Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
środa 01 kwietnia 2020

Kryte lodowisko w Białej Niżnej oficjalnie otwarte i poświęcone

nIMG_9632

Dzisiaj o godzinie 10 nastąpiło oficjalne otwarcie wraz z poświęceniem krytego lodowiska wybudowanego przez Gminę Grybów w ramach Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej. W uroczystości wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, wójt gminy Grybów Piotr Krok oraz senator Stanisław Kogut.

Obecni byli także radni, sołtysi, wykonawca obiektu a także młodzież wraz z kadrą pedagogiczną. Wszystkich uczestników wydarzenia zebrano początkowo w obiekcie lodowiska, to dam dokonano oficjalnego otwarcia oraz poświęcenia, którego dokonał miejscowy ksiądz proboszcz. Po krótkich przemowach wójta gminy Grybów oraz członka Zarządu Województwa Małopolskiego Leszka Zegzdy, uczestników zaproszono na część artystyczną, która odbyła się w hali sportowej pobliskiego Zespołu Szkół w Białej Niżnej. Uczniowie przygotowali przepiękne kolędy, do których wykonania zaprosili wszystkich przybyłych.

– Od 1999 roku systematycznie co roku samorząd Województwa Małopolskiego przeznacza około 10-15 mln na infrastrukturę sportową, a jeśli chodzi o turystykę trzeba pamiętać, że perspektywa finansowa z lat 2007-2013 pozwoliła na inwestycję w odnowę centrów miejscowości, atrakcje turystyczne, wyciągi narciarskie i całą inną infrastrukturę, i to już trzeba liczyć w setkach milionów –  mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. – Cała Małopolska została pod tym kątem odnowiona, dzisiaj właściwie nie ma gminy na południu Małopolski, która nie niosłaby jakiś atrakcji turystycznych. Wszędzie są wyciągi, lodowiska, hale sportowe, sale gimnastyczne, boiska, orliki itp. Nie ma gminy, która nie miałaby obiektów umożliwiających na aktywizację społeczną mieszkańców, młodzieży. Cieszę się, że mogłem dzisiaj uczestniczyć w otwarciu tego pięknego i jakże potrzebnego obiektu. Optymistyczne wydają się być słowa wójta gminy, który jak już szacował z obiektu skorzystało już ponad 10 tysięcy osób. 

Historię powstania obiektu przybliżył naszemu portalowi wójt Gminy Grybów Piotr Krok: – Sukcesem zakończyła się trwają niecały rok budowa krytego lodowiska oraz letnich kortów tenisowych w Białej Niżnej, zwłaszcza, że nie była to łatwa pod kątem technologicznym inwestycja. Nie mieliśmy gdzie podpatrzeć gotowych rozwiązań, jakie moglibyśmy wdrożyć tutaj. Mimo to mieliśmy bardzo dobre założenia, był dobrze wykonany projekt i dzięki temu ta realizacja wypadła pomyślnie. Dzisiaj radosny dzień poświęcenia obiektu, podziękowania wszystkich, którzy byli zaangażowani w projekt za ich wysiłek. Wykonanie inwestycji nie byłoby możliwe, bez sporych środków od marszałka Województwa Małopolskiego na rozwój baz sportowych. W zimie obiekt będzie spełniał funkcję krytego lodowiska natomiast latem, kiedy temperatury są wyższe będą tutaj funkcjonowały korty tenisowe. Atutem tego lodowiska jest właśnie zadaszenie, dzięki czemu niezależenie od panującej wokół aury można z niego korzystać. W tej chwili obsługą obiektu zajmuje się 6 osób, lodowisko jest czynne codziennie od 9 do 21.

Warto dodać, że przy lodowisku działa wypożyczalnia sprzętu, w której dostępnych jest aż 150 kompletów łyżew.

– Ogromnie się cieszę, że w mojej rodzinnej miejscowości odbiera się tak wspaniałe inwestycje – mówi senator Stanisław Kogut. – Wracam tutaj z wielkim sentymentem. Ja takich warunków jak tutaj chodziłem do szkoły nie miałem. Teraz młodzież i dzieci z Białej Niżnej ale i okolic mają dobrą bazę sportową, na której mogą rozwijać swoją tężyznę fizyczną. Cieszę się, że tak wiele osób korzysta z tego lodowiska, bo zawsze gdy przejeżdżam drogą wojewódzką widzę pełny parking samochodów. Dobrze przemyślano aby obiekt, który w zimie jest lodowiskiem, stał się w lecie kortami tenisowymi.

Przypomnijmy lodowisko, swoje otwarło swe podwoje dla chętnych już w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu obiekt tętni życiem niemal codziennie, z małymi wyjątkami na święta. Patrząc po tablicach rejestracyjnych aut na parkingu korzystają z niego mieszkańcy nie tylko powiatu nowosądeckiego ale także gorlickiego a nawet tarnowskiego.

Lodowisko kryte w Białej Niżnej (Centrum Sportów Zimowych) jest czynne codziennie od 9 do 21. Wszelkie aktualne informacje można znaleźć na stronie: http://www.csz.gminagrybow.pl/ do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: