Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 18 czerwca 2019
PWSZ oferta edukacyjna

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zwiedził Stróże i okolice

m10-IMG_8794

W minionym tygodniu Sądecczyzna gościła ministra Krzysztofa Jurgiela, szefa resortu rolnictwa i rozwoju wsi. Podczas swojej wizyty zapowiedział podjęcie szeregu działań, mających na celu wsparcie rolników.

Minister przyjechał w nasze strony na specjalne zaproszenie senatora Stanisława Koguta. Spotkał się on z rolnikami, sadownikami, producentami żywności oraz hodowcami zwierząt, którzy zwrócili mu uwagę na swoje potrzeby i zasygnalizowali z jakimi problemami muszą się zmagać.  Szef resortu zapowiedział, że będzie o nich pamiętał.

Jednym z problemów okazał się brak zbytu na owoce. Rozwiązaniem byłaby w tym przypadku ich destylacja, czego obecnie zabrania prawo. W tym zakresie zostały zapowiedziane zmiany. Jak wskazuje minister Krzysztof Jurgiel: – Znajdziemy rozwiązania, które umożliwią produkcję na własny użytek i w ramach sprzedaży detalicznej. Chcemy to zrobić tak, aby nie łamać prawa unijnego ani norm związanych z bezpieczeństwem jeśli chodzi o zdrowie. W tych terenach szczególnym problemem było wycofywanie owoców, w skali kraju trzeba będzie to szczegółowo zbadać. Problematyczna jest również nadmierna kontrola instytucji państwowych. Chcielibyśmy skonsolidować inspekcje, żeby te kontrole ograniczyć do minimum. Jest szereg drobnych spraw, które sobie zapisałem, i które będą sukcesywnie rozwiązywane. Jeśli chodzi o dopłaty, możliwa jest zmiana polityki rolnej na politykę żywności. Całkowitej rezygnacji z dopłat nie będzie, ale ostateczne decyzje zapadną do końca 2018 roku.

Niezwykle uciążliwe dla naszych rolników są także dzikie zwierzęta, w szczególności dziki oraz bobry, przez które muszą oni liczyć straty, niejednokrotnie bardzo duże. Także i w tym zakresie podjęte zostaną odpowiednie działania: – Sejm przyjął niedawno zmiany w ustawie prawo łowieckie, gdzie wprowadziliśmy nowe zasady odszkodowań. Jeśli chodzi o dziki teraz będzie realizował to zadanie wojewoda. Powstanie fundusz, do którego będą wpłacali myśliwi oraz częściowo Skarb Państwa. Myślę, że ten problem znacząco zostanie rozwiązany – wskazuje minister.

W spotkaniu, do którego doszło w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, udział wzięli również parlamentarzyści PiS, wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik, starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk oraz członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Franciszek Kantor. Jednym z punktów na trasie wizyty ministra było przedsiębiorstwo Sądecki Bartnik. Minister spotkał się z jego właścicielem Januszem Kasztelewiczem oraz zwiedził halę produkcyjną.

Końcowym punktem pobytu ministra Jurgiela na Sądecczyźnie była Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Przybyły z Warszawy gość był pełen podziwu dla działalności społecznej senatora Koguta oraz pracowników Fundacji, którzy wspierają osoby niepełnosprawne i pomagają im w codziennym funkcjonowaniu.

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Informator


AF Constructions

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: