Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 17 kwietnia 2021
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Auto Detailing Grybów

Grybowianie zjechali do Siołkowej (TV)

mIMG_6613

Za nami już Pierwszy Zjazd Grybowian, który odbył się w Siołkowej. Była to impreza, która miała pokazać tradycję i kulturę miasta Grybowa. Tak też się stało, a samo wydarzenie cieszyło się bardzo dużą popularnością.

W niedzielę, 21 czerwca br. uroczystą celebrą Mszy Świętej w grybowskiej Bazylice Mniejszej rozpoczął się I Zjazd Grybowian. Po eucharystii, której przewodniczył ks. Ryszard Sorota, miejscowy proboszcz rzesze przybyłych przemaszerowali ale również przejechali konno do Siołkowej. Właśnie tam punktualnie o godzinie 14.00 oficjalnie otwarto zjazd. Przywitano wszystkich gości, wśród których znalazł się m.in. Andrzej Romanek – poseł RP, Stanisław Kogut – senator RP, Burmistrz miasta Grybów Paweł Fyda, wójt gminy Grybów Piotr Krok, Antoni Obrzut – sołtys wsi Siołkowa, Jan Radzik – przewodniczący rady gminy Grybów, jednostki OSP i Koła Gospodyń Wiejskich z terenu całej gminy Grybów. Nie zabrakło również przedstawicieli pszczelarstwa, radnych gminnych oraz powiatowych.

„Dzisiejszy zjazd odbywa się przede wszystkim z inicjatywy miasta i gminy Grybów. Serdeczne podziękowania chcielibyśmy złożyć przede wszystkim Kołu Gospodyń Wiejskich z wszystkich wiosek z gminy Grybów, bo organizacja to głównie ich zasługa. Chcielibyśmy również podziękować serdecznie przewodniczącemu rady miasta i gminy, panu Janowi Radzikowi oraz panu Józefowi Górze za przystąpienie do realizacji tego zadania. Cel tak jak już powiedziałem, jak przemawiałem tutaj do ludzi: chcemy zjednoczyć społeczeństwo, zjednoczyć mieszkańców miasta i gminy – to jest najważniejsze” – mówi Paweł Fyda – burmistrz Grybowa.

Atrakcjom Pierwszego Zjazdu Grybowian w Siołkowej nie było końca. Dzieci przygotowały przedstawienie o ks. biskupie Karolu Pękali. Występowała także młodzież z Miejskiego Domu Kultury. Swoją twórczość zaprezentował również Piotr Łukasik. Mocno w pamięci zapisały się kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich całej gminy Grybów. Panie przygotowały pyszne potrawy, które uczestnicy imprezy mogli kosztować. Prezentowały swoje stroje oraz własnoręcznie wykonane rzeczy. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęto zabawę taneczną.

„Program był bardzo obszerny, powiedziałbym szeroki. Pierwszy Zjazd Grybowian spowodował, że spotkali się tutaj przeróżni ludzie i artyści w słowie ale i artyści w swoich zawodach jak: malarze, rzeźbiarze. Są tutaj przeróżne stoiska, bardzo bogate i ciekawe. Jest co oglądać, jest na co patrzeć. Czy Siołkowa będzie takim stałym miejscem tego wydarzenia czy przechodnim, trudno dzisiaj powiedzieć. W naszej gminie jest dużo miejscowości i wszystkie są wystarczająco aktywne żeby podjąć trud zorganizowania takiego właśnie kolejnego zjazdu.” – skomentował Piotr Krok, wójt Gminy Grybów.

„Cieszę się z tego, że Grybowianie pokazują piękno ziemi grybowskiej, ale też piękno własnego folkloru, własnej kultury, własnej lokalnej społeczności. Kiedy patrzymy na piękne ubranie, przyśpiewki, muzykę czy kulinaria zauważamy jak ta ziemia jest nadzwyczajnie bogata i krajobrazem ale też i bogata ludźmi, kulturą. Bogata tożsamością i chcemy to bogactwo zachować, po to by je przekazać kolejnym pokoleniom. Ja podkreśliłem to, że jestem Grybowianinem, bo przecież tu się urodziłem. Jest to jak piętno wytarte, wyciśnięte na moim sercu, które będę nosił ze sobą do końca życia. (…) Jest to impreza, w której się ludzie integrują, spotykają, rozmawiają, przekazują sobie to co ich boli, ale też mówią o tym co ich cieszy, a co najważniejsze pokazują swoim dzieciom to piękno, tej naszej grybowskiej kulturowej tożsamości. Sądecczyzna, w ogóle Małopolska rzeczywiście kulturą, tożsamością kulturową, nie tylko muzyką, piękną tradycją słynie. Trzeba to więc wydobyć na światło dzienne, pokazywać innym. Co też ważne, mamy być z tego dumni, z tej naszej pięknej tożsamości małopolskiej, sądeckiej. Myślę, że wiele gmin będzie czerpało wzór właśnie z miasta i gminy grybowskiej, po to żeby przekazać co u nich jest tak naprawdę piękne. Podkreślam, na Sądecczyźnie jest co pokazać, są wspaniali ludzie i piękne krajobrazy.” – komentuje poseł na sejm RP Andrzej Romanek.

fot. Jakub Oślizło


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Miasto oraz Gmina Grybów otrzymają środki na inwestycje turystyczne

m1-Ptaszkowa-IMG_2934

Ponad 200 gmin skorzysta w pierwszym kwartale 2021 roku z dodatkowego wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów położonych na terenach górskich. W wykazie beneficjentów projektu uchwały przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii znalazło się Miasto Grybów oraz Gmina Grybów. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Budownictwo Filipowicz
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: