Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
środa 21 kwietnia 2021
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Auto Detailing Grybów

W Grybowie honorowo polała się krew! (TV)

mIMG_2429

Przedwczoraj (07.02.br.) odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, którą zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy gabinetach lekarskich „Adma” w Grybowie. Każdy, kto zgłosił się na miejscu w godzinach od 8:00 do 13:30 i pomyślnie przeszedł badania lekarskie, mógł podzielić się z potrzebującymi tym bezcennym płynem ratującym życie.

Niedzielną akcję honorowego krwiodawstwa komentuje szefowa Oddziału Terenowego RCKiK w Gorlicach, Renata Śliwa:

W tym roku jesteśmy tutaj po raz pierwszy. […] Jest tutaj bardzo duży odzew, jeżeli chodzi o oddawanie krwi. Zawsze na akcjach jest około 60-70 osób chętnych do oddania krwi. Jest to dla nas bardzo istotne, gdyż w tym momencie krwi brakuje. Bardzo się cieszymy, że jest taki odzew wśród mieszkańców gminy i miasta Grybowa – mówi. – W tym momencie największe zapotrzebowanie jest na krew o grupie A Rh (+), 0 Rh (+), 0 Rh (-), A Rh (-), ale oczywiście będziemy wdzięczni każdemu krwiodawcy, który przyjdzie i odda krew, nawet w innych grupach.

W ostatnich tygodniach Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie regularnie wystosowuje komunikaty o alarmująco niskim poziomie rezerw krwi i jej braku, apelując o donację, zwłaszcza do posiadaczy wymienionych grup krwi. Do tej sytuacji nawiązuje w wypowiedzi prezes grybowskiego Klubu HDK, Wacław Romański:

W tym roku po raz pierwszy spotkaliśmy się na akcji oddawania krwi. Została ona jakby przyspieszona przez potrzeby, które wynikają z braku krwi. Mamy dość mocne sygnały z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie o brakach krwi, które już występują – stwierdza.

Przeprowadzona w niedzielę, 7 lutego, akcja honorowego oddawania krwi okazała się niezwykle owocna. Aż 86 osób oddało krew w łącznej ilości 38,7 litrów, powiększając wynik na koncie grybowskiego Klubu HDK do 1221,1 litrów krwi (sic!), oddanej przy okazji 56 akcji przeprowadzonych w ciągu 13 lat działalności Klubu przy gabinetach „Adma”.

Muszę powiedzieć, że ja jestem zbudowany postawą ludzi, gminy i miasta Grybowa, bo średnio na każdej akcji mamy od 70 do 80 osób, które są chętne do oddania krwi. Nie trzeba wielkiego zaproszenia, nie trzeba robić jakiegoś wielkiego larum – wyznaje prezes Klubu Wacław Romański . – Cieszy fakt, że mamy coraz więcej młodych ludzi, młodych kobiet. Na 221 obecnie zarejestrowanych krwiodawców, 61 osób stanowią kobiety w wieku od dwudziestu do dwudziestu kilku lat. Wskazuje to na to, że potrzeba świadczenia dobra jest obecna u młodych ludzi. Jest to zjawisko bardzo pozytywne i budzi nadzieje na przyszłość, że my, ludzie już w wieku nieco starszym, nie mamy się co martwić o to, że dla nas kiedyś zabraknie krwi – kontynuuje. – Przy okazji dziękuję wszystkim krwiodawcom – i tym, którzy byli dzisiaj, i tym, którzy oddają krew w innych miejscach – za to spontaniczne oddawanie krwi i pomaganie tym, którzy sami sobie już pomóc nie mogą i czekają na naszą pomoc.

Poza typowymi donacjami, 3 osoby zdecydowały się oddać krew w celu zbadania kodu genetycznego szpiku kostnego, dołączając do grona 69 członków grybowskiego Klubu HDK, zarejestrowanych już wcześniej w Światowym Banku Szpiku jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.

O inicjatywach Klubu HDK w Grybowie bardzo pochlebnie wypowiada się burmistrz miasta, Paweł Fyda:

Jest to działalność bardzo potrzebna. Uważam ją za bardzo pozytywną – mówi. – Działalność Honorowych Dawców Krwi – fakt, że oddają oni krew – jest sprawą bardzo ważną, przede wszystkim dlatego, że nie wiemy, kiedy i komu oddawana dzisiaj krew będzie potrzebna. […] Gratuluję odwagi wszystkim dawcom krwi i życzę, aby im tej odwagi nie zabrakło w 2016 roku i aby ich działalność z dnia na dzień zdobywała coraz więcej członków.

Warto przypomnieć, że codziennie w godzinach od 7:00 do 12:00 można oddać krew w Oddziale Terenowym w Gorlicach (ul. Węgierska 21). Zachęcamy do podzielenia się tym bezcennym darem!

fot. Łukasz Augustyn


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:
 • agri

  a byłoby jeszcze więcej dawców, gdyby wydłużyli czas oddawania do późnego popołudnia. przez cały dzień są kolejki, a przed 13 już odsyłają do domu, bo nie zdążą pobrać wszystkim


Turystyka

Najładniejszy widok na Ptaszkową jest z parku linowego! (TV)

m38-park-linowy-Ptaszkowa-nowy-sacz-3W8A9470

Od dzisiaj, tj. 20 kwietnia można korzystać z oferty parku linowego w Ptaszkowej znajdującego się na terenie Centrum Sportów Zimowych. Ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii SARS-CoV-2 obowiązuje rezerwacja telefoniczna. Warto skorzystać z uroków tego niezwykłego miejsca!

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: