Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 20 czerwca 2019
PWSZ oferta edukacyjna

Lokalne firmy doposażyły jednostkę OSP w Siołkowej

mIMG_7400

Dzień 8 maja był dla strażaków z terenu miasta i gminy Grybów dniem szczególnym. Jak co roku druhowie obchodzili uroczyście Dzień Strażaka – święto związane z przypadającym 4 maja wspomnieniem ich patrona – świętego Floriana.

Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 9:00. Strażacy wraz z pocztami sztandarowymi wszystkich jednostek zebrali się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Grybowie. Stamtąd, przy towarzyszeniu Orkiestry Strażackiej z OSP Florynka, przeszli do Bazyliki, gdzie o 9:30 odprawiona została w ich intencji Eucharystia, której przewodniczył proboszcz grybowskiej parafii, ks. Ryszard Sorota.

Po zakończonej Mszy Świętej odbył się uroczysty przemarsz do parku miejskiego, pod Pomnik Ofiar Faszyzmu. Druhowie złożyli kwiaty pod pomnikiem, a następnie udali się na stadion LKS „Grybovia”, gdzie uroczystości zostały zakończone.

Szczególne były obchody Dnia Strażaka dla druhów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Siołkowej, którzy otrzymali tego dnia cenny sprzęt, przydatny jednostce, a służący do ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych podczas wypadków i pożarów.

– O pomoc zwrócili się do nas strażacy, a dokładniej Daniel Baran i Jan Świgut – mówi Jarosław Dwojak z firmy Comtelnet. – Ta konkretna pomoc zrodziła się z potrzeby serca przekazania pomocy materialnej strażakom, którzy przecież działają bezinteresownie. Mieszkamy w okolicy, wspieramy swoich strażaków, co roku jakoś się udzielamy, a w tym roku mogliśmy pomóc trochę bardziej ­­ dodaje darczyńca.

Wspólnie z Jarosławem Dwojakiem był Maciej Krok, reprezentujący firmy Comtelnet oraz Centrum Medyczne Kromed. Cenny prezent dla siołkowskich strażaków w ramach owocnej współpracy z nimi przekazał również Tadeusz Filipowicz, który prowadzi stacje diagnostyczne na naszym terenie.

Ogromnej radości z faktu otrzymanego wsparcia nie kryli druhowie z OSP Siołkowa, którzy tego dnia zwracali na siebie uwagę podczas przemarszu, ponieważ w swoje święto wyjechali z remizy zabytkową pompą na konnym wozie.

– To nie są drobne, a bardzo duże prezenty. One może drobnie wyglądają, ale sporo kosztują – rozpoczyna rozmowę z nami Szczepan Radzik, prezes OSP Siołkowa. – Pierwszym jest deska ortopedyczna oraz kołnierze ortopedyczne. Nie było przedstawiciela, ale zasponsorowała je firma pana Bosaka „Świat Dziecka”, który dziś nie mógł przyjść. Drugi nazywa się trochę nieładnie – jest to „chuligan”. Służy do wyważania drzwi w samochodach i domach. Bardzo dziękujemy sponsorom. Są to rzeczy niezbędne dzisiaj w naszej pracy – puentuje Szczepan Radzik, nie kryjąc zadowolenia i wdzięczności wobec darczyńców.

Korzystając z okazji poprosiliśmy pana prezesa o kilka słów na temat reaktywowanego przed kilku latu zabytkowego sprzętu gaśniczego, który można było podziwiać 8 maja na ulicach Siołkowej i Grybowa.

– Wyjeżdżamy nim bardzo często – na uroczystości państwowe, kościelne, prymicje i inne – mówi Szczepan Radzik. – Jest to zasługa naszego seniora, pana Stanisława Matuły. W 2005 roku podjęliśmy ten pomysł. Pompa, która znajduje się na wozie, pochodzi z czasów austriackich, jak mówią kroniki. W czasie wojny hitlerowcy chcieli ją zabrać, bo to mosiądz, ale ludzie porozkręcali ją i pochowali w stodołach. Po wojnie wróciła do nas i służyła w OSP Siołkowa. Podjęliśmy tą decyzję o reaktywowaniu wozu, żeby przypominał mieszkańcom, że kiedyś nasi ojcowie tym się ratowali.

Prezes siołkowskiej OSP nie ukrywa, że ich jednostce przydałby się nowy wóz strażacki. Warto podkreślić, że jak na małą miejscowość, liczba druhów w OSP jest znaczna. Jednostka liczy 45 czynnych strażaków, 15 sponsorów i aż 25 osób w młodzieżowej drużynie.

Wszystkim strażakom życzymy równie miłych niespodzianek, jak ta, która spotkała druhów z Siołkowej. Wszystkich Państwa natomiast zapraszamy do wsparcia lokalnych jednostek OSP.

fot. Mateusz Książkiewicz


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Informator


Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: