Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
niedziela 17 października 2021
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

„Rower to jest świat” – wiedzą o tym Grybowianie! (TV)

mIMG_9396

W niedzielę, 17 kwietnia br. spod budynku Centrum Duszpasterskiego w Grybowie wyruszył pierwszy w tym roku rajd rowerowy będący inauguracją sezonu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół – Świat Pracy” oddział Grybów. Wspólny przejazd przyciągnął około 30 osób.

Rajd rozpoczęła Msza Święta w intencji szczęśliwego sezonu rowerowego, którą koncelebrowali ks. Prałat Ryszard Sorota oraz ks. Damiana Pitwora w Bazylice Mniejszej w Grybowie. Po uroczystym błogosławieństwie, członkowie oraz sympatycy PTG „Sokół – Świat Pracy” Oddział Grybów zebrali się pod Centrum Duszpasterskim aby uformować dwie grupy. Tak podzieleni rowerzyści, młodsi jak i starsi udali się dwoma różnymi trasami na miejsce spotkania, którym były stawy na Podjaworzu.  Pierwsza trasa dla początkujących o dystansie 5km biegła z rynku w Grybowie bezpośrednio na Podjaworze zaś druga wyczynowa o długości 15km wiodła z rynku w Grybowie przez Kąclową, Binczarową, górę Modyniankę aż nad stawy, gdzie spotykały się obydwie grupy. Rajd zakończyło wspólne ognisko, które znacznie pomogło w integracji miłośników rowerowych wypraw.

Przypomnijmy, do reaktywacji grybowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego doszło jeszcze w ubiegłym roku. Każda kolejna inicjatywa podejmowana przez tą grupę budzi coraz większe zainteresowanie mieszkańców miasta, ale i gminy Grybów.

– Inicjatywy tego typu nie mogłyby się odbyć bez pomocy wielu osób, instytucji oraz firm – mówi Tomasz Matuła współzałożyciel PTG „Sokół-Świat Pracy” Oddział Grybów. – Patronat honorowy nad wydarzeniem obieli burmistrz Miasta Grybów Pawła Fyda, Wójt Gminy Grybów Piotr Krok, ks. Prałat Ryszard Sorota kustosz bazyliki mniejszej. Podziękowania składamy także dla ks. Damiana Pitwora opiekuna PTG „Sokół – Świat Pracy” oddział Grybów, który sprawował mszę św. z podziękowaniem za reaktywację oddziału Grybowskiego oraz o błogosławiony i bezpieczny sezon oraz portalowi Grybow24 za patronat medialny. Warto podziękować również druhom, którzy zaangażowali się w przygotowania trasy oraz ostatniego przystanku.: dh Jarosławowi Glińskiemu wraz z małżonką Barbarą, dh Rafałowi Żurawskiemu, koleżance Beacie Rodak. Wszystkim uczestnikom tegorocznego rozpoczęcia sezonu bardzo dziękujemy za mile spędzone chwile i zapraszamy na kolejne imprezy z Sokołem. Czujemy się wyróżnieni, że kolejny już raz swoją obecnością zaszczycił nas dh z tarnowskiego Sokoła Jerzy Wróbel, który jest tam kierownikiem sekcji rowerowej – kończy Matuła.

Hasłem Towarzystwa Gimnastycznego Sokół jest „W zdrowym ciele, zdrowy duch” dlatego w szeregi grupy zapraszane są osoby, które lubią aktywny tryb życia. Założyciele grupy przewidują powstanie innych sekcji takich jak m.in. biegowa, nordic walking, militarna. Już wkrótce członkowie Sokoła w Grybowie mają zamiar przygotować rekonstrukcje działań partyzanckich na Podchełmiu, szczegóły niebawem.

fot. Łukasz Augustyn


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Najładniejszy widok na Ptaszkową jest z parku linowego! (TV)

m38-park-linowy-Ptaszkowa-nowy-sacz-3W8A9470

Od dzisiaj, tj. 20 kwietnia można korzystać z oferty parku linowego w Ptaszkowej znajdującego się na terenie Centrum Sportów Zimowych. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii SARS-CoV-2 obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Warto skorzystać z uroków tego niezwykłego miejsca!

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: