Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
niedziela 25 października 2020
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty

Spotkanie Bożonarodzeniowe druhów OSP z terenu Miasta i Gminy Grybów

mIMG_0485

Dwa dni przed końcem roku, we wtorek 29 grudnia 2015 roku w remizie OSP Grybów – Biała odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli poszczególnych jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Grybów.

Na niecodziennym wydarzeniu obecni byli komendanci, naczelnicy, kierowcy wozów bojowych, druhowie. Wśród zaproszonych gości był m.in.: burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda, senator Stanisław Kogut, radny powiatowy Wiktor Durlak, przewodniczący rady miejskiej w Grybowie Józef Góra, przewodniczący rady gminy Grybów Jan Radzik, wójt Gminy Grybów Piotr Krok,  ks. prałat Ryszard Sorota, komendant KM PSP w Nowym Sączu Janusz Basiaga, zastępca komendanta KM PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka, radni gminy i miasta Grybów, prezes zarządu miejsko-gminnego OSP Grybów Marian Chronowski, komendant Miejsko-Gminny Stanisław Mikulski, sponsorzy oraz dyrektorzy jednostek publicznych.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich przybyłych druhów przez prezesa zarządu miejsko – gminnego OSP Mariana Chronowskiego. W ubiegłym roku strażacki opłatek odbył się w Polnej wtedy to burmistrz Paweł Fyda zaprosił wszystkich na kolejny rok do Grybowa. Po wygłoszonym powitaniu sprawozdanie z rocznej działalności jednostek OSP z terenu miasta i gminy Grybów wygłosił komendant miejsko-gminny OSP w Grybowie Stanisław Mikulski.

Podczas spotkania głos zabrali także przybyli goście, którzy podziękowali za współpracę w minionym roku oraz życzyli wszystkim druhom tradycyjnie „tylu samo wyjazdów, co powrotów z akcji”.  Swojego uznania dla działających w OSP nie krył st. bryg. mgr inż. Janusz Basiaga, komendant KM PSP w Nowym Sączu: Od wielu lat współpraca pomiędzy Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu z jednostkami OSP z terenu Gminy i Miasta Grybów układa się dobrze. Jest to gmina, która dysponuje największa siłą, jeżeli chodzi o liczbę ratowników jednostek OSP, gdyż funkcjonuje tutaj 17 jednostek. Jedna w mieście, a 16 na terenie gminy, wiec takie liczby mówią same za siebie i stanowią duże wsparcie dla KM PSP w Nowym Sączu– skomentował.

Pobłogosławienia opłatków dokonali ks. prałat Ryszard Sorota oraz ks. kapelan Marcin Kępa. – Z wielką radością biorę udział w tym wydarzeniu. Jak każdego roku biorę udział w spotkaniu opłatkowym strażaków – przyznał z uśmiechem kapelan. Strażacy to bardzo specyficzna grupa ludzi. Są to panowie bardzo eleganccy, bardzo szlacheccy, którzy mają dużo serca dla innych ludzi, gdyż niejednokrotnie pomagają w bardzo trudnych sytuacjach, czasem bardzo dramatycznych i takich, które niosą duże zagrożenie. W tym obszarze bardzo zbiega się posługa strażaków, kapłanów i nas kapelanów, którzy strażakom tez chcą towarzyszyć i nie tylko im towarzyszyć jak dzisiejszy opłatek uroczystości, odpusty, warta przy grobie pańskim, ale również w akcjach ratowniczo-gaśniczych, w których niejednokrotnie bierzemy udział i wspieramy akcje, jako wespół uczestnicy strażaków. A na nowy rok życzymy tradycyjnie Bożej opieki i pomocy oraz wsparcia w różnych momentach.

Wyrazy szacunku i podziękowania wyraził również Piotr Krok, wójt gminy Grybów: – Jest tutaj 16 jednostek z terenu gminy. Jest to wyjątkowe spotkanie, które wieńczy cały rok społecznej pracy. Myślę, że słowa wdzięczności i podziękowania tutaj są absolutnie na miejscu i jednostki to czują. Sami dbają o wszystko i sami też potrzebują, aby o nich zadbać. Stan wyposażenia jednostek jest coraz lepszy, staramy się doposażać jednostki w osprzęt, wozy bojowe. Ten rok był dobry i myślę, że przyszły również taki będzie.

Swoje wsparcie dla OSP zadeklarował burmistrz Miasta Grybowa, Paweł Fyda: – Jeżeli chodzi o współpracę z jednostką to jest ona bardzo dobra, wręcz można powiedzieć doskonała. Jest to też zasługa m.in. tak samo władz samorządowych, jak i przede wszystkim druhów ochotników i tutaj na zauważenie zasługuje fakt, że ta współpraca jest możliwa i dobra dzięki panu Waldemarowi Krokowi, który jest obecnym prezesem OSP Grybów- Biała. Co roku na poprawienie wyposażenia jednostki przeznaczamy z budżetu miasta stałe dofinansowania. Co prawa nie mamy ich za dużo, ale staramy się żeby te pieniądze były zabezpieczone. Bez wątpienia jest to obowiązek każdej gminy, każdego samorządu, aby zapewnić podstawowe funkcjonowanie jednostkom. Jest to też troska o bezpieczeństwo wszystkich naszych mieszkańców.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Komora normobaryczna Wielopole
Katalog firm
Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: