Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
wtorek 20 sierpnia 2019

Wymień piec, skorzystaj z dotacji. Grybów przeciwko smogowi!

mIMG_8318

Już 12 listopada ruszy nabór dla osób fizycznych, które chciałyby otrzymać dotację celową na modernizację systemu ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach ograniczenia niskiej emisji. W niektórych przypadkach wysokość refundacji kosztów może wynieść nawet 90%.

Program Kawka prowadzony będzie dzięki środkom pochodzącym z budżetu Miasta Grybów przy współudziale środków zewnętrznych. Projekt skierowany jest do jednostek samorządowych lub spółek komunalnych jednak ostatecznym beneficjentem są osoby fizyczne, które mogą skorzystać z dofinansowania poprzez zgłoszenie się z wnioskiem do Urzędu Miasta. Wnioskodawcy muszą także we własnym zakresie i na swój koszt przygotować się do realizacji zadania poprzez uzyskanie stosownej do sytuacji odpowiednich pozwoleń czy uzgodnień zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa (w tym przepisami budowlanymi).

– Program zakłada poprawę jakości niskiej emisji. Jako miasto mamy przygotowany program gospodarki nisko emisyjnej, który otwiera nam drogę do takich, jak ten, projektów. Program „Kawka” zakłada poprawę jakości niskiej emisji poprzez wymianę pieców z węglowych na ewentualnie też węglowe ale o lepszych parametrach oraz na piece C.O. zasilane gazem, olejem opałowym lub prądem. Udział w projekcie mogą wziąć tylko osoby zameldowane w mieście Grybów, nie ograniczamy ilości wniosków jednak decyduje kolejność ich składania. Wnioski będą weryfikowane a następnie wyłonimy listę rankingową. Wtedy dopiero będziemy się starać o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Maksymalnie dotacja na piece będzie mogła wynieść do 90% kosztów kwalifikowanych. Minimalna kwota dofinansowania wynosi 45%. Od dotacji trzeba będzie odprowadzić podatek dochodowy. Jest to na pewno ukłon w stronę mieszkańców, dotychczas takich możliwości w naszym mieście nie było. Chcemy także poprawić jakość powietrza oraz stronę finansową jaką musieliby ponieść nasi mieszkańcy. Niestety czystego powietrza w naszej okolicy nie ma. 

Dofinansowanie może objąć:

 1. likwidacje lokalnych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym (węgiel, drewno) tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych i zastąpienie ich przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła, w tym: nowoczesne kotły węglowe lub kotły gazowe, olejowe, elektryczne.
 2. zastosowanie kolektorów słonecznych celem obniżenia emisji w lokalnym źródle ciepła opalanym paliwem stałym bądź celem współpracy ze źródłem ciepła zastępującym źródło ciepła opalane paliwem stałym. Minimalna moc wynosi 10 kW.
 3. montaż pomp ciepła, jeżeli minimalna moc kotłowni wynosi 40kW.

W przypadku kiedy chcemy otrzymać pieniądze na zakup kotłów opalanych paliwami stałymi muszą one spełniać następujące warunki:

 • posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 303-5 lub równoważną, wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą. Data potwierdzenia zgodności
  z wymaganą normą nie może być wcześniejsza niż 5 lat licząc od daty złożenia wniosku o dofinansowanie,
 • posiadać nominalną sprawność przemiany energetycznej co najmniej 85%
  i spełniać wymagania klasy 5,
 • powinny być wyposażone w automatyczny podajnik paliwa (nie dotyczy kotłów zgazowujących) i nie może posiadać rusztu awaryjnego ani elementów umożliwiających jego zamontowanie.

Bardzo ważne by moc nowej kotłowni była niższa od mocy kotłowni likwidowanej o co najmniej 20%.

Kwota dofinansowania przedsięwzięcia wynosi do 90 % jego kosztów kwalifikowanych, w tym:

 • do 45% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW w formie dotacji,
 • do 45% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków Wojewódzkiego Funduszu w formie dotacji, pożyczki lub dotacjo-pożyczki,
 • nie więcej niż 8.000 zł (budynek) do 6.000 zł (mieszkanie),
 • wkład własny Beneficjenta musi stanowić min. 10 % kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Rzeczywiste dofinansowanie wyliczane jest w oparciu o wskaźniki obowiązujące w Wojewódzkim Funduszu. Mieszkaniec zobowiązany będzie do uiszczenia podatku w wielkości 19% od kwoty uzyskanej dotacji.

Schemat dofinansowania zadań ze środków WFOŚiGW w Krakowie w ramach programu KAWKA
(dofinansowaniem nie mogą być objęte prace wykonane przed datą podjęcia przez Fundusz decyzji o ich dofinansowaniu)

tabela

O zakwalifikowaniu do dofinansowania decydować będzie kolejność złożenia wniosków spełniających warunki programu. Ostateczny termin złożenia wniosku do Urzędu Miejskiego w Grybowie upływa w dniu 25 listopada 2015 r. o godz. 15:00. Program skierowany jest wyłącznie do mieszkańców miasta Grybów. Warunkiem udzielenia dotacji jest pozyskanie środków zewnętrznych przez Miasto Grybów oraz zawarcie umowy w formie pisemnej między miastem o ostatecznym odbiorcą korzyści. Ostateczny wygląd regulaminu udzielania dotacji został przyjęty podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, uchwałą nr XIV/62/2015 roku.

Poniżej fotorelacja ze spotkania burmistrza miasta Grybowa z mieszkańcami nt. programu Kafka jakie odbyło się 8 listopada br. w sali MDK Grybów. Gościem specjalnym był dr inż. Tomasz Fiszer z firmy doradztwa energetycznego TRADE-OFF z Krakowa.

Link do prezentacji jaką miasto przedstawiło mieszkańcom – KLIKNIJ TUTAJ
Link do regulaminu przydzielania dotacji – KLIKNIJ TUTAJ


 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Czy uda się zwiększyć ruch turystyczny w gminie i mieście Grybów?

m2-IMG_7699

Ziemia Grybowska ma ogromny potencjał turystyczny. Przebiegające przez jej teren szlaki I i II Wojny Światowej, obiekty Centrum Sportów Zimowych (trasy biegowe, nartorolokowe, korty, lodowisko, cały kompleks sportowo-rekreacyjny), zabytki architektury drewnianej czy nieskażony krajobraz przyrodniczy pozwalają stworzyć atrakcyjną ofertę, zwłaszcza dla klienta zagranicznego.

Reklama2

Hajduga - usługi ogólnobudowlane

Wydarzenia

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Informator


Pogoda

Katalog firm
bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

logo_polinwestycje_JPG_900x600

Pol-Inwestycje Andrzej Obrzut


tel: 881 328 135

mail: biuro@polinwestycje.pl

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

Ogłoszenia
logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.

Logo OK Polska

Przedsiębiorstwo Budowlane szuka pracowników! Atrakcyjne warunki!

Firma OK-Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. z siedzibą w Gogolinie przy ul. Kasztanowej 2a zajmuje się realizacją konstrukcji żelbetowych na terenie: Niemiec, Holandii, Danii, Polski.

miniatura_Zestaw Renault + Naczepa przerzut

Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + naczepa do przerzutu ACTM

Do sprzedania zestaw: Ciągnik siodłowy Renault Premium 400 + Naczepa ACTM. Samochód sprawny, sporadycznie używany ze względu iż nie trudnimy się transportem, prowadzimy firmę budowlaną-posiadamy dwa przerzuty z czego jeden oferowany na niniejszym ogłoszeniu jest nam zbędny. Opony w dobrym stanie do jazdy.

dom_alabaster_sprzedaz_ptaszkowa_z_dzialka

Ptaszkowa: dom wolnostojący wraz z działką (16 arów) – OKAZJA

Do sprzedania dom wolnostojący (stan surowy zamknięty) wybudowany z projektu „Dom Alabaster” z wykonaną zmianą (zwiększono przestrzeń garażową dodając kotłownię). Dom leży na działce 16 arów, w bardzo dobrej lokalizacji tuż przy drodze krajowej nr 28 (Nowy Sącz-Grybów-Gorlice).

34138237_1022252667931540_1214332102351257600_n

Zagubiono kluczki od VW. Pomożecie? Czeka nagroda

Dnia 01 czerwca ok godz: 13 w sklepie „Delikatesy Centrum w Kąclowej” zaginął klucz od samochodu widoczny na zdjęciu. Jeśli ktoś go znalazł proszę o zwrot do kasy sklepu. Dla uczciwego znalazcy przewidziano nagrodę.

dowod_rejestracyjny_zagubiono

Zaginęły dokumenty wraz z prawem jazdy. Na znalazcę czeka nagroda!

Zaginął dowód rejestracyjny do Renault Megane III, o numerze KNS 4949F. W środku znajduję się polisa OC samochodu oraz prawo jazdy osoby, która pożyczyła ten samochód. Znalazcę bardzo proszę o kontakt, nr tel: 510418798. Na znalazcę czeka nagroda.

harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:


Partnerzy i reklamodawcy: