Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
poniedziałek 21 stycznia 2019
OK Polska praca ogłoszenie
Kamienne Dywany

Grybów zagrał dla WOŚP (TV)

mIMG_9847

O tym, że ludzie lubią i chcą pomagać wiemy od dawna. Ale w dzisiejszych czasach, jak przyznają młodzi ludzie, staje się to trochę niemodne. Lecz na szczęście są organizowane pewne akcje społeczne, które potrafią mimo wszystko obudzić w ludziach gest dzielenia się z innymi, tym co mają.

Jedną z takich akcji jest odbywający się z początkiem każdego roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zbiera środki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do polskich szpitali. WOŚP gra zarówno w tych dużych miastach, jak i w tych mniejszych, takich jak Grybów.

W Grybowie, wzorem lat ubiegłych, tworzeniem sztabu WOŚP zajął się Miejski Dom Kultury, kierowany przez Stanisławę Morańda  – dyrektora tamtejszego MDK. Przez cały dzień wolontariusze zbierali pieniądze na terenie miasta i gminy Grybów oraz kwestowali także podczas koncertów odbywających się w Miejskim Domu Kultury w Grybowie. Specjalnie na tę okazję, przygotowany został program kulturalny, który można było oglądać w niedzielne popołudnie.

W ramach wspomnianego programu, na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne takiej jak: Puszap, Derelkt Sun oraz gwiazda wieczoru Rozbujane Betoniary. Każdy kto wówczas przybył do MDK w Grybowie mógł posłuchać dobrej muzyki rockowej w wykonaniu młodych artystów. Podczas koncertu przeprowadzona została również aukcja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez lokalnych sponsorów, w tym pióro burmistrza Grybowa – Pawła Fydy. Z przeprowadzonej aukcji gadżetów udało się dodatkowo uzbierać 590 zł (wynik zdecydowanie większy niż w roku ubiegłym – 345 zł).

Podczas tegorocznego 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało 9 wolontariuszy, którzy uzbierali łącznie 12 641,70 zł, co można uważać za naprawdę dobry wynik (dla przypomnienia w roku ubiegłym uzbierana kwota wynosiła 13 523,61 zł). Oprócz polskich złotówek, w puszkach znalazły się także dary w obcych walutach, a dokładnie 3,18 euro, 1 dolar oraz 1 rial saudyjski. Z informacji uzyskanych z grybowskiego sztabu WOŚP, wolontariuszem rekordzistą okazała się Anna Maślak, do której puszki wrzucono kwotę łącznie 3196,06 zł.

Budującym jest, że mieszkańcy miasta i gminy Grybów potrafią wspierać tak wyjątkowe akcje. Niestety równocześnie smuci fakt braku dialogu wśród pewnych grup społecznych, które negatywnie odnoszą się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i samej osoby Jurka Owsiaka. A to właśnie on zapoczątkował tą wielką akcję 24 lat temu i przyznać należy, że przynosi ona wymierne korzyści dla całego społeczeństwa. Jak dobrze wiemy, życie potrafi być nieprzewidywalnie i nigdy do końca nie wiemy, co może nam się przydarzyć. Być może któregoś dnia, to właśnie nam lub komuś nam bliskiemu sprzęt zakupiony dzięki akcji WOŚP-u uratuje zdrowie czy nawet życie.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

HotNews

Odzyskiwanie danych

Wydarzenia

Reklama2

Informator


Turystyka

Można już się ślizgać na lodowisku w Białej Niżnej (TV)

m20-IMG_8656

W czwartek, 6 grudnia br. nastąpiła inauguracja nowego, kolejnego już sezonu na lodowisku Centrum Sportów Zimowych w Białej Niżnej. Lodowisko będzie czynne 7 dni w tygodniu w godzinach od 9 do 21 (ostatnie wejście na ślizgawkę o 19:30).

Ankieta

Sorry, there are no polls available at the moment.

Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.


Partnerzy i reklamodawcy: