Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
środa 24 kwietnia 2019
Kamienne Dywany
 Skok Kwiatkowskiego Grybów

Spotkanie Bożonarodzeniowe druhów OSP z terenu Miasta i Gminy Grybów

mIMG_0485

Dwa dni przed końcem roku, we wtorek 29 grudnia 2015 roku w remizie OSP Grybów – Biała odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli poszczególnych jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Grybów.

Na niecodziennym wydarzeniu obecni byli komendanci, naczelnicy, kierowcy wozów bojowych, druhowie. Wśród zaproszonych gości był m.in.: burmistrz Miasta Grybów Paweł Fyda, senator Stanisław Kogut, radny powiatowy Wiktor Durlak, przewodniczący rady miejskiej w Grybowie Józef Góra, przewodniczący rady gminy Grybów Jan Radzik, wójt Gminy Grybów Piotr Krok,  ks. prałat Ryszard Sorota, komendant KM PSP w Nowym Sączu Janusz Basiaga, zastępca komendanta KM PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka, radni gminy i miasta Grybów, prezes zarządu miejsko-gminnego OSP Grybów Marian Chronowski, komendant Miejsko-Gminny Stanisław Mikulski, sponsorzy oraz dyrektorzy jednostek publicznych.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich przybyłych druhów przez prezesa zarządu miejsko – gminnego OSP Mariana Chronowskiego. W ubiegłym roku strażacki opłatek odbył się w Polnej wtedy to burmistrz Paweł Fyda zaprosił wszystkich na kolejny rok do Grybowa. Po wygłoszonym powitaniu sprawozdanie z rocznej działalności jednostek OSP z terenu miasta i gminy Grybów wygłosił komendant miejsko-gminny OSP w Grybowie Stanisław Mikulski.

Podczas spotkania głos zabrali także przybyli goście, którzy podziękowali za współpracę w minionym roku oraz życzyli wszystkim druhom tradycyjnie „tylu samo wyjazdów, co powrotów z akcji”.  Swojego uznania dla działających w OSP nie krył st. bryg. mgr inż. Janusz Basiaga, komendant KM PSP w Nowym Sączu: Od wielu lat współpraca pomiędzy Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu z jednostkami OSP z terenu Gminy i Miasta Grybów układa się dobrze. Jest to gmina, która dysponuje największa siłą, jeżeli chodzi o liczbę ratowników jednostek OSP, gdyż funkcjonuje tutaj 17 jednostek. Jedna w mieście, a 16 na terenie gminy, wiec takie liczby mówią same za siebie i stanowią duże wsparcie dla KM PSP w Nowym Sączu– skomentował.

Pobłogosławienia opłatków dokonali ks. prałat Ryszard Sorota oraz ks. kapelan Marcin Kępa. – Z wielką radością biorę udział w tym wydarzeniu. Jak każdego roku biorę udział w spotkaniu opłatkowym strażaków – przyznał z uśmiechem kapelan. Strażacy to bardzo specyficzna grupa ludzi. Są to panowie bardzo eleganccy, bardzo szlacheccy, którzy mają dużo serca dla innych ludzi, gdyż niejednokrotnie pomagają w bardzo trudnych sytuacjach, czasem bardzo dramatycznych i takich, które niosą duże zagrożenie. W tym obszarze bardzo zbiega się posługa strażaków, kapłanów i nas kapelanów, którzy strażakom tez chcą towarzyszyć i nie tylko im towarzyszyć jak dzisiejszy opłatek uroczystości, odpusty, warta przy grobie pańskim, ale również w akcjach ratowniczo-gaśniczych, w których niejednokrotnie bierzemy udział i wspieramy akcje, jako wespół uczestnicy strażaków. A na nowy rok życzymy tradycyjnie Bożej opieki i pomocy oraz wsparcia w różnych momentach.

Wyrazy szacunku i podziękowania wyraził również Piotr Krok, wójt gminy Grybów: – Jest tutaj 16 jednostek z terenu gminy. Jest to wyjątkowe spotkanie, które wieńczy cały rok społecznej pracy. Myślę, że słowa wdzięczności i podziękowania tutaj są absolutnie na miejscu i jednostki to czują. Sami dbają o wszystko i sami też potrzebują, aby o nich zadbać. Stan wyposażenia jednostek jest coraz lepszy, staramy się doposażać jednostki w osprzęt, wozy bojowe. Ten rok był dobry i myślę, że przyszły również taki będzie.

Swoje wsparcie dla OSP zadeklarował burmistrz Miasta Grybowa, Paweł Fyda: – Jeżeli chodzi o współpracę z jednostką to jest ona bardzo dobra, wręcz można powiedzieć doskonała. Jest to też zasługa m.in. tak samo władz samorządowych, jak i przede wszystkim druhów ochotników i tutaj na zauważenie zasługuje fakt, że ta współpraca jest możliwa i dobra dzięki panu Waldemarowi Krokowi, który jest obecnym prezesem OSP Grybów- Biała. Co roku na poprawienie wyposażenia jednostki przeznaczamy z budżetu miasta stałe dofinansowania. Co prawa nie mamy ich za dużo, ale staramy się żeby te pieniądze były zabezpieczone. Bez wątpienia jest to obowiązek każdej gminy, każdego samorządu, aby zapewnić podstawowe funkcjonowanie jednostkom. Jest to też troska o bezpieczeństwo wszystkich naszych mieszkańców.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Wydarzenia

Turystyka

Nocleg w Krynicy Zdrój – uzdrowisku pośród pięknych terenów, które warto odkryć

5459e80bc83280e84a8dec82e48a6f2d

Krynica Zdrój to urocze, choć niewielkie miasteczko na południu Polski. Mimo swoich skromnych rozmiarów ma jednak wiele do zaoferowania każdemu turyście, który zawędruje w te okolice.

Reklama2

FPON Stróże 1%

Informator


katering dietetyczny grybów, korzenna

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      


Partnerzy i reklamodawcy: