Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl
czwartek 24 maja 2018

Wymień piec, skorzystaj z dotacji. Grybów przeciwko smogowi!

mIMG_8318

Już 12 listopada ruszy nabór dla osób fizycznych, które chciałyby otrzymać dotację celową na modernizację systemu ogrzewania w budynkach i lokalach mieszkalnych w ramach ograniczenia niskiej emisji. W niektórych przypadkach wysokość refundacji kosztów może wynieść nawet 90%.

Program Kawka prowadzony będzie dzięki środkom pochodzącym z budżetu Miasta Grybów przy współudziale środków zewnętrznych. Projekt skierowany jest do jednostek samorządowych lub spółek komunalnych jednak ostatecznym beneficjentem są osoby fizyczne, które mogą skorzystać z dofinansowania poprzez zgłoszenie się z wnioskiem do Urzędu Miasta. Wnioskodawcy muszą także we własnym zakresie i na swój koszt przygotować się do realizacji zadania poprzez uzyskanie stosownej do sytuacji odpowiednich pozwoleń czy uzgodnień zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa (w tym przepisami budowlanymi).

– Program zakłada poprawę jakości niskiej emisji. Jako miasto mamy przygotowany program gospodarki nisko emisyjnej, który otwiera nam drogę do takich, jak ten, projektów. Program „Kawka” zakłada poprawę jakości niskiej emisji poprzez wymianę pieców z węglowych na ewentualnie też węglowe ale o lepszych parametrach oraz na piece C.O. zasilane gazem, olejem opałowym lub prądem. Udział w projekcie mogą wziąć tylko osoby zameldowane w mieście Grybów, nie ograniczamy ilości wniosków jednak decyduje kolejność ich składania. Wnioski będą weryfikowane a następnie wyłonimy listę rankingową. Wtedy dopiero będziemy się starać o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Maksymalnie dotacja na piece będzie mogła wynieść do 90% kosztów kwalifikowanych. Minimalna kwota dofinansowania wynosi 45%. Od dotacji trzeba będzie odprowadzić podatek dochodowy. Jest to na pewno ukłon w stronę mieszkańców, dotychczas takich możliwości w naszym mieście nie było. Chcemy także poprawić jakość powietrza oraz stronę finansową jaką musieliby ponieść nasi mieszkańcy. Niestety czystego powietrza w naszej okolicy nie ma. 

Dofinansowanie może objąć:

 1. likwidacje lokalnych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym (węgiel, drewno) tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych i zastąpienie ich przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła, w tym: nowoczesne kotły węglowe lub kotły gazowe, olejowe, elektryczne.
 2. zastosowanie kolektorów słonecznych celem obniżenia emisji w lokalnym źródle ciepła opalanym paliwem stałym bądź celem współpracy ze źródłem ciepła zastępującym źródło ciepła opalane paliwem stałym. Minimalna moc wynosi 10 kW.
 3. montaż pomp ciepła, jeżeli minimalna moc kotłowni wynosi 40kW.

W przypadku kiedy chcemy otrzymać pieniądze na zakup kotłów opalanych paliwami stałymi muszą one spełniać następujące warunki:

 • posiadać certyfikat zgodności z normą PN-EN 303-5 lub równoważną, wydany przez właściwą jednostkę certyfikującą. Data potwierdzenia zgodności
  z wymaganą normą nie może być wcześniejsza niż 5 lat licząc od daty złożenia wniosku o dofinansowanie,
 • posiadać nominalną sprawność przemiany energetycznej co najmniej 85%
  i spełniać wymagania klasy 5,
 • powinny być wyposażone w automatyczny podajnik paliwa (nie dotyczy kotłów zgazowujących) i nie może posiadać rusztu awaryjnego ani elementów umożliwiających jego zamontowanie.

Bardzo ważne by moc nowej kotłowni była niższa od mocy kotłowni likwidowanej o co najmniej 20%.

Kwota dofinansowania przedsięwzięcia wynosi do 90 % jego kosztów kwalifikowanych, w tym:

 • do 45% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków udostępnionych przez NFOŚiGW w formie dotacji,
 • do 45% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków Wojewódzkiego Funduszu w formie dotacji, pożyczki lub dotacjo-pożyczki,
 • nie więcej niż 8.000 zł (budynek) do 6.000 zł (mieszkanie),
 • wkład własny Beneficjenta musi stanowić min. 10 % kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Rzeczywiste dofinansowanie wyliczane jest w oparciu o wskaźniki obowiązujące w Wojewódzkim Funduszu. Mieszkaniec zobowiązany będzie do uiszczenia podatku w wielkości 19% od kwoty uzyskanej dotacji.

Schemat dofinansowania zadań ze środków WFOŚiGW w Krakowie w ramach programu KAWKA
(dofinansowaniem nie mogą być objęte prace wykonane przed datą podjęcia przez Fundusz decyzji o ich dofinansowaniu)

tabela

O zakwalifikowaniu do dofinansowania decydować będzie kolejność złożenia wniosków spełniających warunki programu. Ostateczny termin złożenia wniosku do Urzędu Miejskiego w Grybowie upływa w dniu 25 listopada 2015 r. o godz. 15:00. Program skierowany jest wyłącznie do mieszkańców miasta Grybów. Warunkiem udzielenia dotacji jest pozyskanie środków zewnętrznych przez Miasto Grybów oraz zawarcie umowy w formie pisemnej między miastem o ostatecznym odbiorcą korzyści. Ostateczny wygląd regulaminu udzielania dotacji został przyjęty podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, uchwałą nr XIV/62/2015 roku.

Poniżej fotorelacja ze spotkania burmistrza miasta Grybowa z mieszkańcami nt. programu Kafka jakie odbyło się 8 listopada br. w sali MDK Grybów. Gościem specjalnym był dr inż. Tomasz Fiszer z firmy doradztwa energetycznego TRADE-OFF z Krakowa.

Link do prezentacji jaką miasto przedstawiło mieszkańcom – KLIKNIJ TUTAJ
Link do regulaminu przydzielania dotacji – KLIKNIJ TUTAJ

Bazyliszek - pizza w Grybowie

 

Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Katalog firm
nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: [email protected]

logoprocalculo_jpg_male

Biuro Rachunkowe Pro Calculo


Halina Jędrusik

517 492 682 lub (18) 3000 382

Strona internetowa: www.pro-calculo.pl

m_logo_mservice

Mservice – Serwis Elektroniczny


Mariusz Kulig

Tel. 791 496 886

Strona internetowa: Fanpage serwisu

logo_gabinet_stepien_ewa_tlo

Gabinet dietetyczny „Zdrowa Inspiracja”


Ewa Stępień

Tel. 503 047 916

Strona internetowa: Fanpage Gabinetu

atex-logo

Pracownia Krawiecka A-TEX


Aneta Szpyrka

Tel. 508 189 180 lub 500 613 951

Strona internetowa: www.atex-dekoracje.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logotyp_optimar

Optimar – Biuro Rachunkowe


Mariola Janusz

Tel. 535-558-318

Strona internetowa: www.optimar-bobowa.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

hydroteh

Hydrotech


Daniel Warzecha

509 918 105

Strona internetowa: www.hydrotech-bobowa.com

1779872_485066811604452_425519645_n

Serwis Komputerowy ITNET24


Marcin Wojna

18 47 91 202

Strona internetowa: www.itnet24.pl

Ogłoszenia
harddrive-2619020_960_720

Odzyskiwanie danych – Grybów, Bobowa, Gorlice, Nowy Sącz, Jasło

Świadczymy usługi związane z odzyskiwaniem danych z dysków twardych, kart pamięci, pamięci przenośnych (pendrive) i innych elektronicznych nośników informacji. Specjalizujemy się w uszkodzeniach logicznych.

indeks

Poszukujemy księgowej lub firmy która rozliczy małą firmę za 2017 rok

Poszukujemy firmy, która rozliczy do 30 kwietnia 2018 roku cały poprzedni rok w małej firmie. Miesięcznie 10-25 dokumentów. Rachunkowość uproszczona. Bez kasy fiskalnej. Brak samochodu czy kosztów związanych z transportem. Jedynie jest kilka amortyzacji sprzętu elektrofonicznego.

Bilbord_TLC praca_grybow24

Gorlicka firma TLC szuka pracowników!

Międzynarodowa firma działającą w sektorze produkcji lekkich konstrukcji stalowych zatrudni, osoby na stanowiska:

Oddam 6-tygodniowego pieska w dobre ręce!

Oddam małego pieska w dobre ręce!

Oddam w dobre ręce 6 tygodniowego bardzo sympatycznego pieska, ponieważ nie mogę go zatrzymać u siebie. Chętnych proszę o kontakt pod nr telefonu 667 116 199. Pieska można odebrać w Grybowie.      

m21-IMG_4653

Wynajmę lokale użytkowe w centrum Grybowa

Do wynajęcia pozostają trzy lokale użytkowe: 50m² (jedno pomieszczenie na parterze), 36m² (jedno pomieszczenie na I piętrze) oraz 40m² (dwa pomieszczenia na I piętrze). Wszystkie lokale mieszczą się w pięknie odrestaurowanej i zmodernizowanej kamienicy w ścisłym centrum Grybowa – przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą krajową nr 28.

praca

Praca sezonowa – kucharz, pomoc kucharza, sprzedawca

Przyjmiemy do pracy na stanowisku sprzedaż (wynagrodzenie 2600zł), pomoc kuchenna (wynagrodzenie 3000zł) oraz kucharz (wynagrodzenie 7000-9000zł). Zapewniamy obiad pracowniczy oraz nocleg. Praca sezonowa. Więcej informacji pod numerem 609 464 028 lub mailowo [email protected] Zapraszamy.

praca

Poszukiwany księgowy oraz kadrowy!

Przedsiębiorstwo Przewozowo-Handlowe LIBROPOL z Siedlisk (gmina Bobowa) w związku z dynamicznym rozwojem firmy poszukuje chętnych do pracy na stanowiskach administracyjnych w zakresie księgowym i kadrowym.

miniatura_ogloszenie_praca_polwar

PRACA dla niterów konstrukcji stalowych

Niterów konstrukcji stalowych, do pracy za granicą, zatrudni spółka. Więcej informacji pod numerem telefonu: 502 525 717.

mIMG_7495

WYNAJMĘ: lokal użytkowy przy głównej ulicy w centrum Grybowa

Wynajmę lokal użytkowy o powierzchni 58 m2, wraz z łazienką  przy jednej z głównych ulic miasta Grybowa. Tel. 663 – 377 – 320 

ziemia

Przyjmę ziemię

Przyjmę ziemię (nie gruz) na działkę w miejscowości Siedliska (gmina Bobowa, niedaleko remizy OSP). Chętne osoby proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 519 177 720 lub 506 533 800.


Partnerzy i reklamodawcy: