Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 23 lutego 2020
Kianto Velux okna Grybów

PiS podsumowuje rok od wyborów. Konferencja na Pijarskiej (TV)

m1-img_3495

Dzisiejszego przedpołudnia (tj. 26.10.br.) w siedzibie klubu parlamentarnego PiS przy ulicy Pijarskiej w Nowym Sączu odbyła się na zaproszenie senatora Stanisława Koguta konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu działalności partii oraz parlamentarzystów okręgu sądeckiego w rok od wyborów.

– Prawo i Sprawiedliwość wywiązuje się ze zobowiązań, oto o co walczyliśmy w poprzednich kadencjach będąc w opozycji teraz realizujemy – powiedziała poseł Barbara Bartuś do zebranych na konferencji przedstawicieli mediów. – Ponieważ tak jak powiedział senator Kogut, specjalizuje się w sprawach społecznych, to właśnie o nich opowiem. Już trzecią kadencję pracują w komisji Polityki Społecznej i Rodziny i obserwuje bardzo dużą zmianę, przede wszystkim rządu polskiego w odniesieniu do rodzin. Dzisiaj nie boimy się dużych korporacji, wielkich tego świata, dzisiaj jesteśmy ukierunkowani na polaków, na rodziny, na to aby przeciętnemu polakowi żyło się dobrze. Myślimy zarówno o tych rodzinach z małymi dziećmi ale także o emerytach.

Poseł Barbara Bartuś przypomniała najważniejsze ustawy prospołeczne wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość. Wśród wymienionych znalazł się m.in.: program 500+, zmniejszenie wieku emerytalnego (dop. red. ustawa ma być przyjęta w najbliższym czasie), przywrócenie wieku szkolnego do 7 lat (wprowadzenie dowolności dla rodziców kiedy wysyłają dziecko do szkoły), ograniczenie zajęć komorniczych na najniższych świadczeniach emerytalnych i rentowych, wzrost stawki godzinowej, podwyższenie kwoty minimalnej emerytury do 1000zł brutto, wzrost płacy minimalnej oraz likwidacja umów śmieciowych.

 – Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z priorytetów dla rządów Prawa i Sprawiedliwości, który zawsze podnosiliśmy – mówił poseł Józef Leśniak. – Mając na uwadze, że z naszego okręgu mamy pana posła Piotra Naimskiego, który jest ministrem zajmującym się sprawami energii i bezpieczeństwa, nie sposób nie poruszyć tego tematu.

Poseł Leśniak wspomniał o budowie gazociągu Nord Stream II, który stwarza wielkie zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa energetycznego w UE jak i samej Polski. Stąd PiS prowadzi działania mające na celu uniemożliwienie realizacji tego projektu. Z ust posła Leśniaka, padł zarzut wobec rządów PO-PSL, który w poprzednich latach doprowadził do bardzo poważnego kryzysu w sektorze węgla kamiennego wywołanego brakiem restrukturyzacji, chaotycznej prywatyzacji. Przykładem złej gospodarki, prowadzonej w poprzednich latach była także budowa elektrowni w Stalowej Woli, która od początku przynosi same straty. Według parlamentarzysty, bezpieczeństwo energetyczne Polski powinno opierać się na przede wszystkim na zachowaniu węgla, jako podstawowego źródła energii jak również rozbudowa gazoportu w Świnoujściu.

Senator Stanisław Kogut skupił się podczas konferencji na działalności i problemach naszego regionu.

– Dzień 25 października 2015 roku był największym sukcesem w dziejach Sądecczyzny i całej ziemi sądeckiej, gdzie w wyborach uzyskaliśmy najlepszy wynik w historii – z dumą wspominał senator Kogut. – Na 10 mandatów do sejmu uzyskaliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość 8 mandatów, natomiast do Senatu uzyskaliśmy dwóch senatorów. Muszę tu podkreślić, że była wspaniała współpraca między naszym okręgiem a prezesem Prawa i Sprawiedliwości panem Jarosławem Kaczyńskim przy ustalaniu list i to wpłynęło na nasz ogromny sukces.

Parlamentarzysta ze Stróż przypomniał najważniejsze osiągnięcia klubu i jego działaczy w naszym okręgu tj. m.in.: przywrócenie KOSG do Nowego Sącza, dyskusja o problemach sadowników z Łącka i Łososiny, wizyta wielu ministrów, sekretarzy stanu oraz pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

Senator zapowiedział także sobotnia wizytę Prezydenta Andrzeja Dudy w Starym Sączu.

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: