Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
sobota 21 września 2019
Kianto Velux okna Grybów
Wiktor Durlak kandydat do SENATU

PiS podsumowuje rok od wyborów. Konferencja na Pijarskiej (TV)

m1-img_3495

Dzisiejszego przedpołudnia (tj. 26.10.br.) w siedzibie klubu parlamentarnego PiS przy ulicy Pijarskiej w Nowym Sączu odbyła się na zaproszenie senatora Stanisława Koguta konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu działalności partii oraz parlamentarzystów okręgu sądeckiego w rok od wyborów.

– Prawo i Sprawiedliwość wywiązuje się ze zobowiązań, oto o co walczyliśmy w poprzednich kadencjach będąc w opozycji teraz realizujemy – powiedziała poseł Barbara Bartuś do zebranych na konferencji przedstawicieli mediów. – Ponieważ tak jak powiedział senator Kogut, specjalizuje się w sprawach społecznych, to właśnie o nich opowiem. Już trzecią kadencję pracują w komisji Polityki Społecznej i Rodziny i obserwuje bardzo dużą zmianę, przede wszystkim rządu polskiego w odniesieniu do rodzin. Dzisiaj nie boimy się dużych korporacji, wielkich tego świata, dzisiaj jesteśmy ukierunkowani na polaków, na rodziny, na to aby przeciętnemu polakowi żyło się dobrze. Myślimy zarówno o tych rodzinach z małymi dziećmi ale także o emerytach.

Poseł Barbara Bartuś przypomniała najważniejsze ustawy prospołeczne wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość. Wśród wymienionych znalazł się m.in.: program 500+, zmniejszenie wieku emerytalnego (dop. red. ustawa ma być przyjęta w najbliższym czasie), przywrócenie wieku szkolnego do 7 lat (wprowadzenie dowolności dla rodziców kiedy wysyłają dziecko do szkoły), ograniczenie zajęć komorniczych na najniższych świadczeniach emerytalnych i rentowych, wzrost stawki godzinowej, podwyższenie kwoty minimalnej emerytury do 1000zł brutto, wzrost płacy minimalnej oraz likwidacja umów śmieciowych.

 – Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z priorytetów dla rządów Prawa i Sprawiedliwości, który zawsze podnosiliśmy – mówił poseł Józef Leśniak. – Mając na uwadze, że z naszego okręgu mamy pana posła Piotra Naimskiego, który jest ministrem zajmującym się sprawami energii i bezpieczeństwa, nie sposób nie poruszyć tego tematu.

Poseł Leśniak wspomniał o budowie gazociągu Nord Stream II, który stwarza wielkie zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa energetycznego w UE jak i samej Polski. Stąd PiS prowadzi działania mające na celu uniemożliwienie realizacji tego projektu. Z ust posła Leśniaka, padł zarzut wobec rządów PO-PSL, który w poprzednich latach doprowadził do bardzo poważnego kryzysu w sektorze węgla kamiennego wywołanego brakiem restrukturyzacji, chaotycznej prywatyzacji. Przykładem złej gospodarki, prowadzonej w poprzednich latach była także budowa elektrowni w Stalowej Woli, która od początku przynosi same straty. Według parlamentarzysty, bezpieczeństwo energetyczne Polski powinno opierać się na przede wszystkim na zachowaniu węgla, jako podstawowego źródła energii jak również rozbudowa gazoportu w Świnoujściu.

Senator Stanisław Kogut skupił się podczas konferencji na działalności i problemach naszego regionu.

– Dzień 25 października 2015 roku był największym sukcesem w dziejach Sądecczyzny i całej ziemi sądeckiej, gdzie w wyborach uzyskaliśmy najlepszy wynik w historii – z dumą wspominał senator Kogut. – Na 10 mandatów do sejmu uzyskaliśmy jako Prawo i Sprawiedliwość 8 mandatów, natomiast do Senatu uzyskaliśmy dwóch senatorów. Muszę tu podkreślić, że była wspaniała współpraca między naszym okręgiem a prezesem Prawa i Sprawiedliwości panem Jarosławem Kaczyńskim przy ustalaniu list i to wpłynęło na nasz ogromny sukces.

Parlamentarzysta ze Stróż przypomniał najważniejsze osiągnięcia klubu i jego działaczy w naszym okręgu tj. m.in.: przywrócenie KOSG do Nowego Sącza, dyskusja o problemach sadowników z Łącka i Łososiny, wizyta wielu ministrów, sekretarzy stanu oraz pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

Senator zapowiedział także sobotnia wizytę Prezydenta Andrzeja Dudy w Starym Sączu.

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Gut Mostowy: nowoczesne rozwiązania dla turystów w Małopolsce

m_received_919012981788971

Wszystkie niezbędne informacje turystyczne w telefonie i przejrzysty, nowoczesny portal dla turystów w Małopolsce. To właśnie oferowane jest odwiedzającym nasz region.

Reklama2

Centrum Handlowe Gołąbkowice - Prażmowskiego 11, Nowy Sącz

Wydarzenia

AF Constructions

Informator


Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: