Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 17 kwietnia 2021
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Auto Detailing Grybów

XIX Sesja Rady Miejskiej w Grybowie. O czym dyskutowali radni?

mIMG_3070

W piątek, 12 lutego br. odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej Miasta Grybów. Głosowaniu poddano dziewięć uchwał, które dotyczyły kilku istotnych spraw dla miasta, m.in. związanych z rozwiązywaniem problemów socjalnych oraz wykonania termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.

W pierwszych punktach obrad znalazło się wystąpienie burmistrza Pawła Fydy nt. sprawozdania swojej działalności w okresie miedzy sesyjnym.

Z informacji przekazanych przez włodarza miasta dowiadujemy się m.in.:
– został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosek o dofinansowanie zadania pn. „ Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej” ramach programu p.t. „System zielonych inwestycji –część 1 – Zarządzanie energią”;
– została złożona karta projektu do RPO WM na realizację zadania „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej” do programu zgłoszone zostały następujące budynki m.in. budynek Gimnazjum w Grybowie, budynek Urzędu Miejskiego w Grybowie, budynek Szkoły Podstawowej nr. 1 w Grybowie, budynek ośrodka zdrowia w Grybowie. Na chwilą obecną trwają formalności o otrzymanie dofinansowania, niezbędny do wykonania jest audyt energetycznych ów obiektów.;
– został złożony wniosek na realizację zadania p.n. „Usuwanie skutków klęsk żywiołowych” zwany potocznie „ powodziową ” Do wniosku zgłoszone zostały drogi do Pani Pióreckiej dz.nr 4 w osiedlu Biała Wyżna; droga w kierunku Pana Mola dz.nr 172 w osiedlu Sośnie; droga koło Pana Krzysztofa Grucy dz.nr 2216 w osiedlu Biała Wyżna; droga koło Pani Zielińskiej dz. nr 268 w osiedlu Strzylawki; droga nr.178 w osiedlu Śródmieście. Aktualnie trwa weryfikacja zgłoszonych zadań.
– Urząd Miasta Grybowa złożył wniosek dotyczący m.in. doposażenia sali posiedzeń i usprawnienia obrad Rady Miejskiej w Grybowie. W ramach osi priorytetowej Cyfrowa Małopolska miasto Grybów wspólnie z niektórymi gminami z powiatu nowosądeckiego, stara się uzyskać dofinansowanie na zakup nowego wyposażenia typu mikrofony, nagłośnienie, ale też narzędzi informatycznych umożliwiających elektroniczne głosowanie czy cyfrową rejestrację obrad. Dodatkową usługą uruchomioną przez Urząd Miejski w Grybowie byłby portal interesanta, dzięki któremu byłaby możliwa elektroniczna wymiana informacji między Urzędem Miejskim a interesantem. Poprzez profil zaufany mieszkaniec mógłby uzyskać informację o wysokości podatku, złożyć podanie, pobrać formularz podania itp.
– 5 lutego miało miejsce spotkanie dotyczące budowy chodnika dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr. 28. na odcinku Grybów w kierunku osiedla Strzylawki do granicy miasta, oraz na odcinku Grybów w kierunku osiedla Sośnie Dolne do granicy miasta. Zaś 11 lutego wystąpiono już do GDDKiA z prośbą o wydanie warunków budowy w/w chodnika dla pieszych. Wniosek obejmuje obydwa wspomniane wcześniej odcinki.
– jeszcze w miesiącu styczniu zamontowane zostały bariery bezpieczeństwa tzw. „energochłonne” na ulicy Topolowej oraz wykonano zabiegi pielęgnacyjne w Parku Miejskim.
– zlecono prace dotyczące wykonania podkładów geodezyjnych oraz projektów na realizację i budowę sieci kanalizacyjnej na ulicy Jakubowskiego i Kilińskiego.
– wykonano projekt nowej części cmentarza komunalnego oraz rozstrzygnięto postępowanie konkursowe na realizację zadania dotyczącego wycinki kilku drzew na cmentarzu komunalnym.
– 21 stycznia 2016 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Grybowie miało miejsce I Spotkanie noworoczne z przedsiębiorcami, na które przybyli licznie wszyscy zaproszeni goście, głownie przedsiębiorcy oraz właściciele firm z terenu miasta i również z terenu gminy, – wszyscy, którzy przyczynili się do realizacji imprezy kulturalnej, jaką jest „Jesień Grybowska”. Celem spotkania było podsumowanie roku poprzedniego, integracja środowiska przedsiębiorców oraz oficjalne podziękowania za pomoc i wsparcie a także uczestnictwo w podejmowanych przez samorząd działaniach.
– 29 stycznia w sali obrad Urzędu Miejskiego w Grybowie odbyło się spotkanie nt. ograniczenia kosztów energetycznych a zwłaszcza modernizacji systemów oświetleniowych. Do naszego miasta przybyli licznie burmistrzowie, wójtowie z terenu województwa Małopolskiego oraz Podkarpackiego. (więcej informacji o tym spotkaniu w naszym archiwum – kliknij tutaj)

Po przedstawieniu sprawozdania przez burmistrza głos zabrał komendant Komisariatu Policji w Grybowie podinsp. Dariusz Kotala, który przedstawił informacje na temat prowadzonego przez Policję projektu pt. Mapa bezpieczeństwa dla Małopolski. Ma on na celu zebranie wszystkich statystyk dotyczących wszystkich przestępstw, do których dochodziło na terenie miasta i gminy Grybów i nie tylko. Podczas prezentacji przedstawiono statystyki z ostatnich trzech lat.

Po prezentacji głos zabrał przewodniczący Józef Góra, który poddał pod głosowanie następujące uchwały w sprawach:
– przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Mieście Grybów na lata 2015-2020.
– przyjęcia „Programu Wspierania Rodziny na terenie Miasta Grybowa na lata 2016-2018”.
– określenia zasad zwrotu wydatków za zaświadczenia z pomocy społecznej będących w zakresie zadań własnych gminy – pomoc rzeczowa, posiłki, zasiłki na ekonomiczne usamodzielnienie, zasiłki okresowe i celowe przyznawane pod warunkiem zwrotu.
– trybu udzielania i rozliczania dotacji na prowadzenie niepublicznych przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego oraz trybu i zakresu przeprowadzenia kontroli prawidłowości wykorzystania udzielonej dotacji.
– upoważnienia Burmistrza Miasta Grybowa do złożenia wniosku o przyznanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Grybowie” w ramach programu priorytetowego p.t. „System zielonych inwestycji – część l – zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej”.
– przyjęcia zasad pierwszeństwa w zbywaniu budynków i lokali mieszkalnych oraz ustalenie wysokości bonifikat z tytułu nabycia lokalu przez najemcę.
– powołania doraźnej Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Grybowie.
– zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Miejskiej w Grybowie na rok 2016.
– przedstawienia sprawozdania z realizacji wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Miasto Grybów.

Interpelacje złożyli:
– Józef Krok – kwestia niedziałającego odwodnienia na ul. Topolowej i stojącej wody.
– Józef Lichoń – zlecenie wykonania mapek geodezyjnych i rozdzielenia własności w stosunku do kilku spornych spraw na terenie miasta
– Stanisław Kusiak – rozszerzenie mostu i umieszczenie chodnika, aby umożliwić bezpieczne przejście dla dzieci
– Krzysztof Mordarski – zablokowanie przejazdu samochodów ciężarowych przez nowy mostek na ul. Parkowej
– Marta Kostrzewa – kwestia naprawienia chodników na ul. Grunwaldzkiej ( rozchodząca się kostka, zatkane kanaliki spływowe)

„ Jedną z ważniejszych uchwał było podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia burmistrza miasta do składania wniosku oraz podjęcia działań o uzyskanie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie pod nazwa „ Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej” dzięki temu zadaniu chcemy poprawić bazę obiektów, które należą do miasta Grybów, czyli m.in. Gimnazjum w Grybowie, Szkoła Podstawowa nr.1 w Grybowie, budynek Ośrodka Zdrowia oraz budynek Urzędu Miejskiego w Grybowie. Średni projekt jest oszacowany na kwotę 3 mln złotych. W zakres prac wchodziłoby wykonanie elewacji i ocieplenia budynków, wymiany Centralnego Ogrzewania oraz piecyk, wymiana stolarki okiennej. – Informuje Paweł Fyda burmistrz Grybowa. – Jeżeli chodzi o przestępczość na terenie miasta Grybów jest tendencje spadkową. Mamy coraz mniej przestępstw oraz zdarzeń, które naruszają prawo i kodeks karny a tym samym zwiększa się bezpieczeństwo mieszkańców. Cieszy nas fakt, że w ostatnim czasie nie odnotowaliśmy żadnych przejawów wandalizmu na terenie miasta. Aby jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo mamy plany rozbudowy systemu kamer w mieście, szukamy na ten cel dofinansowania, zewnętrznych środków. Staramy się również wspierać komisariat Policji w Grybowie po przez pomoc finansową, która trafia na zadania prewencyjne.”

fot. Łukasz Augustyn


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Miasto oraz Gmina Grybów otrzymają środki na inwestycje turystyczne

m1-Ptaszkowa-IMG_2934

Ponad 200 gmin skorzysta w pierwszym kwartale 2021 roku z dodatkowego wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów położonych na terenach górskich. W wykazie beneficjentów projektu uchwały przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii znalazło się Miasto Grybów oraz Gmina Grybów. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: