Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 19 października 2018
Stanisław Pasoń CHłop kandydat do sejmiku Województwa Małopolskiego
Paweł Fyda kandydat na burmistrza miasta Grybowa

XIX Sesja Rady Miejskiej w Grybowie. O czym dyskutowali radni?

mIMG_3070

W piątek, 12 lutego br. odbyła się XIX Sesja Rady Miejskiej Miasta Grybów. Głosowaniu poddano dziewięć uchwał, które dotyczyły kilku istotnych spraw dla miasta, m.in. związanych z rozwiązywaniem problemów socjalnych oraz wykonania termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.

W pierwszych punktach obrad znalazło się wystąpienie burmistrza Pawła Fydy nt. sprawozdania swojej działalności w okresie miedzy sesyjnym.

Z informacji przekazanych przez włodarza miasta dowiadujemy się m.in.:
– został złożony do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wniosek o dofinansowanie zadania pn. „ Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej” ramach programu p.t. „System zielonych inwestycji –część 1 – Zarządzanie energią”;
– została złożona karta projektu do RPO WM na realizację zadania „Głęboka termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej” do programu zgłoszone zostały następujące budynki m.in. budynek Gimnazjum w Grybowie, budynek Urzędu Miejskiego w Grybowie, budynek Szkoły Podstawowej nr. 1 w Grybowie, budynek ośrodka zdrowia w Grybowie. Na chwilą obecną trwają formalności o otrzymanie dofinansowania, niezbędny do wykonania jest audyt energetycznych ów obiektów.;
– został złożony wniosek na realizację zadania p.n. „Usuwanie skutków klęsk żywiołowych” zwany potocznie „ powodziową ” Do wniosku zgłoszone zostały drogi do Pani Pióreckiej dz.nr 4 w osiedlu Biała Wyżna; droga w kierunku Pana Mola dz.nr 172 w osiedlu Sośnie; droga koło Pana Krzysztofa Grucy dz.nr 2216 w osiedlu Biała Wyżna; droga koło Pani Zielińskiej dz. nr 268 w osiedlu Strzylawki; droga nr.178 w osiedlu Śródmieście. Aktualnie trwa weryfikacja zgłoszonych zadań.
– Urząd Miasta Grybowa złożył wniosek dotyczący m.in. doposażenia sali posiedzeń i usprawnienia obrad Rady Miejskiej w Grybowie. W ramach osi priorytetowej Cyfrowa Małopolska miasto Grybów wspólnie z niektórymi gminami z powiatu nowosądeckiego, stara się uzyskać dofinansowanie na zakup nowego wyposażenia typu mikrofony, nagłośnienie, ale też narzędzi informatycznych umożliwiających elektroniczne głosowanie czy cyfrową rejestrację obrad. Dodatkową usługą uruchomioną przez Urząd Miejski w Grybowie byłby portal interesanta, dzięki któremu byłaby możliwa elektroniczna wymiana informacji między Urzędem Miejskim a interesantem. Poprzez profil zaufany mieszkaniec mógłby uzyskać informację o wysokości podatku, złożyć podanie, pobrać formularz podania itp.
– 5 lutego miało miejsce spotkanie dotyczące budowy chodnika dla pieszych w ciągu drogi krajowej nr. 28. na odcinku Grybów w kierunku osiedla Strzylawki do granicy miasta, oraz na odcinku Grybów w kierunku osiedla Sośnie Dolne do granicy miasta. Zaś 11 lutego wystąpiono już do GDDKiA z prośbą o wydanie warunków budowy w/w chodnika dla pieszych. Wniosek obejmuje obydwa wspomniane wcześniej odcinki.
– jeszcze w miesiącu styczniu zamontowane zostały bariery bezpieczeństwa tzw. „energochłonne” na ulicy Topolowej oraz wykonano zabiegi pielęgnacyjne w Parku Miejskim.
– zlecono prace dotyczące wykonania podkładów geodezyjnych oraz projektów na realizację i budowę sieci kanalizacyjnej na ulicy Jakubowskiego i Kilińskiego.
– wykonano projekt nowej części cmentarza komunalnego oraz rozstrzygnięto postępowanie konkursowe na realizację zadania dotyczącego wycinki kilku drzew na cmentarzu komunalnym.
– 21 stycznia 2016 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Grybowie miało miejsce I Spotkanie noworoczne z przedsiębiorcami, na które przybyli licznie wszyscy zaproszeni goście, głownie przedsiębiorcy oraz właściciele firm z terenu miasta i również z terenu gminy, – wszyscy, którzy przyczynili się do realizacji imprezy kulturalnej, jaką jest „Jesień Grybowska”. Celem spotkania było podsumowanie roku poprzedniego, integracja środowiska przedsiębiorców oraz oficjalne podziękowania za pomoc i wsparcie a także uczestnictwo w podejmowanych przez samorząd działaniach.
– 29 stycznia w sali obrad Urzędu Miejskiego w Grybowie odbyło się spotkanie nt. ograniczenia kosztów energetycznych a zwłaszcza modernizacji systemów oświetleniowych. Do naszego miasta przybyli licznie burmistrzowie, wójtowie z terenu województwa Małopolskiego oraz Podkarpackiego. (więcej informacji o tym spotkaniu w naszym archiwum – kliknij tutaj)

Po przedstawieniu sprawozdania przez burmistrza głos zabrał komendant Komisariatu Policji w Grybowie podinsp. Dariusz Kotala, który przedstawił informacje na temat prowadzonego przez Policję projektu pt. Mapa bezpieczeństwa dla Małopolski. Ma on na celu zebranie wszystkich statystyk dotyczących wszystkich przestępstw, do których dochodziło na terenie miasta i gminy Grybów i nie tylko. Podczas prezentacji przedstawiono statystyki z ostatnich trzech lat.

Po prezentacji głos zabrał przewodniczący Józef Góra, który poddał pod głosowanie następujące uchwały w sprawach:
– przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Mieście Grybów na lata 2015-2020.
– przyjęcia „Programu Wspierania Rodziny na terenie Miasta Grybowa na lata 2016-2018”.
– określenia zasad zwrotu wydatków za zaświadczenia z pomocy społecznej będących w zakresie zadań własnych gminy – pomoc rzeczowa, posiłki, zasiłki na ekonomiczne usamodzielnienie, zasiłki okresowe i celowe przyznawane pod warunkiem zwrotu.
– trybu udzielania i rozliczania dotacji na prowadzenie niepublicznych przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego oraz trybu i zakresu przeprowadzenia kontroli prawidłowości wykorzystania udzielonej dotacji.
– upoważnienia Burmistrza Miasta Grybowa do złożenia wniosku o przyznanie dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na realizację projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Grybowie” w ramach programu priorytetowego p.t. „System zielonych inwestycji – część l – zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej”.
– przyjęcia zasad pierwszeństwa w zbywaniu budynków i lokali mieszkalnych oraz ustalenie wysokości bonifikat z tytułu nabycia lokalu przez najemcę.
– powołania doraźnej Komisji Statutowej Rady Miejskiej w Grybowie.
– zatwierdzenia planów pracy stałych Komisji Rady Miejskiej w Grybowie na rok 2016.
– przedstawienia sprawozdania z realizacji wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Miasto Grybów.

Interpelacje złożyli:
– Józef Krok – kwestia niedziałającego odwodnienia na ul. Topolowej i stojącej wody.
– Józef Lichoń – zlecenie wykonania mapek geodezyjnych i rozdzielenia własności w stosunku do kilku spornych spraw na terenie miasta
– Stanisław Kusiak – rozszerzenie mostu i umieszczenie chodnika, aby umożliwić bezpieczne przejście dla dzieci
– Krzysztof Mordarski – zablokowanie przejazdu samochodów ciężarowych przez nowy mostek na ul. Parkowej
– Marta Kostrzewa – kwestia naprawienia chodników na ul. Grunwaldzkiej ( rozchodząca się kostka, zatkane kanaliki spływowe)

„ Jedną z ważniejszych uchwał było podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia burmistrza miasta do składania wniosku oraz podjęcia działań o uzyskanie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie pod nazwa „ Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej” dzięki temu zadaniu chcemy poprawić bazę obiektów, które należą do miasta Grybów, czyli m.in. Gimnazjum w Grybowie, Szkoła Podstawowa nr.1 w Grybowie, budynek Ośrodka Zdrowia oraz budynek Urzędu Miejskiego w Grybowie. Średni projekt jest oszacowany na kwotę 3 mln złotych. W zakres prac wchodziłoby wykonanie elewacji i ocieplenia budynków, wymiany Centralnego Ogrzewania oraz piecyk, wymiana stolarki okiennej. – Informuje Paweł Fyda burmistrz Grybowa. – Jeżeli chodzi o przestępczość na terenie miasta Grybów jest tendencje spadkową. Mamy coraz mniej przestępstw oraz zdarzeń, które naruszają prawo i kodeks karny a tym samym zwiększa się bezpieczeństwo mieszkańców. Cieszy nas fakt, że w ostatnim czasie nie odnotowaliśmy żadnych przejawów wandalizmu na terenie miasta. Aby jeszcze bardziej podnieść bezpieczeństwo mamy plany rozbudowy systemu kamer w mieście, szukamy na ten cel dofinansowania, zewnętrznych środków. Staramy się również wspierać komisariat Policji w Grybowie po przez pomoc finansową, która trafia na zadania prewencyjne.”

fot. Łukasz Augustyn


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

HotNews

Odzyskiwanie danych

Wydarzenia

Reklama2

Informator


Turystyka

Raj dla miłośników dwóch kółek czyli Okrężny Szlak Rowerowy

m1-IMG_5245

Pejzaż Beskidu Niskiego oraz Pogórza zawsze przyciągały turystów. Różnorodność szlaków pieszych została w niedawnym czasie wzmocniona trasami rowerowymi. Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na trenie Ziemi Grybowskiej powstało 80 kilometrów oznakowanych tras.

Ankieta

Sorry, there are no polls available at the moment.

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.


Partnerzy i reklamodawcy: