Zobacz również: Luzna24.pl Bobowa24.pl Gorlice112.pl
sobota 17 kwietnia 2021
Światłowód Orange Grybów, Krużlowa, Binczarowa, Polna
Auto Detailing Grybów

PPT dzień 4. Pielgrzymi na półmetku, modlili się za ojczyznę

mIMG_8915

Pielgrzymi podczas czwartego dnia XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej pokonali odcinek z Zielenic do Charsznicy liczący 23 kilometry, tym samym są już za półmetkiem trasy z Tarnowa do Częstochowy. Tematem przewidzianym na ten dzień była jak co roku ojczyzna.

Pątnicy modlili się za rządzących, obywateli, kapłanów i misjonarzy. Głównym wątkiem były rozważania o losach naszego kraju i świętych wywodzących się z Polski. Tym razem środowy dzień przyniósł dużo lepszą pogodę, zza chmur wyszło słońce które towarzyszyło pielgrzymom aż do apelu.

W swojej homilii ks. Maciej Kucharczyk powiedział do pielgrzymów: – Drodzy bracia i siostry! Super, że słońce się pojawiło i mam nadzieję damy radę tą Eucharystią rozpocząć ten piękny dzień. Jadąc do was słyszałem w RDN Małopolska, że słońce wstało o 5.26, a zajdzie o godz. 19.41, a pielgrzymi tarnowskiej pielgrzymki wstają wcześniej niż słońce i idą spać później niż słońce zachodzi. Cieszę się bardzo, że mogę być pośród was. Mogę powiedzieć, że gdy rok temu spotkałem się z wami na tej pielgrzymce, ksiądz dyrektor zaproponował mi, abym za rok przyjechał do was i coś powiedział. Można na coś czekać rok czasu i powiem, że to oczekiwanie było z wielkim napięciem, że spotkam się z tymi, którzy kawałek swojego wakacyjnego czasu poświęcić na to wydarzenie, które teraz widzę. Jesteście piękni – patrząc z tej strony – gdyby każdy z was mógł podejść tutaj zobaczyć z ołtarza to gromie ludzi – młodych, starszych, dzieciaków, tych, którzy wiele lat przeżyli, tak wielu kapłanów, których widzę, którzy machają z różnych miejsc.”

Kolejny dzień wędrówki to znów wysiłek fizyczny, jednak mało jest osób, które narzekają na zmęczenie. Ksiądz przewodnik grupy 26 dokonał dla nas krótkiej charakterystyki pątników podążających za znakiem „ Grupa 26 – św. Katarzyny (Grybów)”:  Grupie podróżuje się fantastycznie. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, którzy się za nas modlą, którzy w nas wierzą i którzy nam kibicują. Pozdrawiamy szczególnie dekanat grybowski, z którego większość pielgrzymów pochodzi i także dekanat bobowski. Pozdrawiamy też chorych, cierpiących, którzy z pewnością swoje cierpienie za nas ofiarują. Grupa w tym roku jest wyjątkowo liczna – ponad 450 osób – w tym czterech księży neoprezbiterów, co rzadko się zdarza na pielgrzymim szlaku żeby w jednej grupie, aż tylu nowo wyświęconych kapłanów pielgrzymowało. Mam nadzieję, że damy radę, że dojdziemy cali i zdrowi. Cieszymy się tą pogodą, którą Pan Bóg nam daje bo jest wyśmienita. Nikt nie narzeka, także to mnie cieszy, to mi daje siły i miejmy nadzieję, że tak pozostanie do dziewiątego dnia. Grupie przewodzi hasło „Miłość na śmierć nie umiera” – hasło które nadało kierownictwo pielgrzymki. My się tego trzymamy i rozważamy w kontekście bł. Karoliny. Tak jak wspomniałem w grupie 450 osób, w tym 130 braci reszta to siostry. Najmłodszy uczestnik pochodzi z Bobowej – jest to siostra – ma niewiele ponad rok, natomiast najstarszym uczestnikiem naszej grupy jest brat – 76 lat.

Dzisiaj, 21 sierpnia w 5 dniu pielgrzymki wierni przejdą odcinek z Charsznicy do Dobrakowa, stamtąd już tylko 80 kilometrów będzie dzieliło ich od Czarnej Madonny.


Udostępnij znajomym

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • NK
 • Pinterest
 • Wykop
 • Gadu-Gadu
 • Grono
 • Tumblr
 • LinkedIn
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS
 • Print
Komentarze:

Turystyka

Miasto oraz Gmina Grybów otrzymają środki na inwestycje turystyczne

m1-Ptaszkowa-IMG_2934

Ponad 200 gmin skorzysta w pierwszym kwartale 2021 roku z dodatkowego wsparcia Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla samorządów położonych na terenach górskich. W wykazie beneficjentów projektu uchwały przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii znalazło się Miasto Grybów oraz Gmina Grybów. 

Reklama2

Itnet24 - rozwiązania informatyczne

Wydarzenia

Wiola Janik Kamieniarstwo Nowy Sącz
Katalog firm
hydro_jack_wojtaczka_poprawiony_3do2

Hydro Jack – usługi hydrauliczne


Pogotowie hydrauliczne, instalacje, biały montaż – Jacek Wojtaczka

+48 512 570 386

m26-pomoc-drogowa-DAMCAR-Grybow-Bobowa

Pomoc Drogowa 24h – Bobowa, Grybów, Gorlice


Pomoc drogowa 24h/dobę – laweta, holownik – Bobowa, Grybów, Gorlice

+48 661 254 465 / 605 421 964

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

Dam Car 1100px 100dpi

Dam-CAR Serwis Samochodowy


Diagnostyka, Wulkanizacja, Naprawy Ogólne, Wymiana dynamiczna oleju, Geometria

+48 661 254 465

Strona internetowa: Dam-Car Stróże

kosmopell_logo_white_bg_small

Kosmopell – fotowoltaika i pompy ciepła


Wybierz przyszłość z KOSMOPELL

+48 608 479 492

Strona internetowa: www.kosmopell.pl

bednarz_plansza_filmy_v2

Bednarz Budownictwo – materiały budowlane, centrum dociepleń, mieszalnik tynków


Marcin Bednarz

Tel: (18) 400 01 30 (Grybów) lub (18) 200 01 30 (Krużlowa)

nextbud_logo_rekonstrukcja

NextBUD Sp. z o.o. sp.k.


tel: (18) 262-31-64

mail: biuro@nextbud.net.pl

ex2

Ekspert – Biuro Rachunkowe


Barbara Bielakiewicz

795 409 892 lub 18 35 10 293

Strona internetowa: www.ekspert.biz.pl

logo_burnat_2014_png

Market Budowlany BURNAT


Waldemar Burnat

Tel. 501 504 465 (Bogoniowice) lub 508 314 138 (Gromnik)

Strona internetowa: www.burnat.info

Ogłoszenia
talento_bus-partner

Praca dla kierowcy w województwie małopolskim!

W związku z rozwojem firmy BUS-Partner, która swą siedzibę ma na terenie powiatu nowosądeckiego w gminie Grybów poszukiwani są kierowcy z prawem jazdy kat. B, którzy ukończyli 21 lat. Praca od zaraz!  

ogloszenie_elektropartner_46493769_1174564572692736_476059771431026688_n

Jesteś elektrykiem? Czeka na Ciebie dobrze płatna praca w Norwegii

Ciesząca się dużym uznaniem swoich klientów, firma Elektro-Partner A.S., świadcząca od wielu lat usługi w Norwegii poszukuje do pracy elektryków. Firma zapewnia wysokie zarobki oraz wszelkie świadczenia. 

Pilne: praca dla kierowcy (prawo jazdy kat. B)

Firma BUS-Partner mająca siedzibę na terenie powiatu nowosądeckiego poszukuje do pracy kierowcę osobowego busa. Wymagania to ukończone 21 lat oraz prawo jazdy kat. B. 

Professional welder,Welding automotive part in a car factory.

Gorlice: spawacz TIG poszukiwany!

Spawacz TIG – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Spawanie rurociągów i konstrukcji ze stali węglowej lub nierdzewnej
– Spawanie metodą TIG pod RTG
– Praca na nowoczesnej hali w pełnym wymiarze godzin

Two workers fixing pipes with manometer on high pressure system at factory

Monter rurociągów – praca w Gorlicach

Monter rurociągów – miejsce pracy: Gorlice / woj. małopolskie

Opis stanowiska:
– Wykonywanie instalacji rurociągowej lub hydrauliki siłowej na podstawie rysunku izometrycznego/ schematu hydraulicznego
– Montaż systemów rurowych
– Praca na hali w bardzo dobrych warunkach, w pełnym wymiarze godzin

minaitura_ogloszenie

Kupię mieszkanie w Grybowie – 450 zł za polecenie mieszkania

Szukane mieszkanie: • Powyżej parteru • Do remontu / po gruntownym remoncie • Preferowane mieszkanie w „nowych blokach” ul. Bema i okolice • Jeśli mieszkanie będzie dostępne za kilka miesięcy, to również proszę o kontakt

Electric Metal Welding Closeup Photo. Welding Works.

Praca w Gorlicach: spawacz TIG

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Spawacz TIG […]

steel-pipelines-cables-plant_1359-146

Oferta pracy Gorlice: monter rurociągów

Przez 28 lat z powodzeniem, Rockfin podejmował wyzwania stawiane przez wiodących Klientów, podczas których udało nam się zbudować zespół doświadczonych pracowników. Nasze rozwiązania wykorzystywane są w elektrowniach nuklearnych, gazowych, węglowych, wodnych, platformach wiertniczych i statkach FPSO, źródłach energii odnawialnych,  przemyśle petrochemicznym oraz innych gałęziach przemysłu. W związku z rozbudową zakładu, poszukujemy Kandydatów do pracy na stanowisku: Monter rurociągów […]

logo_smx_desing

PRACA: operator lasera CO2

W związku z rozwojem firmy – SMX Design rozpoczyna proces rekrutacji na stanowisko: Operator lasera CO2. SMX Design zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych designerskich lamp, ozdób, zegarów, przedmiotów codziennego użytku dla biura i domu, skupiając szczególną uwagę na jakości, estetyce, funkcjonalności i wyglądzie swoich produktów.

m20190131_141231

Bus na wesele, transfer na lotnisko, wynajem!

Szukasz busa na wesele? Potrzebujesz rozwieźć gości z imprezy lub innego wydarzenia? A może większą liczbą osób chcecie dostać się na lotnisko?  Oferujemy wynajem 9-osobowego busa marki Renault Trafic wraz z kierowcą.


Partnerzy i reklamodawcy: