Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
piątek 05 czerwca 2020
Kianto Velux okna Grybów
PWSZ oferta edukacyjna

“Śmietanka ludzi dobrej woli” na opłatku Fundacji w Stróżach (TV)

mIMG_9570

W poniedziałkowe przedpołudnie (tj. 25.01.br) miało miejsce spotkanie opłatkowe Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Miejscowość, która jest swoistą „stolicą” osób niepełnosprawnych w Polsce, rozpoznawalną coraz częściej poza granicami naszego kraju, odwiedziło znakomite grono ludzi wielkiego serca.

Do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Stróżach przybyli więc: senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Kogut inicjator spotkania, posłowie na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej: Barbara Bartuś, Jan Duda, Piotr Naimski (obecny sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), Wojewoda Małopolski Józef Pilch, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Ryszard Szuster, prezes PFRON Teresa Hernik, starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Pławiak, starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski, wicestarosta Powiatu Nowosądeckiego Antoni Koszyk, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunt Paruch, burmistrz miasta Grybowa Paweł Fyda, burmistrz miasta Gorlice Rafał Kulka, naczelnik WZD Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu płk SG Marek Kita, radny Powiatu Nowosądeckiego Wiktor Durlak, wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron.

Na opłatku nie zabrakło również osób aktywnie włączających się w działalność Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach oraz sponsorów tejże, wśród których wymienić trzeba: prof. n. med. Jerzy Sadowski, kardiochirurga, przewodniczącego Rady Fundatorów FPON i prezesa Zakładów Usługowych “POŁUDNIE” Sp. z o.o. w Krakowie Jana Krawczyka, członka Rady Fundatorów, prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Grupy ZUE Wiesława Nowaka, prezesa Zarządu Grupy KZN Bieżanów Ryszarda Leszczyńskiego, wiceprezesa Zarządu Fusion Invest Polska S. A. Bożeny Zięba-Grodskiej, przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskich Kolei Linowych Zbigniewa Rekusza, Lecha Frąckiela, Krzysztofa Machnika, Grzegorza Wójcika i Roberta Piróga. Podczas wystąpień zaproszonych gości nie zabrakło ciepłych słów pod adresem senatora Stanisława Koguta oraz jego współpracowników. Ciekawą inicjatywą podczas spotkania wyszedł Zbigniew Rekusz, przewodniczący rady nadzorczej Państwowych Kolei Linowych, który na ręce senatora Stanisława Koguta podarował fundacji czek na kwotę 50tys. złotych.

Swojej radości z tak licznej obecności znakomitych gości nie krył główny organizator wydarzenia oraz inicjator powstania Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnych w Stróżach, senator Stanisław Kogut. – Jak tu nie być zadowolonym? Jesteśmy ogromnie zadowoleni – zwłaszcza osoby niepełnosprawne, z faktu, że ci ludzie o ogromnych autorytetach przyjeżdżają, biorą udział w tym spotkaniu i dzielą się opłatkiem – mówił.

Od 12 lat Fundacja organizuje bożonarodzeniowo-noworoczny opłatek, na który każdorazowo zapraszani są darczyńcy oraz osoby w różny sposób współpracujące z Fundacją i podległymi jej instytucjami.

To wspaniałe wydarzenie – mówi Józef Pilch, wojewoda małopolski. – Uważam, że dzisiaj zebrała się śmietanka ludzi dobrej woli, którzy pomagają dzieciom. Nie mówimy tylko o tych dzieciach niepełnosprawnych, ale w ogóle o dzieciach, które w Małopolsce i na terenie Sądecczyzny są obdarzone taką wspaniałą opieką. Jest to piękna rzecz. Medal, który otrzymałem, będzie mnie zobowiązywał do wielu wyzwań. Powiedziałem tym dzieciakom, że jestem ich wojewodą, ich przyjacielem i takim przyjacielem chcę być. Tę inicjatywę warto pokazywać dalej – w innych częściach województwa, aby i tam podobne wsparcie zostało zainicjowane. Będę niejednokrotnie prosił pana senatora Koguta, żeby pojechał ze mną – czy to do Gorlic, czy to do Wadowic. Takie instytucje powinny powstawać. Trzeba je pokazywać. Placówka w Stróżach to piękna rzecz.

Zafascynowania i wyrazów uznania dla placówki oraz jej inicjatora nie skrywał obecny na opłatku podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Ryszard Szuster, który do Stróż zawitał po raz pierwszy w życiu.

Wcześniej nie było mi dane, aby odwiedzić to „królestwo senatora Koguta” – bo tak się już w Polsce o tym miejscu mówi – opowiada. Wydaje mi się, że największym bogactwem Fundacji są jej przyjaciele, to znaczy te osoby, które dzisiaj tutaj się pojawiły. Nie chodzi mi tylko o polityków, ale o przedsiębiorców, wolontariuszy. Wydaje mi się, że senator Stanisław Kogut i wszyscy ludzie, którzy z nim współpracują, stworzyli naprawdę fantastyczny projekt. Wiem, że ten projekt będzie się jeszcze rozwijał. Natomiast to, co dziś zobaczyłem – inwestycje związane z miasteczkiem, nowy obiekt sportowy, lekkoatletyczny, bieżnie, boiska, szatnie – wszystko to robi naprawdę ogromne wrażenie. Wydaje mi się, ze lokalna społeczność swoje zadowolenie i podziękowanie w stosunku do pana Senatora wyraża m. in. poprzez wybory, w których senator Kogut otrzymał jeden z najwyższych wyników w Polsce. Owe 110 tysięcy głosów to najlepsze podsumowanie jego działalności. Oby tylko zdrowie i chęci pozwoliły mu na jeszcze długie działanie, bo ta działalność jest bardzo potrzebna – dzieciom, osobom niepełnosprawnym, ale też całej społeczności i regionowi. Można tylko powiedzieć: „Brawo, brawo, brawo!” i „Prosimy o więcej!” – podsumował.

Podobne głosy uznania w kierunku senatora Stanisława Koguta, jak również działalności Fundacji, usłyszeć można było z ust wielu przybyłych gości. Swój zachwyt nad kompleksowym działaniem ośrodka w Stróżach wyraziła prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Teresa Hernik: – Chcę powiedzieć, że jest to ogromna przyjemność widzieć kawałek systemu. W większości miejscowości są pojedyncze obiekty – jest albo warsztat terapii zajęciowej, albo zakład aktywności zawodowej, albo ośrodek rehabilitacji, natomiast tu możemy powiedzieć, że jest cały system, bo każdy, kto ma problem z niepełnosprawnością, znajdzie dla siebie należyte miejsce, w którym otrzyma opiekę.

O swojej współpracy z placówką w Stróżach oraz z samym Senatorem opowiedział również prof. Jerzy Sadowski, kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii CM UJ. – Pan Senator jest wyjątkową osobą i trudno mu odmówić. […] Kiedy poznaliśmy się bliżej i poznałem również jego sposób działania, temperament i chęć pomocy różnym osobom, to zrozumiałem, że jest rzeczywiście osobą wyjątkowa. Muszę powiedzieć ogromne komplementy pod jego adresem, ponieważ jest osobą, która chce pomagać wszystkim, a ponieważ ma rozległe znajomości, to wykorzystuje je – nie dla siebie, ale dla dobra pacjentów.

W programie opłatka, obok występów dzieci z przedszkola integracyjnego w Stróżach znalazł się między innymi koncert kolęd w wykonaniu Chóru męskiego Siołkowianie z Siołkowej.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Kolejowi turyści z Podkarpacia w natarciu!

17-IMG_4250

W ostatnią sobotę września (tj. 28.09.br.) uruchomiony został pilotażowy, jednorazowy kurs z Jasła do Krynicy obsługiwany przez Koleje Małopolskie. Nowoczesny skład, mimo iż najdłuższy, już na wysokości Gorlic/Zagórzan wypełnił się do ostatniego miejsca.

Reklama2

Wydarzenia

Itnet24 - rozwiązania informatyczne
Katalog firm
kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny “Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w “nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: