Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 21 kwietnia 2021
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Auto Detailing Grybów

Młodzież przejęła Urząd Miasta Grybowa?

m31-IMG_9902

W sali obrad Urzędu Miasta Grybowa odbyła się dzisiaj (tj. 02.06.br.) wyjątkowa sesja. Poprowadziła ją bowiem Młodzieżowa Gimnazjalna Rada Miasta a gośćmi specjalnymi uczniów byli burmistrz miasta Paweł Fyda, Krzysztof Kotowicz, Józef Góra przewodniczący Rady Miasta, Marceli Stanisz dyrektor gimnazjum oraz radni miasta Grybowa.

Tematem przewodnim obrad były: Miejsca pamięci na terenie Miasta i Gminy Grybów. Młodzież pytała burmistrza m.in. o to jak wygląda dbałość miasta o pomniki pamięci, o możliwości remontu cmentarza z I Wojny Światowej. Wiele pytań padło również w kierunku Krzysztofa Kotowicza, szefa oddziału sadeckiego NSZZ Solidarność. Uczniowie pytali o rolę związków w kraju ale i w świecie, czy nadal trwa walka o pracowników i jak „Solidarność” im pomaga.

Spotkanie młodzieży z władzami miasta było okazją do poruszenia także bieżących spraw i problemów lokalnej społeczności. Przedstawiciele Gimnazjalnej Rady Miasta pytali burmistrza Fydę o tegoroczny budżet a także aktualne zadłużenie miasta. Gospodarz miasta przypomniał, że w zeszłym roku dług zmalał o około dwóch milionów złotych, dzięki czemu przełamano tendencję wzrostu z poprzednich lat. Burmistrz wspomniał o zadaniach jakie planuje zrealizować miasto – o remoncie budynków użyteczności publicznej, rewitalizacja parku miejskiego czy rozbudowie sieci wodno-kanalizacyjnej.

Gimnazjaliści z uwagą słuchali słów burmistrza, wobec planów miasta wobec infrastruktury sportowej, która ma być unowocześniona i rozbudowana. Nie zapomniano również o problemach mieszkańców z brakiem miejsc parkingowych, kosztach oświetlenia czy możliwościach pozyskania środków zewnętrznych na ochronę miejsc pamięci. Jak poinformował włodarz miasta, urząd ma w planach uruchomienie pilotażowego odcinka oświetlenia na ulicy Spokojnej, gdzie będzie zamontowanych kilkanaście nowoczesnych lamp typu LED. Dodatkowo samorząd ustalając plan rewitalizacji miasta ujął miejsca pamięci, jednak środki jakie mogą być na cel przeznaczone są niestety ograniczone.

Uczniowie kierowali także wnioski o utworzenie ścieżek rowerowych wokół miasta.Przypomnijmy, Młodzieżowa Gimnazjalna Rada Miasta funkcjonuje od 9 lat, za rok będzie obchodzić swój jubileusz. Przewodniczącym tegorocznych obrad był Marcin Lichoń, w prezydium zasiedli również Beniamin Krok, Paweł Adamik oraz Jakub Durlak. Na koniec posiedzenia, zaproszeni goście rozdali członkom Młodzieżowej Rady drobne upominki.

– Po raz drugi miałem okazję wziąć udział w obradach Młodzieżowej Rady Gimnazjalnej, która działa przy Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Grybowie – mówi Paweł Fyda, burmistrz Grybowa. – Z wielką przyjemnością przyglądałem się pracy „młodych radnych”. Muszę stwierdzić, że jest kilka osób, które bardzo poważnie traktują tą funkcję oraz bliska im jest znajomość problemów społecznych naszego miasta. Nie ukrywam, że czułem się jak na prawdziwym posiedzeniu Rady Miejskiej, a pytania jakie były zadawane przez młodych członków rady były naprawdę sensowne. Chciałem bardzo serdecznie podziękować Dyrektorowi Gimnazjum w Grybowie Panu Marcelemu Staniszowi, opiekunom Pani Janinie Skraba i Pani Barbarze Glińskiej za przygotowanie oraz uczestnictwo w dzisiejszych obradach Młodzieżowej Rady Gimnazjalnej. Mam nadzieję, że spotkamy się również za rok, kiedy to będzie obchodzony również jubileusz 10–lecia powstania rady – kończy włodarz miasta.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Najładniejszy widok na Ptaszkową jest z parku linowego! (TV)

m38-park-linowy-Ptaszkowa-nowy-sacz-3W8A9470

Od dzisiaj, tj. 20 kwietnia można korzystać z oferty parku linowego w Ptaszkowej znajdującego się na terenie Centrum Sportów Zimowych. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii SARS-CoV-2 obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Warto skorzystać z uroków tego niezwykłego miejsca!

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: