcjonowały korty tenisowe. Atutem tego lodowiska jest właśnie zadaszenie, dzięki czemu niezależenie od panującej wokół aury można z niego korzystać. W tej chwili obsługą obiektu zajmuje się 6 osób, lodowisko jest czynne codziennie od 9 do 21.

Warto dodać, że przy lodowisku działa wypożyczalnia sprzętu, w której dostępnych jest aż 150 kompletów łyżew.

– Ogromnie się cieszę, że w mojej rodzinnej miejscowości odbiera się tak wspaniałe inwestycje – mówi senator Stanisław Kogut. – Wracam tutaj z wielkim sentymentem. Ja takich warunków jak tutaj chodziłem do szkoły nie miałem. Teraz młodzież i dzieci z Białej Niżnej ale i okolic mają dobrą bazę sportową, na której mogą rozwijać swoją tężyznę fizyczną. Cieszę się, że tak wiele osób korzysta z tego lodowiska, bo zawsze gdy przejeżdżam drogą wojewódzką widzę pełny parking samochodów. Dobrze przemyślano aby obiekt, który w zimie jest lodowiskiem, stał się w lecie kortami tenisowymi.

Przypomnijmy lodowisko, swoje otwarło swe podwoje dla chętnych już w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu obiekt tętni życiem niemal codziennie, z małymi wyjątkami na święta. Patrząc po tablicach rejestracyjnych aut na parkingu korzystają z niego mieszkańcy nie tylko powiatu nowosądeckiego ale także gorlickiego a nawet tarnowskiego.

Lodowisko kryte w Białej Niżnej (Centrum Sportów Zimowych) jest czynne codziennie od 9 do 21. Wszelkie aktualne informacje można znaleźć na stronie: http://www.csz.gminagrybow.pl/ do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

HotNews

Odzyskiwanie danych

Wydarzenia

Reklama2

Informator


Turystyka

Można już się ślizgać na lodowisku w Białej Niżnej (TV)

m20-IMG_8656

W czwartek, 6 grudnia br. nastąpiła inauguracja nowego, kolejnego już sezonu na lodowisku Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej. Lodowisko będzie czynne 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 21 (ostatnie wejście na ślizgawkę o 19:30).

Ankieta

Sorry, there are no polls available at the moment.

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.


Partnerzy i reklamodawcy: