Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 21 stycznia 2018

Kryte lodowisko w Białej Niżnej oficjalnie otwarte i poświęcone

nIMG_9632

Dzisiaj o godzinie 10 nastąpiło oficjalne otwarcie wraz z poświęceniem krytego lodowiska wybudowanego przez Gminę Grybów w ramach Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej. W uroczystości wziął udział m.in. członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, wójt gminy Grybów Piotr Krok oraz senator Stanisław Kogut.

Obecni byli także radni, sołtysi, wykonawca obiektu a także młodzież wraz z kadrą pedagogiczną. Wszystkich uczestników wydarzenia zebrano początkowo w obiekcie lodowiska, to dam dokonano oficjalnego otwarcia oraz poświęcenia, którego dokonał miejscowy ksiądz proboszcz. Po krótkich przemowach wójta gminy Grybów oraz członka Zarządu Województwa Małopolskiego Leszka Zegzdy, uczestników zaproszono na część artystyczną, która odbyła się w hali sportowej pobliskiego Zespołu Szkół w Białej Niżnej. Uczniowie przygotowali przepiękne kolędy, do których wykonania zaprosili wszystkich przybyłych.

– Od 1999 roku systematycznie co roku samorząd Województwa Małopolskiego przeznacza około 10-15 mln na infrastrukturę sportową, a jeśli chodzi o turystykę trzeba pamiętać, że perspektywa finansowa z lat 2007-2013 pozwoliła na inwestycję w odnowę centrów miejscowości, atrakcje turystyczne, wyciągi narciarskie i całą inną infrastrukturę, i to już trzeba liczyć w setkach milionów –  mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. – Cała Małopolska została pod tym kątem odnowiona, dzisiaj właściwie nie ma gminy na południu Małopolski, która nie niosłaby jakiś atrakcji turystycznych. Wszędzie są wyciągi, lodowiska, hale sportowe, sale gimnastyczne, boiska, orliki itp. Nie ma gminy, która nie miałaby obiektów umożliwiających na aktywizację społeczną mieszkańców, młodzieży. Cieszę się, że mogłem dzisiaj uczestniczyć w otwarciu tego pięknego i jakże potrzebnego obiektu. Optymistyczne wydają się być słowa wójta gminy, który jak już szacował z obiektu skorzystało już ponad 10 tysięcy osób. 

Historię powstania obiektu przybliżył naszemu portalowi wójt Gminy Grybów Piotr Krok: – Sukcesem zakończyła się trwają niecały rok budowa krytego lodowiska oraz letnich kortów tenisowych w Białej Niżnej, zwłaszcza, że nie była to łatwa pod kątem technologicznym inwestycja. Nie mieliśmy gdzie podpatrzeć gotowych rozwiązań, jakie moglibyśmy wdrożyć tutaj. Mimo to mieliśmy bardzo dobre założenia, był dobrze wykonany projekt i dzięki temu ta realizacja wypadła pomyślnie. Dzisiaj radosny dzień poświęcenia obiektu, podziękowania wszystkich, którzy byli zaangażowani w projekt za ich wysiłek. Wykonanie inwestycji nie byłoby możliwe, bez sporych środków od marszałka Województwa Małopolskiego na rozwój baz sportowych. W zimie obiekt będzie spełniał funkcję krytego lodowiska natomiast latem, kiedy temperatury są wyższe będą tutaj funkcjonowały korty tenisowe. Atutem tego lodowiska jest właśnie zadaszenie, dzięki czemu niezależenie od panującej wokół aury można z niego korzystać. W tej chwili obsługą obiektu zajmuje się 6 osób, lodowisko jest czynne codziennie od 9 do 21.

Warto dodać, że przy lodowisku działa wypożyczalnia sprzętu, w której dostępnych jest aż 150 kompletów łyżew.

– Ogromnie się cieszę, że w mojej rodzinnej miejscowości odbiera się tak wspaniałe inwestycje – mówi senator Stanisław Kogut. – Wracam tutaj z wielkim sentymentem. Ja takich warunków jak tutaj chodziłem do szkoły nie miałem. Teraz młodzież i dzieci z Białej Niżnej ale i okolic mają dobrą bazę sportową, na której mogą rozwijać swoją tężyznę fizyczną. Cieszę się, że tak wiele osób korzysta z tego lodowiska, bo zawsze gdy przejeżdżam drogą wojewódzką widzę pełny parking samochodów. Dobrze przemyślano aby obiekt, który w zimie jest lodowiskiem, stał się w lecie kortami tenisowymi.

Przypomnijmy lodowisko, swoje otwarło swe podwoje dla chętnych już w grudniu ubiegłego roku. Od tego czasu obiekt tętni życiem niemal codziennie, z małymi wyjątkami na święta. Patrząc po tablicach rejestracyjnych aut na parkingu korzystają z niego mieszkańcy nie tylko powiatu nowosądeckiego ale także gorlickiego a nawet tarnowskiego.

Lodowisko kryte w Białej Niżnej (Centrum Sportów Zimowych) jest czynne codziennie od 9 do 21. Wszelkie aktualne informacje można znaleźć na stronie: http://www.csz.gminagrybow.pl/ do której odwiedzenia serdecznie zapraszamy.

Autolaweta Kąclowa Grybów

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm
nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: [email protected]

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logotyp_optimar

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.

praca

Praca sezonowa – kucharz, pomoc kucharza, sprzedawca

Przyjmiemy do pracy na stanowisku sprzedaż (wynagrodzenie 2600zł), pomoc kuchenna (wynagrodzenie 3000zł) oraz kucharz (wynagrodzenie 7000-9000zł). Zapewniamy obiad pracowniczy oraz nocleg. Praca sezonowa. Więcej informacji pod numerem 609 464 028 lub mailowo [email protected] Zapraszamy.

praca

Poszukiwany księgowy oraz kadrowy!

Przedsiębiorstwo Przewozowo-Handlowe LIBROPOL z Siedlisk (gmina Bobowa) w związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukuje chętnych do pracy na stanowiskach administracyjnych w zakresie księgowym i kadrowym.

miniatura_ogloszenie_praca_polwar

PRACA dla niterów konstrukcji stalowych

Niterów konstrukcji stalowych, do pracy za granicą, zatrudni spółka. Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 525 717.

mIMG_7495

WYNAJMĘ: lokal użytkowy przy głównej ulicy w centrum Grybowa

Wynajmę lokal użytkowy o powierzchni 58 m2, wraz z łazienką  przy jednej z głównych ulic miasta Grybowa. Tel. 663 – 377 – 320 

ziemia

Przyjmę ziemię

Przyjmę ziemię (nie gruz) na działkę w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa, niedaleko remizy OSP). Chętne osoby proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 519 177 720 lub 506 533 800.

mIMG_1136

Sprzedam atrakcyjną działkę!

Na sprzedaż atrakcyjna 10-arowa działka w kształcie prostokąta zlokalizowana w Bobowej przy ulicy Słonecznej, dojazd drogą asfaltową. Działka posiada wszelkie media, roztacza się z niej bardzo ładny widok na pasmo Pogórza. Okazyjna cena!

Flag_of_France

Korepetycje z języka francuskiego

Witam, jestem absolwentką filologii romańskiej o profilu pedagogicznym i tłumaczeniowym. Bardzo chętnie udzielę korepetycji z języka francuskiego, we wszystkich grupach wiekowych, i z różnym profilem. Posiadam doświadczenie w tej dziedzinie, mnóstwo materiałów i indywidualne podejście. Serdecznie zapraszam! Numer telefonu: 517 807 064 (Dominika)

mIMG_7489_ogloszenie

Lokal użytkowy w centrum Grybowa

Wynajmę lokal użytkowy o powierzchni 93 m2, w tym 10 m2 zaplecza socjalnego wraz z łazienką przy jednej z głównych ulic miasta Grybowa. Tel. 663 – 377 -320


Partnerzy i reklamodawcy: